Oldal: 3 / 103 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (1022) összesen

Téma: Multiplex Fun Cub

Senior Member mikagy logója
    Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.449

Re:Multiplex Fun Cub

Köszi, a gumicsónakon én is gondolkodtam, mert 20 fok alatt azért nekem hideg a víz.
    Az elektronikát hogyan védjem, mert ez a gép elölről lélegzik, tehát ha vizet nem is, a vízpermetet benyomhatja a géptörzsbe, mondjuk az a szárny alatt ki is folyik.
    A vevő a törzs felső részén van, az talán védett, de a szabi, és az aksi a törzs alsó részében van elhelyezve.
    mikagy
    .

Member
    Hozzászólás
    57

Az elektronika megfelelően vízhatlan,ahogy a képeket elnézem.... Itt már gondoltak a vízi repülésre.A vízpermetet nem hiszem ,hogy felszórja a hűtőnyílásba.De ez függ attól,hogy milyen magasan helyezkedik el a légcsavar a vízhez képest.De én ettől függetlenül bevonnám addigra idéglenesen egy fehér cikkszalaggal.
    Fontos a szabályzó hűtése,de én nem hiszem,hogy nagy problémát fog okozni,főleg ha talán a kelleténél egy kicsit nagyobb szabit tettél bele.A szervokat nem hiszem,hogy le kellene fedni.Nekem többször vizes volt,de nem lett semmi bajuk.(esetleg egy öntapadós fóliával belehet fedni)

Üdv :speti

Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.449

Köszi a tippeket!

Most először azt kell megoldanom, hogy a hátsó kereket, és a kormánylapátot könnyen, gyorsan, egyszerűen, és biztonságosan lehessen cserélni.
    Meg kell oldanom még az úszótalp hátsó támaszának rögzítését is, mert eredetileg egy 2X4 cm-es műanyag lapot kellett felragasztani a törzs aljára, de azt nem érzem eléggé erősnek ahhoz, hogy ki-be tekergessem bele a 4 db csavart. A törzsben pont ott nincs semmi keresztmerevítés. Arra gondoltam, hogy leveszem a gyári alkatrészt, és megfelelően alátámasztva felrögzítek egy M5-ös csavart, és azzal rögzítem a talpmerevítőt.
    mikagy
    .

Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.449

Sziasztok!

Tegnap megtörtént a repülő berepülése.
    Elsőre a gép nagyon kezes, talán túlságosan is az, de vagy a szél volt erős neki, vagy a húzóerő kevés, de széllel szemben nem igazán akart menni.
    A szél egyébként nem igazán zavarta, mert máskülönben nem zavart a repülésben.
    A fékszárnyakkal szó szerint meg lehet állítani a levegőben sikló gépet, ez furcsa volt, de egy kis motoros segítséggel szó szerint egy tenyérnyi területre le lehet rakni.
    A futóról annyit, hogy bár megviselte az acélszárat, de kukorica földről szálltam fel vele, ahová leszálltam előtte.
    A hepe-hupás talajon is méteren belül a levegőbe emelkedett, de nem igazán éreztem azt az erőt benne, mint az Easy Gliderben.

Szerintetek a 250W, 1000 Kv-s motor, 40A-os szabályzóval elbír 10X5-ösnél erősebb légcsavart?

Köszi Mikagy
    .

Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.449

OK!

Süllyed!
    .

Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.449

Sziasztok!

Tegnap előtt megvolt az első törése a gépnek.
    Sukorón repültem, felszállás előtt minden teszt megvolt, OK.
    A gép a levegőben, minden OK.
    Egyszer az egyik fordulóból nem jött ki, hanem orsóban a föld felé függőlegesen megindult, és bármit tettem nem jött ki belőle.
    A gépet megtikntve, az orra teljesen letört, az első futó rögzítésénél elgyengített résznél, szépen keresztben.
    A légcsavar egyik szára letört, az bele is vágott egy picit a jobb szárnyba.
    A gépet összeszedve, azt letesztelve a helyszínen, kézbe fogott orral, minden OK.
    A helyszínen összeragasztottam, alig látszik a nyoma a törzsön.
    Másnap átnézem a gépet, és mivel semmi hibát nem találok, elkezdem a rádió távot tesztelni.
    Apám ekkor jelzi, hogy csak a bal csűrő mozog.
    Visszamegyek, leszerelem a szárnyat, ekkor minden jó.
    Mozgatom a csatlakozót, inden jó.
    Visszarakom a szárnyat, megint nem jó.
    Újból leveszem a szárnyat, most már a csatlakozó forrasztásait fogóval mozgatóm, és lás csodát, a csűrőszervó egyik kábelének a forrasztása a zsugorcső alatt elpattant.
    Csati megforrasztva, átnézve mégegyszer, és minden hibátlan.
    Viszont ahhoz képest, hogy 20 méterről a földbe csapódott nagyon nem látszik a törés nyoma.

Csak ennyi.
    mikagy
    .

Senior Member
    Hozzászólás
    139

Szia Mikagy!

Szerintem a jelenlegi 74gr-os Dualsky mocidra ne tégy 10x5E-nél nagyobb légcsavart! Ezzel a konfiggal kb. az "alap" EasyCub teljesítményét kapod, bár a 2600 mAh aksit kicsit nehéznek érzem bele.
    A gyári ajánlás egy 134gr-os, 840kv-s motor 13x4E légcsavarral és min. 30A szabályzóval. Ezek mellé 3 cellás 2000mAh környéki aksit ajánlanak. Igaz ezzel már a belinkelt videókban bemutatott okosságok jó részét is el lehet követni...

Mindenesetre örülök hogy nem szegte kedved az első törés!

Üdv,
    killerbee
    MPX FunJet Ultra,Styroman 1200 Csupa,Styroman Extra 800,Classic EP//MX-12[ch74]//RoyalPro9[mlink]

Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.449

Szia Killerbee!

Azóta volt egy másik törés, bár az még az első folyamodványa volt.
    A motor tengelye is eltört, a törzs meg ugyanott.
    Javítva lett, de igazad van, mert ez most egy kis sebességű manőver miatt volt, amihez kicsi volt a teljesítmény.
    Amíg ez a motor van benne marad a könnyed repülgetés.

mikagy
    .

Senior Member
    Hozzászólás
    156

Szia!

Nekem is ilyen gépem van.
    Ha elfogadod a tanácsomat, akkor jó, ha nem!!!
    Rakjál bele nagyobb mócit, én egy 370Watt-os mócival hajtom és 50-60A szabival,12*5-ös propival, de az ilyen manőverek, mint amit leírtál gyerekjáték kimenteni!

NINCSEN ELÉG TARTALÉK ERÖ A MOCIDBAN HOGY KIHUZAD BELÖLE CSAK ARA ELÉG HOGY REPÜLJÖN,NINCSEN TARTALÉK KAKAÓD.

Az enyémet meglehet lógatni vele 3/4. gázon.

Üdv:
    Zsolt
    GRAUPNER MX12. 2.4GHz

Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.449

Köszi Zsolti!

Erre jöttem rá én is, de egyenlőre nincs rá pénz, addig vagy nem repkedek, vagy óvatos leszek vele.
    A tiedben milyen motor van, és mekkora aksi?

Mikagy

.

Oldal: 3 / 103 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve