Oldal: 1 / 25 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (243) összesen

Téma: "Jót modelleztünk ma is"

Senior Member
    Hozzászólás
    936

"Jót modelleztünk ma is"

Üdv!

-Tavaly nyáron egy ismerős eljött hozzánk, hogy most aztán megrepteti a Pelikán vitorláját.
    Egyszer már reptette, de mivel RTF szettet vett, gondolta, jó az úgy ahogy van, csak repülni kell vele, ellenőrzés nélkül eldobta, persze semmi nem volt jó és rommá tört a törzs. Vett egy új törzset és eljött repülni. A rádió adó-vevő, kuka, mint kiderült, odaadtam a távomat egy vevővel, na azzal próbálja.
    Szokásos történet, kezdő modellező, nyár, meleg, poló fejre kötés, napszemüveg, haverok. Valaki eldobta a gépet, az meg csak ment és ment és..
    Mondom neki ne csűrővel akard fordítani, gázt vedd el! De addigra már hetedhétországon túl járt.
    Egy jónagy kukoricaföld közepén landolt, a kukorica több mint 2 méteres volt. Na ott megtalálni kihívás.
    Aztán végülis több mint egy órás kutatás kisebb mentősereggel, átfésülés és meglett. Nyáron a kukorica szépen vágja a bőrt, akaratlanul is.

-Na ez volt a bevezetés, és hogy miért ez lett a cím? Azé, mert a srác a búcsúzónál, ennyit mondott: Jót modelleztünk ma is

-Azért nyitottam ezt a topicot, mert gondolom sokan reptetünk sűrűn és ide betehetjük a napi élményeket esetleg fotókkal, videóval.
    Van: AXN Jet, Extra 330, Cessna, MX-12<br />Volt: Guppy, Edge 540, Parkmaster, Pittsek<br />Lesz: Nemtommég

Senior Member
    Hozzászólás
    388

Re:"Jót modelleztünk ma is"

Sziasztok!

http://www.youtube.com/watch?v=DTPHtAQf0u0
    Igaz, nem "ma" volt, hanem tegnap, de akkor is jó volt.
    Üdv! Oláh László

PS Gondolkoztam, ide illik-e bejegyzésem, de végül is egy elektromos vitorlázót láthatunk a filmen.
    Stork 2 pro electro, BAT-glider electro, Heinrich Scorpion Futaba T14 SG<br />Soli Deo Gloria!

Senior Member
    Hozzászólás
    796

"Fickós'' ;D de nem rossz videó.
    Akkor mesélnék én is egy kicsit:
    Egyszer volt, hol nem volt, szombaton, hogy este 6-kor kimentünk a szigetre repülni.
    Ez volt az első repülésem, a gép MULTIPLEX MiniMag volt.
    Az egész kb 5 percig tartott. Először fel se tudtam szállni mert fordítva mozgott a magassági szervója, de nem ez a lényeg :
    3 rövid felszállásom volt, mind ilyen 1 perces, és az utolsónál elég keményen szálltam le, a bal futóműet elég rendesen oda is vágtam, de úgy, hogy a 2,5 mm-es és a mellette lévő 1,2mm-es acélhuzal eléggé el volt görbülve, és ahogy odaért a földhöz, úgy tört le az egész. Semmi komoly gond nem lett végül is, csak a festésre lett ráragasztva a futószár műanyag tartója és az esett le.
    A gép alja meg lett húzva, de nem vészes. A kárt otthon kb 1 óra alatt megjavítottam.
    Szóval szombaton 5 percet modelleztem. De nem baj, majd hétvégén, ha nem fúj a szél újra megpróbálom.
    Üdv
    Petya
    &quot;Sinen vagyok!&quot;&nbsp; (József Attila)&nbsp; &nbsp;&nbsp;

Senior Member
    Hozzászólás
    113

Velünk is előfordult már ilyen(most hétvégén) Az első gépem ami repült az egy Acromaster(ez az első csűrős gépem ;D) volt. Ezzel az történt hogy egy hirtelen akku lemerülés következtében a reptéren kívül sikerült leszállni. Eredmény: a futómű tartóstúl együtt kiszakadt(kb 2 perces ragasztás). Miután ismét repülésre kész volt a vevő meg a modul beállításai nem voltak megfelelőek(ezt nem sikerült helyben orvosolni mivel iskolai rendezvényre voltunk időre hivatalosak). Látván, hogy ez nem fog összejönni elővettük az RTF glider szettet. Kb 5 percig nem volt gond de egy alacsonyabb áthúzásnál átesett és orral a földbe állt. A motor kiesett konzolostúl együtt + egy kis földet is "nyelt".
    Ja és azt hozzá kell tenni, hogy Győrtől nem messze van a repülőtér mi meg tataiak vagyunk. 8) És a hazautat többször is meg kellett tenni de ennek a története már OFF

Üdv.: Beni95
    Multiplex Acromaster<br />P-47 Thunderbolt<br />Hitec Optic 6 Spectra

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.270

Sziasztok! Itthon voltak a gyerekeim a hétvégén. Mi is megreptettük a madarakat szombaton (vasárnap már szél volt). Az 1500maó lipoli akkum középső cellája felfuvódott mint egy béka, pedig még csak kb 5 ször volt feltöltve. De azért jót modelleztünk mi is. üdv ksanyi.

Senior Member
    Hozzászólás
    796

Az gázos.
    Csak nehogy egyszer felrobbanjon, mert az nem a legjobb a levegőben ugye.

1-2 két a gépemről agogy meg lett húzva:
    A képet az RcPilot.hu tárolja.
    A többi kép: http://rcpilot.hu/gall/repulo/674/20...4/minimag.html

Senior Member
    Hozzászólás
    936

Petya! Ezzel mit akartál mutatni?
    Ma is reptettem, kb fél órát AXN-el, szép termikek voltak.
    Üdv!
    Van: AXN Jet, Extra 330, Cessna, MX-12<br />Volt: Guppy, Edge 540, Parkmaster, Pittsek<br />Lesz: Nemtommég

Senior Member
    Hozzászólás
    796

Mit, mit?
    Csak tettem fel képet :P :
    Csak azért, hogy lássátok is a dolgot, hogy mi is történt, merthát más a szöveg meg más a kép.(meg aki kíváncsi rá )
    Mondjuk mire a képek készültek addigra már mecsináltam a futóművet, úgyhogy a lényeg nincs, dehát mind1.
    Majd legközelebb ;D ;D

Senior Member
    Hozzászólás
    936

Nem azé, csak a képeken nincs más csak egy orr (2x is). Meg egy propi, ami sztem nem ahhoz a mocihoz való. Ezért értetlenkedtem

Senior Member
    Hozzászólás
    696

Mért nem ahhoz való a moci? :P
    Nekem is van egy Mini-m
    Menyiért vetted a dualsky mocit?
    Üdv!

Oldal: 1 / 25 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz