Oldal: 1 / 76 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (758) összesen

Téma: Parkzone hab scale repülők (T-28, P-51, F4U, Bf-109, F4F, P-47D, Spitfire)

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.285

Parkzone hab scale repülők (T-28, P-51, F4U, Bf-109, F4F, P-47D, Spitfire)

Sziasztok!

Sokat gondolkodtam rajta, hogy megnyissam-e ezen topicot, de a mai tapasztalataim erős indíttatást adtak. De szépen fogalmaztam. ;D Ami főképpen ösztönzött az az, hogy látom mennyien kínlódnak más gyártók szintén hab scale gépeivel és a végeredmény nem biztos hogy olcsóbb mintha egyenesen megvesz egy ilyen gépet, vagy ha nem kínlódik mint pl. az Alfa modelleknél, akkor horrorisztikus maga a sárkányszerkezet ára.

Egy ilyen F4U beszerzését már megjelenése óta szerettem volna, de valahogy mindíg közbeszólt valami. A mai napon repültem be és mit ne mondjak, roppant kedvezőek a tapasztalataim, kíváncsi lennék más pilóták tapasztalataira is, akik a fenti típusok közül valamelyiket repülik. Már megérkezésekor a doboz kibontása is kellemes volt, mert egy nagyon szép kis repülőgép került ki a dobozból.

Nagyon tartottam az első leszállástól mert már igen régóta nézegettem videófeltöltő oldalakon a modell repüléséről készült videókat és nagyon kevés kivétellel mindig orrabukott akár fűre akár betonra szállt le a gép.

A gép "összeszerelése" nem különösebb kihívás, viszintes beragasztása, berádiózás, súlypont beállítás és kész. Mondjuk amit én alapból cseréltem azok a kerekek voltak. Eredetileg sajnos gagyi minőségű 50 mm-es kerekeket adtak a főfutónak a farokfutónak pedig 16 mm-es ugyanolyan színvonalú kereket ráadásul a közepe az erőteljesen el volt fúrva. Én mivel fűves a pályánk főfutónak 60 mm-es farokfutónak pedig 20 mm-es kerekeket tettem fel. Nem bántam meg. Az oldal és magassági kormány digitális fémfogaskerekes szervókkal van szerelve, a csűrőknél nem volt szívem felbontani, így azt nem tudom hogy milyen szervók kerültek oda.

A reptérre érve óvatosságból motorburkolat nélkül és a gyári kéttollú légcsavarral repültem be. De a második akksihoz már felkerült a motorburkolat is. ;D

Az első felszállás maga a kellemes meglepetés volt, mivel egyik kormányon sem kellett trimmelni egy pittyenést sem. A motor pont elég, szépen húzza a gépet, de nem egy erőgép, olyan scales repülésre elegendő, dehát erre is van a gép. A gép gázadásnál a földön egyenesen ment nem húzott semerre. A kb. 3-4 m/s-os szélben érzékelhető volt a gépen a lökdösés, de nem volt elviselhetetlen. Szépen vezethető stabil a gép az 5 akksi alatt gyakorlatilag nem sikerült a sunyi oldalát ki ismernem, pedig biztosan van csak még nem mutatta meg mert annélkül nincs repülő.

A 2200-as akksival cirka bő 10 perc után eljött az első leszállás ideje, gyönyörűen stabilan jött be a gép persze "sebességgel" mert emlékeim szerint az ilyen gépeknek kell valamennyi sebesség. Kilebegtetés után főfutók talajt fogtak , minimális kezelhető elpattanás majd a farok vizszintes fenntartása mellett szépen a gázelvéttel lassult a gép, majd finoman földetért a farokfutó is. És a nagy az egészben az, hogy ez mind az 5 startnál ugyanígy játszódott le. A gyári konfiggal 10 perc után éppencsak langyos volt a motor a szabi és az akku is.

Összegezve az egészet: - szépen kivitelezett strapabírónak látszó repülő (remélem sosem kell megtudnom mennyire strapabíró az EPO)
    - hihetetlen, de a gyári konfiggal gyönyörűen repülhető
    - árban nem drággább mintha egy GWS vagy Alfa Corsairt rakunk össze hasonló minőségű konfiggal.

A link ahonnan beszerzésre került a gép akkor még ingyen postával: http://shop.lindinger.at/product_inf...ducts_id=74769

Remélem holnap újra ilyen gyönyörű lesz az idő hátha sikerül egy kis videót csinálni.

Üdv.: Vili
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.285

Re:Parkzone hab scale repülők (T-28, P-51, F4U, Bf-109)

Sziasztok!

A nagy érdeklődésre való tekintettel pár kép:

Sajna az én gépem kinyiffant, így kölcsön géppel kellett képet csinálnom. A videó elkészült, mihelyt a cimbi feltölti beteszem a linket. No persze előre bocsájtom, hogy miért is sikerült volna normálisan a fel,- és leszállás.

Senior Member
    Hozzászólás
    367

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.285

Köszönöm a vágatlan eredeti kópiát. ;D Így visszanézve talán nem volt annyira katasztrófa. :

Támogató Stavros logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.118

Sziasztok!
    Nekem a Parkzone cégtől két gépem van.Egy Trojan T-28,és egy Corsair.A futót mind a kettőn erősítenem kellett,és a Trojan kapott egy kis átalakítást/lassan lenyíló fékszárny ,nem mintha szüksége lett volna rá/.Csak ajánlani tudom ezeket a gépeket ,szépen stabilan repülnek.
    Ebben a videónkban 5.29-től látható párszor a Trojan.
    A kellemes jó hangulat titka, ha tiszteljük egymás agybaját...

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.285

Szia Stavros!

Már-már azt hittem hogy csak én hagytam magam becsapni. ;D Gratula a videóhoz nagyon ütős, pláne a legvége. ;D

Támogató Stavros logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.118

Az biztos hogy ütős, földhöz ütős!

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.285

Hmmmm....................azt hittem többen leszünk. Vagy ezek amolyan szégyelleni való kategóriát képviselnek? : Szívesen látnék videókat hazai pilótáktól másik típusokkal is.

Támogató Stavros logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.118

Nem hiszem hogy szégyellni kellene őket.Gyönyörű ,és jó gépek.Kimerem jelenteni hogy saját kategóriájában minőségi cucc.Egy ritkaság.Hazai forgalmazó nincs,az anya cég amerikai,nem is nagyon ismerik az emberek. Úgy kell nekik!

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.285

Egyet értek, amég nem látja valaki élőben a gépet nem is hiszi el hogy normálisan meg vannak csinálva és normális elektronika van benne amivel tökéletesen repül a gép a maga nemében. Majd elbeszélgetünk mi itt kettecskén. ;D Ha nem esne holnap az eső megjáratnám a Corsairt, ha tudunk csinálunk valami jobbacska videót mint az első videónk. Te is csinálhatnál mind a kettőről külön külön videót.

Egyébként érdekes hogy más külföldi fórumokon azért szeretik ezeket a madarakat.

Oldal: 1 / 76 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva