Oldal: 3 / 40 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (398) összesen

Téma: autos taviranyitok-vevok

Junior Member
    Hozzászólás
    3

Re:autos taviranyitok-vevok

Sziasztok!

Nem túl élénk ez a topik, de talán majd most...

Van egy Tamiya QD autóm, ami nem működik. Tudnátok-e segíteni mi lehet a hiba?
    Kristályprobléma? Az egyik kristályra ez van írva: 27.045 Mhz Rx, ez a vevőbe való, az adó kristályán is ugyanez a mhz van. Létezik ez? Vagy valamit elkevertem? Egy ideig (néhány hét) működött a cucc egy másik 455 mhz eltolású kristálypárral, de most nem igazán.

Ha kell veszek új kristályt, de nem tudom milyet vegyek, és feleslegesen nem akarok pénzt kidobni. Jó lenne megtudni melyikkel van a gond, adó vevő. Az autóban 1 panelen van minden.

Van egy Nikko buggym, jól megy, jól működik a saját távjával, de alig néhány méter a hatótávja. Hogyan tudnám megnövelni?

Képet tudok mindenről küldeni, ha kell a jobb megértéshez.

Remélem tudtok segíteni.

Sziasztok
    Sanyi
    Sanyi

Senior Member
    Hozzászólás
    2.090

Szia Sanyi500!
    Már mástól is hallottam ezt a különböző frekvenciájú adó és vevő kristály dolgot. Ez úgy marhaság ahogy van! A két kristálynak azonos frekvencián kell működnie, különben nem lesz kapcsolat adó és vevő között.
    Az adó a tx (transmitter) és a vevő az rx (reciever).
    Amire figyelj oda:
    - azonos frekvenciájú kristályok (ezért hívják párnak), azonos frekvencia tartományú adó és vevő. Autókhoz jellemzően 27 vagy 40 Mhz adó-vevő párost használunk.
    - Azonos modulációjú adó-vevő-kristálypár (am vagy fm)
    - Adóban az akkumulátor legyen feltöltve
    - Adó antenna legyen teljesen kihúzva

Senior Member
    Hozzászólás
    1.356

Üdv!

V.L. sajnos rosszul tudod. Az adó és a vevő kristályok nem rezegnek egy frekvencián. Az egyik 455 kHz-el el van tolva.
    Ez rádió technika, így tudják okosan megoldani hogy működjön a rendszer.
    Valaha a hőskorban így is voltak jelölve a kristályok, mindig számolgatni kellett melyikhez mi tartozik.
    Szerencsére most már más a helyzet, a kristály párokra ugyanazt a frekit és-vagy csatorna számot írják rá és kész.
    Így biztos nem tudod összekeverni őket.
    Ez volt az AM rendszer. Az FM még komplikáltam lehet, ott találkoztam már olyan adó-vevő párossal, ahol az egyik
    kristályra 40,685 MHz vot írva, míg a másikra 20,3425Hz. Hogy melyik az adó melyik a vevő azt nem tudom már, de felezős
    kristálynak hívtuk annó. És van harmadolós is.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.090

Amit a felezős kristályokról írtál, az a jelenség létezik, egész számú többszörös esetén. (felharmónikus frekvencia)

Junior Member
    Hozzászólás
    3

Több hónap pihenés után, tegnap összeraktam a tamiyat, 27.045 mhz mindkét kristály (tehát nincs 455 mhz eltolás) és megindult. Nem értem hogyan, de most nagyon örülök ;D

A másik autót is összeraktam, de alig néhány méter a hatótávja. Nem tudtok budapesten olyan szakit aki hajlandó lenne mérni egy adó kimenő teljesítményt? Aki foglalkozik javítással? Egyszerűen nem akarom kidobni az autót, (mert a gyerkőceim nagyon szeretik) de így kis túlzással folyamatosan kanyarodni kell vele

Köszönöm az eddigieket
    Sanyi

Senior Member Necro logója
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.714

Idézet Kárpi eredeti hozzászólása

http://www.sylkamodell.hu/FlySky-FS-...virAnyito.html
    http://www.rcrulez.hu/termek.php?pro...ansmannw624ghz
    http://www.youtube.com/watch?v=b9gpE-DkoSc
    Van mar valakinek ezek a szettek kozul? Egyformanak tunik nekem a ketto, kiveve a hattervilagitast es a matricazast.
    Tapasztalatokat (hatotav, anyagminoseg, stb..) osszatok meg velunk!
    RCPortal - KCSD
    Winter Academy, Rampage

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Igen, nekem van. Tudásra ugyanaz, mint a Futaba T2PL, csak 2,4g és 3 csatornás. Állítása ugyanaz. Egyébként az általad linkelt távok egyformák, minimál design eltéréssel. Ugyanarról a gyártósorról jönnek le, mint mostanában az új "RC-gyártók" a termékeikkel, mint Hobbiwing, Fly&sky, ezrun, xerun, ansmann, és még rengeteg társa... Egyforma minőség mind, játszani simán jók az árukért. Egyébként a rádió adója ugyanaz, mint a kijelző nélküli narancssárgának. Ugyanaz a tréner csati is rajta. Nincs új a nap alatt.
    Mivel az utcára kerültem a családommal, így a modellezést befejeztem. Újabb hsz-ek sem lesznek.

Senior Member
    Hely
    Zala/Somogy
    Hozzászólás
    1.024

Koszi.
    Hatotav? Ezek a krom gombok mennyire gagyik, 2xer megnyomom es lekopott vagy kicsit jobb?
    Betuk szamok szep nagyok amivel kommunikal az pozitiv. A legnagyobb kerdes, hogy ra merjek-e bizni egy sok 10ezres modellt, vagy annyira azert nem jo? Csak hobbi szinten, nem versenyzesre. De azt sem szeretnem, hogy miszlikbe torjem az auto mert eppen valami zavarja van, tudom ez mashol is elofordulhat viszont nem mindegy milyen gyakran tortenik, ha tortenik. Mar kergettem VXL Rustlert radio hiba miatt keresztul a parkolon tobbszor nem szeretnem kiprobalni.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Szia.

A gombok valóban nagyon csillogó hatásúak, de még nem koptak le pár hét alatt. Pedig oldom az ilyen "szépséges megoldásokat"... ;D Szerintem bírni fogja addig, mint amennyit az ára sugall. Egy pár év múlva úgyis cseréli az ember az egészet, mert jönnek ki újabbak. Gondolj csak bele mondjuk, hogy 3 éve milyen technikát lehetett venni és milyen áron... Ha meg hamarabb kidöglene, akkor filléres alkatrészek a kapcsolók, tekerők...

A hatótávja nem tudom mennyi. Kb 100 métert simán elvisz, többet nem próbáltam a téren. Sokkal több hely sem volt, de a szemem sem hord már igazából annyira el. Rádiózavar egyáltalán nincs. Fizikailag nem is lehet 2,4g-n. Köztes akadályokra nem találtam érzékenynek. (1:1 autók, fák, bokrok, épületek, stb) Viszont a lemerült akkukra nagyon hisztis.

Saját tapasztalat, hogy ha lemerült az akku, de még van benne annyi, hogy a szabályzó ne kapcsoljon le, akkor képes a vevő önálló életre kelni és teljesen random irányítani az autót, attól függetlenül, hogy te mit piszkálsz a távon. Nekem ezt ugyanazzal az akkuval történő 2 óra játék után adta elő. Akksicsere az autóban és semmi baja nem volt utána. Szóval ha várható az akku lemerülés, akkor akksicsere és nem szalad el az autó! Lehet nem véletlenül van vevőpakknak tápcsatlakozó a vevőn. Könnyen lehet hogy nem kéne erőltetni az only szabályzó táplálást és akkor sem hisztizne. Ezt még nem próbáltam, de ki fogom.

Jah, egyébként én Tamiya Pajerot, DF-02-őt és Traxxas Slash 4x4-et hajtok vele megelégedéssel.
    Mivel az utcára kerültem a családommal, így a modellezést befejeztem. Újabb hsz-ek sem lesznek.

Senior Member
    Hely
    Zala/Somogy
    Hozzászólás
    1.024

Pont ez az amit el szeretnek kerul, tudod milyen ero van a VXLben..
    Fail safe ezek szerint nincsen benne?

Oldal: 3 / 40 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve