Oldal: 2 / 76 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (758) összesen

Téma: Parkzone hab scale repülők (T-28, P-51, F4U, Bf-109, F4F, P-47D, Spitfire)

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.262

Re:Parkzone hab scale repülők (T-28, P-51, F4U, Bf-109)

Egy kicsit OFF-olnék a topicba, ha lehet. Most kinéztem pár hab scale szépséget. Kíváncsi vagyok a véleményedre Stavros mint igazi műértő emberére.

Egy szerintem csodás Lightning: http://shop.lindinger.at/product_inf...ducts_id=84413
    egy vérbeli csatorna védő (Hurricane) és egy igazi kis matador (SBD Dauntless): http://www.windrider.com.hk/product.asp?id=164

Videók: Dauntless: http://www.youtube.com/watch?v=ImV9XNb2X1w&NR=1
    Lightning: http://www.youtube.com/watch?v=lfyNTT9GpAs sajnos a sok bla-bla mellett csak ez értékelhető róla.Ezen láttam teljes értékű startot és leszállásokat.

Igaz egyik sem Parkzone, de mind a három EPO-ból van. ;D ON
    Az örök habozó!

Támogató Stavros logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.113

Hát igen!Az a Lighting tényleg gyönyörű!
    Ha az embernek úgy lenne pénze ahogyan nincs,szép sorban mindet be lehetne gyűjteni.Egy kétmotoros gépem nekem is van,nagyon szeretem.
    A kellemes jó hangulat titka, ha tiszteljük egymás agybaját...

Senior Member
    Hozzászólás
    702

Üdv kedves Kollegák !

Nagy örömömre szolgált megtaláli ezt a topicot,ugyanis jómagam csak Parkzone scale modellekel repkedek.Még új vagyok ezen a rendkivül barátságos modellező oldalon.
    Modellezést illetően viszont, vén csatalónak érzem magam.
    Vissza térve az eredeti témához, Én a P-51 mustang és az FW (hentes madár)
    szerelmese vagyok.Amint már az előzőekben ti is leirtátok, tapasztalhattátok
    a jóindulatú rep tulajdonságaikat.A látszat ellenére rendkivül komoly mérnöki munka van mögöttük.Amit mégjobban megkedveltem az az hogy nem kell
    feneket keriteni a stresszmentes élvezetnek.Egyszerüen a honamalácsapom
    kimegyek az első jónak látszó térre és elhajitom.
    Nagyon örülnék ha meg tunánk osztani tapasztalatainkat ebben a kategoriában mivel magam is osztom a véleményt hogy talán külön kategoria
    Ha kisérleteztetek valami ujdonsággal,beépitettetek,vagy kivettetek valamit
    kiváncsi lennék az eredményre.

Továbi kellemes élményeket

Támogató Stavros logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.113

Üdv a csapatban!
    Amit én átalakítottam az a Trojan,és ahogy írtam előzőekben fékszárnyat kapott.Két 9gr-os szervó,és a Hobbycity-től vásárolt szervó lassító elektronika segítségével leszálláskor szép lassan lenyílnak a fékszárnyak.Szemből amikor ereszkedik nagyon tutin néz ki,és érezni is a hatását lelassul,de mégsem esik át.Egyébként a gép nem teljesen szűz.Én vagyok a harmadik gazdája,és sajnos az első,egy német fickó megtörte.Látszatra semmi,de utólag kellet bele epoxit pumpálni fecskendővel,hogy a szárny elég stabil legyen.Először amikor repültem vele féltem a keskeny szárnytól,de állítom hogy stabilabb mint a Corsair pedig az sem egy idegbeteg.
    Most azt tervezem hogy világítást is teszek rá.Egyik havertól kaptam egy szettet megpróbálom majd bele installálni.A Corsair-nek meg a hétvégén ismét elernyedt a futóműve /az egész műanyag lap ami a kereket tartja kijött a szárnyból/ha van valami jó ötlet a fix rögzítésre,hát osszátok meg velem is
    Na elég a szómenésből,és várjuk végre a jó időt!

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.262

Üdv. a fedélzeten W. Cahun!

Te vagy a mi emberünk!! ;D Tehát akkor nem egyedi jelenség amit Stavrossal eddig együtt tapasztaltunk. Nagyon ürülnék ha tudnál feltenni képeket, videókat a gépeidről. Az FW-190 nekem is nagyon bejön, de az anyagát illetően bizonytalan vagyok. Nálam nagyon fontos ugyanis, hogy a gép sárkányszerkezete starpabíró és sokáig használható legyen. Ezért nem is veszek GWS-t, pedig legtöbb gépük jól repül állítólag és kurriózum számba menő típusokat és gyártanak. Például a P-40 a fiam kedvence és egyedül a GWS gyártja már elfogadható méretben habból, de akkor sem kell.

Nekem is roppant szimpatikus, hogy a gép kiszámítható, stabil és akár egy focipályán is repíthető, itthonról 300 m-re van egy jó nagy pálya néha napján meg meg látogatom ha nincs időm kimenni a rétre. Nincs nagy akksi igénye és elektromos lévén gyorsan harckésszé tehető. Én biztosan csak akkor cserélek bármit is a gépben ha muszály, mert úgy jó ahogy van szerintem.

Köszönöm, hogy az első hozzászólásod ennek a topicnak adtad. Üdv.: Vili
    Az örök habozó!

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.262

Hali Stavros!

Már én is elkezdtem sasolni, hogy szükség esetén hogyan lehetne megerősíteni. Az jutott eszembe, hogy esetleg 3mm-es rétegelt lemez csíkokat lehetne beragasztani a szárnyba purexel és ahhoz hozzácsavarozni a műanyagot + ragasztani. De remélem jó ideig nem lesz vele gondom. Ma mértem le a Corsair súlyát, kereken 900g. Szinte hihetetlen, de az Acromasternél kompromisszumokkal kellett mindenkinek küzdeni azért hogy az 1000g-ot ne nagyon lépje át, bár nem egy kategória a két gép, árban meg pláne.

Azért nem kéne az ember orra előtt húzgálni a mézesmadzagot a Trojannal, annélkül is tetszik nagyon. ;D Láttam a jutubon féklapos videókat a Trojanról és a Corsairről is. Az elsőnél tetszett nagyon de az utóbbinál látszólag nem volt rá szükség egyeltalán. A Trojannál láttam retract futósat is, na az nagyon tuti volt, kár hogy a Corsairnál ez szinte egyeltalán nem kivitelezhető, legalábbis scale módon.

Üdv.: Vili
    Az örök habozó!

Senior Member
    Hozzászólás
    702

Hello Fiuk ..

Ma igazi repülös napot rendeztem.Csak arra kellet ügyelnem hogy az a (na még egy utolsót.. oszt megyek haza ) stádiumba ne essek.Azért volt egy kis
    szurkoló tábor is ( gyerek csapat ) Na mondanom se kell hogy olyan figurákat
    találtak ki amit nemigen lehet megrepülni egy P-51 el.Pedig nagyon akartam.
    Az előzőekben kezdtünk beszélgetni a különböző modositásokrol.
    Én a célom érdekében el szoktam követni.Természetesen a kinézet lerontásának minimális rovására.Pl.sikerült olyan jó légcsavart cserélnem hogy
    a Mustang logni tud, sőt a lógásból egyenesen kigyorsul az ég felé.Ez talán
    azért érdekes mert mindez eredeti 18 A-s szabival es az eredeti motorral.
    Ráadásul a hőmérséklet teljesen normalis.
    Szerintem, ha van kedvetek próbáljátok ki, nagy élmény látni hogy megtáltosodik a technika.Teszek fel képeket, csak el kell jutnom odág.
    Ami a második változtatásom volt,a szárny.Nem tetszet hogy az orsót
    olyan hülye parabolikus ivben repüli.Gondoltam adok a pofájjának, és épitettem egy teljesen szimetrikus profilos egyenes szárnyat.Igaz hogy
    sokkal jobb lett de nem lett az amit szerettem volna.Valószinű hogy az
    alsószárnyas mivolta miatt.Ami nekem nem jött össze az a futómü.
    Nem értem hogy miert esik azzonnal orra.Pedig probáltam előbre tenni
    már ugyértem hogy a kerekek támpontját a gép sulypont elé.Ti hogyan
    száltok fel ( bocsi nem találom a kérdőjelet a billentyüzeten)
    Legközelebb irok még egy pár jól sikerült változtatásomról no meg a sikertelenekről is amit nem kell elkövetni.
    Köszi hogy bevettetek a csapatba!

Üdv. Willy

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.262

Idézet W. Cahun eredeti hozzászólása
    Köszi hogy bevettetek a csapatba!

Üdv. Willy
    Ne viccelj már, én köszönöm, hogy megosztod velünk a tapasztalataid. Egyébként csakugyan az alsószárnyas kialakítás miatt csinálja olyan "sután" az orsót, ez is scale jellemző. Úgyhogy rakjad csak szépen vissza azt a gyári szárnyat............de gyorsan!!! ;D A lógatásról inkább nem nyilatkoznék. A Mustangot is átalakították retract futósra. Az orrabukás az bizony kellemetlen, hajlítsad ki a kereket a belépő elé amennyire csak a jóízlés engedi, sokat segít bár már lehet ezt próbáltad. Sajnos az FW-190-et már nem láttam egyik shopban sem amit néztem, a te Mustangod még a Parkflieger.de -n kapható, de horror áron.

Üdv.: Vili
    Az örök habozó!

Támogató Stavros logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.113

Mustangot lógatni??!!Hol a nyugtatóóóm??!!Ez felségsértés!!Most pedig beülök egy csendes sarokba és megpróbálom feldolgozni amit imént olvastam.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.528

Idézet Stavros eredeti hozzászólása
    Mustangot lógatni??!!Hol a nyugtatóóóm??!!Ez felségsértés!!Most pedig beülök egy csendes sarokba és megpróbálom feldolgozni amit imént olvastam.
    Inkabb keresd meg APPMET annak meg van hozza gyogyszere, es neked se lessz gyomorfekelyed!!!
    Az orsozast meg oldalkormannyal kilehet am korrigalni!!
    Udv a csapatban APPME az majd tud neked adni instrukciokat a logatashoz is, csak keresd batran. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Oldal: 2 / 76 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva