Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (90) összesen

Téma: Hazai versenyszabályok ECO-MONO-HYDRO / 2010

Re:Hazai versenyszabályok ECO-MONO-HYDRO / 2010

Sziasztok!

Érdemesnek tartanám megvitatni (és megváltoztatni) a Mini és az Expert döntő futamainak startját.
    A jelenlegi szabályok szerint gyakorlatilag ez csak egy újabb futam, ami ki van nevezve "döntőnek". Az előfutamok alapján kiérdemelt startsorrendet nem lehet előnyre váltani.
    Teljesen mindegy, hogy elsőnek, vagy utolsónak kerül valaki a döntőbe. Tehát teljesen értelmetlen startszámot is cserélni.

Például az FSR V-ben az "1" rajthely van a legközelebb az első kerülendő bólyához, tehát ha a rajt is jól sikerül, akkor az innen induló (az előfutamok alapján a legjobb) versenyzőnek van némi előnye.

Ezt az ECO kategóriáknál talán úgy lehetne kivitelezni, hogy a döntő futamokban nem a felső bólyához, hanem a jobb alsóhoz rajtolna a mezőny. Természetesen a starthely számozás a stég jobb oldaláról lenne kezdve.

Üdv: SYL
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Senior Member
    Hozzászólás
    840

Most akkor van NAVIGA szabálykönyv - vagy nincs ? Mert ha van akkor mereven azt kell alkalmazni, hiszen a VB - n is azt fogják -ergo nincs miről beszélni! Arról nem is beszélve, hogy ha kreáltok egy magyar -t és azt szokják meg a népek , kellemetlenül fogja esetleg érinteni azokat akik kimennek egy nemzetközi versenyre és ott szembesülnek egy merőben mással.

üdv : doki

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    1.793

Elérhető egyben lévő szabálykönyv jelenleg nincs. Tavasszal próbálkoztunk az M szekció vezető elérésével sikertelenül.
    Viszont menni VB és szerezni. Vagyis próbálkozunk.
    Üdv.: Előd

Senior Member
    Hozzászólás
    1.356

Idézet doki eredeti hozzászólása
    Most akkor van NAVIGA szabálykönyv - vagy nincs ? Mert ha van akkor mereven azt kell alkalmazni, hiszen a VB - n is azt fogják -ergo nincs miről beszélni! Arról nem is beszélve, hogy ha kreáltok egy magyar -t és azt szokják meg a népek , kellemetlenül fogja esetleg érinteni azokat akik kimennek egy nemzetközi versenyre és ott szembesülnek egy merőben mással.

Pont erről tanuskodik az FSR-V pontszámítása is. Igaz Doki barátom! ;D

Szerintem egy a lényeg. A pálya, a menet irány, a futam idők, a technikai szabályok egyezzenek meg a Naviga
    szerintivel. A többi pedig igazodhat a magyar viszonyokhoz, ami a többségnek megfelelő.
    Aki nemzetközi versenyre megy az felkészül a kicsit más szabályokra.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    1.793

Akkor itt két részre bomlik a történet. A magyar szabályzat sokkal összetettebb lesz mint a NAVIGA. Ha valamire nincs szabály és mi az élethez igazodva kitudunk szebett jobbat találni miért ne? A SYL féle javaslat egy ilyen, amit akkor tudunk eldönteni ha a naviga teljest megszereztük.
    Mint látszik nagy meló.
    A nyár elején magamra vállaltam majd elkezdtem, de szinte semmit nem jutottam előre. Zolival úgy egyeztünk meg, hogy ha van annyi idő akkor egy keretnyit megpróbálunk a összeállítani az utolsó verseny előtt. Aztán a télen addig kalapáljuk míg oda nem idomul ahova kell.

Az 1. 2. pontot ezennel elkezdem faragni, hogy a lendület el ne vesszen.

Senior Member
    Hozzászólás
    840

Idézet Gyurici eredeti hozzászólása

:-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :'( :'(
    Nem értem mi köze a pontszámításnak a szabályokhoz ? FSR-ben mindig a legújabb módosított NAVIGA szabályok alapján tartjuk a hazai versenyeket is , nembeszélve a megrendezett Eb, és VB -ről.
    Szerintem ha van eredeti Naviga akkor nem kell bonyolítani, azt kell alkalmazni . De ha rengeteg időtök van hát rajta . Én mindíg annak a híve voltam, hogy ha valamit tőlünk okosabbak kitaláltak azt ne akarjuk mi újra kitalálni .

Senior Member
    Hozzászólás
    122

Szerintem a Naviga amit szabályoz azt egy az egyben át kellene venni.
    Amiről nem rendelkezik és mi úgy gondoljuk, hogy szabályozni kéne csak abban az esetben találjunk ki rá közösen szabályt.
    Mi csak tanuljuk a fizikát, a víz meg tudja!<br /><br />üdv ifj. Nagy Sándor

Senior Member
    Hozzászólás
    840

Elfelejtetem , hogy FSR- ben van vagy 10 !!! vizsgázott nemzetközi bíró !!
    Nem tudom , hogy csak FSR -ből vizsgáztak , vagy az összes motorosból , biztosan van köztük olyan aki olvassa a fórumot, hátha reagál valamelyikük.
    Esetleg vegyétek fel a kapcsolatot Berta Andrissal , ő a Naviga magyarországi " nagykövete "
    üdv: doki

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    1.793

Andrissal k&#237;nl&#243;dtunk tavasszal, tud a probl&#233;m&#225;r&#243;l.
    A NAVIGA szab&#225;lyok &#225;tv&#233;tele meg nem k&#233;rd&#233;s! A nem szab&#225;lyozott dolgokra lehet javaslatot tenni.

Idézet Gyurici eredeti hozzászólása

Szerintem egy a lényeg. A pálya, a menet irány, a futam idők, a technikai szabályok egyezzenek meg a Naviga
    szerintivel. A többi pedig igazodhat a magyar viszonyokhoz, ami a többségnek megfelelő.
    Aki nemzetközi versenyre megy az felkészül a kicsit más szabályokra.

A példa nem igazán fedi a párhuzamot, de kötözködésre mindenesetre kiváló. Nem ügyvéd vagy véletlenül? (bocs)
    A Navigánál nincs FSR-V pontszámítás! Csak verseny van és helyezések. Pontszámítás a sokfordulós bajnokságban szükséges. Egy VB nem sokfordulós. Navigának ehhez tényleg nincs köze, mivel nem tud vele mit kezdeni, ezért országonként eltérő a rendszer, ami nem baj, nem sért érdekeket.
    Mellesleg igazi hungarikum, tudomásom szerint több országban is érdeklődnek a magyar rendszer felől.

A versenyszabály ugyanakkor egységes kell hogy legyen. Csabi javaslatát sem úgy kell tekinteni hogy a következő versenytől így kell alkalmazni. Meg kell először vitatni, nemzetközi vizekre kell evezni, és elő kell terjeszteni a Navigánál. Biztos vagyok benne hogy mások is hasonlóan gondolkodnak (külföldön) mint Syl, van miről beszélni.
    Lehet hogy épp nem a kérdésre volt a válasz, talán majd valaki új topikot indít az ügyben.

Az írott szabályt pedig be kell szerezni. Olyan nincs hogy nincs, legfeljebb nem fellelhető a neten. Ha kell akkor külföldiekkel kell felvenni a kapcsolatot.

Mellesleg a sokat emlegetett Naviga honlapnak ez lenne egyik fő feladata, sajnálom hogy jó ideje nem történt elmozdulás.
    Janiboy<br />H-1523

Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve