Oldal: 54 / 104 ElsőElső ... 44450515253545556575864 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 531 - 540 (1034) összesen

Téma: Multiplex Fun Cub

Senior Member
    Hozzászólás
    812

Re:Multiplex Fun Cub

A pandánál volt 1500 Ft, egyáltalán nem vészes. A gyári hacker jóval többe került volna, ráadásul
    a hornyolás miatt gyengébb is.
    Aurora9

Idézet mviktor eredeti hozzászólása
    A pandánál volt 1500 Ft, egyáltalán nem vészes. A gyári hacker jóval többe került volna, ráadásul
    a hornyolás miatt gyengébb is.
    Köszönöm a segítséget! Minél hamarabb megpróbálom beszerezni!
    Üdv:Balázs
    Mosquito2<br />Hitec Optic 6 Sport<br />RAY GOLD 2200mAh 36c<br />Accucell 6

Senior Member
    Hozzászólás
    866

Tengely cseréhez egy jó tanács, én is tapasztalt "kollegától" kaptam: le kell hűteni a motort, először benne a tört tengellyel. Én betettem a hűtőbe egy-két órára, hogy átvegye a kb 7 fokot.Ilyenkor összehúzódik a tengely is, és az azt körülvevő csapágyak és egyéb alkatrészek. Vagyis kevésbé szorulnak egymáshoz, könnyebb a motor szétverése nélkül kiütni a beletört tengelyt (előtte persze zégereket levenni, hernyócsavarokat kitekerni!). Ha ez meg van, akkor a motort és az új tengelyt be a hűtőbe újra. Így az új tengely beillesztése is egyszerűbb lesz. Én eddig kétszer cseréltem így tengelyt (nem fun cub-on, ott még nem volt ilyen gondom), és ment mint a karikacsapás!! Sok sikert hozzá
    Haware
    Repül a repül a ....
    06209667848

Támogató Air.Wolf logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    2.541

Idézet Haware eredeti hozzászólása
    Tengely cseréhez egy jó tanács, én is tapasztalt "kollegától" kaptam: le kell hűteni a motort, először benne a tört tengellyel. Én betettem a hűtőbe egy-két órára, hogy átvegye a kb 7 fokot.Ilyenkor összehúzódik a tengely is, és az azt körülvevő csapágyak és egyéb alkatrészek. Vagyis kevésbé szorulnak egymáshoz, könnyebb a motor szétverése nélkül kiütni a beletört tengelyt (előtte persze zégereket levenni, hernyócsavarokat kitekerni!). Ha ez meg van, akkor a motort és az új tengelyt be a hűtőbe újra. Így az új tengely beillesztése is egyszerűbb lesz. Én eddig kétszer cseréltem így tengelyt (nem fun cub-on, ott még nem volt ilyen gondom), és ment mint a karikacsapás!! Sok sikert hozzá
    Haware
    Azért ez így nem teljesen jó!

Ha a tengely átmérője csökken a hő hatására az azt körülvevő csapágy furata is csökkenni fog!!
    Tehát semmi okosat nem tettél.
    Általában a csapágyat melegítjük és kijön a tengely, bár ez nehezen megoldható.

üdv Zozo
    "Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Senior Member
    Hozzászólás
    749

Idézet Air.Wolf eredeti hozzászólása
    Haware

Ha a tengely átmérője csökken a hő hatására az azt körülvevő csapágy furata is csökkenni fog!!

üdv Zozo
    Zozonak igaza van...
    Volt szerencsém öreg szakikat végighallgatni, hogy a kétütemű motorok főtengelyét egy éjszakára fagyasztóba kell tenni, a csapágyat meg melegíteni...
    SKF-nél indukciós kivitelben kapható is jó drágán ilyen műszer...De nyilván évi 2-4 csapágyért nem veszünk ilyet, elég a hőlégfúvó is....

Ezt a tengelytörést én is megszívtam, hirtelen tömörödött közönség előtt, balcsi parton, berepüléskor.
    A motortartó lemezt tartó műa. lemezek átragasztása, a motorhoz menő 3.5mm-es arany csatlakozóinak cseréje 4mm-esre, és légcsavarbalanszolás oldotta meg a problémát. A 3.5-ös aranycsatlakozókat 35A-ig ajánlják. Az én Cubom motorja van, hogy felszippantja az 50A-t....Ráadásul az egyik fázisnál laza volt a kontakt...
    A másik meg az, hogy elég karcsúnak tartom a 400-800W-s motorokon a 4mm-es tengelyeket...
    Akár milyen edzett, szentelt anyagból is van, gyenge..

T.

Idézet Tamas125 eredeti hozzászólása
    Haware

üdv Zozo
    Zozonak igaza van...
    Volt szerencsém öreg szakikat végighallgatni, hogy a kétütemű motorok főtengelyét egy éjszakára fagyasztóba kell tenni, a csapágyat meg melegíteni...
    SKF-nél indukciós kivitelben kapható is jó drágán ilyen műszer...De nyilván évi 2-4 csapágyért nem veszünk ilyet, elég a hőlégfúvó is....

Ezt a tengelytörést én is megszívtam, hirtelen tömörödött közönség előtt, balcsi parton, berepüléskor.
    A motortartó lemezt tartó műa. lemezek átragasztása, a motorhoz menő 3.5mm-es arany csatlakozóinak cseréje 4mm-esre, és légcsavarbalanszolás oldotta meg a problémát. A 3.5-ös aranycsatlakozókat 35A-ig ajánlják. Az én Cubom motorja van, hogy felszippantja az 50A-t....Ráadásul az egyik fázisnál laza volt a kontakt...
    A másik meg az, hogy elég karcsúnak tartom a 400-800W-s motorokon a 4mm-es tengelyeket...
    Akár milyen edzett, szentelt anyagból is van, gyenge..

T.

Szia!
    Igen sajnos nem valami erős! De következő tengelynek olyat veszek amit nem zégergyűrűvel kell rögzíteni hanem adnak hozzá egy külön kis "csapot" vagy mit! ( http://www.rcmodell.com/shop/product...oducts_id/5415 )

Támogató Air.Wolf logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    2.541

[quote=bazsika95 ]
    [quote=Tamas125 ]
    [quote=Air.Wolf ]

Szia!
    Igen sajnos nem valami erős! De következő tengelynek olyat veszek amit nem zégergyűrűvel kell rögzíteni hanem adnak hozzá egy külön kis "csapot" vagy mit! ( http://www.rcmodell.com/shop/product...oducts_id/5415 )
    Az nem csap hanem gyűrű! ;D

Jó megoldás én is hoztam Ákostól már ezt a fajta tengelyt.
    Nagy előnye, hogy annyira lógatod ki amennyire szeretnéd.
    El ne felejtsd a gyűrűt rögzítő hernyó csavart csavarrögzítővel ragasztani!

Üdv Zozo
    "Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

[quote=Air.Wolf ]
    [quote=bazsika95 ]
    [quote=Tamas125 ]

Szia!
    Az nem csap hanem gyűrű! ;D

Jó megoldás én is hoztam Ákostól már ezt a fajta tengelyt.
    Nagy előnye, hogy annyira lógatod ki amennyire szeretnéd.
    El ne felejtsd a gyűrűt rögzítő hernyó csavart csavarrögzítővel ragasztani!

Üdv Zozo
    Szia! Rendben! De gondolom ez erősebb mint a másik fajta !?

Senior Member
    Hozzászólás
    812

Persze hogy jobban bírja a strapát! Ha emlékszel pont ezért ajánlottam!
    Aurora9

Támogató Air.Wolf logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    2.541

Hogy erősebb e azt nem tudom mert az függ az anyag minőségétől is nagyban.
    De amit belinkeltél a Pandátol azok jó tengelyek. Nekem van belőle semmi gond vele.

Üdv Zozo

Oldal: 54 / 104 ElsőElső ... 44450515253545556575864 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva