Szavazás eredménye: Milyen volt Örvényesen?

Szavazók
115. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Nem éreztem magam jól.

5 4,35%
  • Az előző évi jobb volt.

1 0,87%
  • Az idei volt jobb.

1 0,87%
  • Elment.

4 3,48%
  • Kiválóan éreztem magam.

19 16,52%
  • Annyira jó, jövőre is jövök.

85 73,91%
Oldal: 457 / 464 ElsőElső ... 357407447453454455456457458459460461 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 4.561 - 4.570 (4636) összesen

Téma: Örvényes "Könnyűszárnyak", I. 2009, II. 2010.

Senior Member tujunga logója
    Hozzászólás
    903
    Idézet bgeza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    [LIST][*]..javaslom, ...Örvényesi Szakágát,[*]A reptérré minősítés első kritikus pontja a Természetvédelmi Hatóság.
    Indiánok!
    A Nemzeti Parknál dolgozók jóindulatú emberek, az elektromos meghajtású gépek repülését, összejövetelt, megértően fogadják.
    A 200 m repülési sávot a terület szélén szerintem -a mai megbeszélés alapján- engedik.
    Uff, t.
    U.i.: A többi hatóság sem hülye, bátran bizzatok - magatokban!

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
    Szél fújja hajatok, szellő a gépeitek!

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    252
    Ez bíztató!

Klubtagságom már nem feltételes!
    Küldöm az adatokat!

Laci
    Durafly Tundra,ESS-Air hangmodullal
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Multiplex Merlin
    Lap Yak×2
    MIG-29 Fulcrum
    HydroPro Affinity RG65

Senior Member
    Hozzászólás
    238
    Üdv. Keressetek rá a Honvédelmi Szövetség oldalra. Honvédelmi minisztérium támogatni fogja a modellezőket, hasonlóan mint régen. erno

Senior Member bgeza logója
    Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.116
    Tujungának óriási köszönet, hogy a pillanatnyilag legfontosabb dolgot, a nemzeti parki rábólintást a reményeink szerinti legjobban elintézte.
    Barátsággal Géza; freki: 2.4 GHz, 35 MHz: 75 csatorna

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.116
    Szia Öregmodellező!

Köszi az infót. Nicsak milyen biztatót találtam az új MHSz-ről szóló törvény 13. oldal tetején:

"Kiemelkedő fontosságú a honvédelmi szempontból hasznosítható speciális műszaki
    ismereteket és eszközöket igénylő tevékenységek, különösen a sportrepülés, ejtőernyőzés,
    búvárkodás, modellezés illetve rádióamatőr tevékenység támogatása, ezzel elősegítve, hogy a
    társadalom szélesebb rétegei számára váljon elérhetővé a Magyar Honvédség részére
    megalapozott katonai-szakmai utánpótlásbázist jelentő tevékenységek gyakorlása."
    Utoljára módosítva: bgeza által : 2017-02-14 21:58

Senior Member
    Hozzászólás
    106
    Sziasztok

Már csak az a kérdés, ez jó lesz nekünk?

Tapatalkkal küldve az én LG-H440n eszközömről
    Örülök ha álltalam egy új taggal bővül a csekély modellező társadalom.

Senior Member
    Hely
    Budapest XX
    Telefon
    20/292-1160
    Hozzászólás
    1.801
    Sziasztok!

Örömmel látom a kezdeményezést, hogy a préri modern-kori sólyom madarai gondtalanul szelhessék az ég kékjét.
    Természetesen én is csatlakoznék a klubtagsághoz, az e-mail-t már küldöm is a kért adatokkal.
    Remélem leszünk még jó páran.

Üdv.: Franyesz
    Ha elölről kezdhetném a modellezést, ugyanazokat a hibákat követném el, csak sokkal korábban.

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.116
    Sziasztok Sporttársak!

Persze csak azoknak ajánlom a belépést a Műegyetemi Modellező Klubba (MMK), akiknek nincsen más jogon MMSZ tagságuk.

Eddig a következő indiánok adták meg adataikat a belépéshez (a csillaggal jelöltek már rendelkeznek korábbi MMSZ tagsággal):

Dr. Bognár Géza *
    Huszár Zoltán
    Nagy Attila
    Gyapay László
    Trócsányi Balázs
    Inotai István *
    Franyó Zoltán
    Simon Csaba *
    Kiss Lajos *

Jó lenne, ha még növekedne a létszám, hiszen a nagy tavaszi és nyári bulikon sokkal többen szoktunk lenni.
    Utoljára módosítva: bgeza által : 2017-02-15 18:46

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.116

Exclamation Létrejött a Műegyetemi Modellező Klub (MMK) örvényesi tagozata

Kedves Örvényesi Sporttársak!

Tegnap lezajlott az MMK éves taggyűlése, amelyen csapatunkból Franyesz és én vettünk részt személyesen. Megtörténtek a tagdíj befizetések. Így most részünkről a következő új tagokkal bővült az MMK létszáma (velem együtt): CamPac, Franyesz, Boglarto, Tujunga, Kiss Lajos, Komáromi Tamás, Lobo, Draco, Somi (prériőr), Trócsányi Balázs. Petipapa nem az MMK-n keresztül tag, hanem korábbi MMSz tagsága révén. A tagsági és a biztosítási kártyát a március 4-én sorrakerülő MMSz küldöttgyűlésen fogjuk megkapni. Én átveszem az egészet és aki kívánja, annak egyeztetett időpontban Budapesten vagy Csopakon tudom átadni, a többit pedig Tujungának adom oda. Tehát most 7 kilóig van biztosításunk.

• Berta Satya klubvezető beszámolt a tavalyi év adminisztratív és szerény pénzügyi adatairól. Tavaly 31 tagunk volt, ami most velünk 10 fővel növekedett. Ismertette a tavalyi fontosabb versenyeredményeket. Ezek közül kiemelkedik Berta András FSR világbajnoki címe, Orsovai Dezső és Sükösd Zoltán zárttérisek nemzetközi szereplése.
    • Reé Bandi az MMSz elnöke ismertette a törvénykezésből adódó, ránk nézve szomorú helyzetet. Egyelőre a Nemzeti Közlekedési Hatóság megszűnésével és az EMMI alá szervezésével nagy a bizonytalanság a törvény végrehajtásában. Jövő héten Bandi ismét egyeztetésre megy a minisztériumba a tennivalókról tárgyalni. Bandi szerint az a helyes út, amit mi választottunk, azaz MMK-MMSz tagsággal megszerzett biztosítás, az MMSZ szám és a tulajdonos elérhetőségének feltüntetése a repcsin, engedélyezett területen való repítés. Valószínűleg elkerülhetetlen lesz egy E-learning tanfolyam alapján letett vizsga is, amit akkor kell letenni, ha engedélyezett repülőtéren kívül is repíteni kívánunk. A repcsik darabonkénti regisztrálása egy nagy marhaság. A mi biztosításunk nem a modellre, hanem a repülőmodellező tevékenységet folytató személyre szól.
    • Hozzászólásomban jeleztem, hogy a FAI versenyszámokon kívüli, vélhetőleg igen nagyszámú RC modellező képviseletét fel kell vállalnia az MMSz-nek. Ez két okból is fontos lenne: egyrészt a szabályok ismeretével felelősségteljesen modellezők táborának növelése, másrészt az MMSz súlyának emelése.
    • Megtörtént a küldöttek kijelölése március 4-én sorrakerülő MMSz küldöttgyűlésre: Beke Géza, Berta Satya, Bognár Géza.
    • Satya és Bandi javasoltak engem az MMSz elnökségébe. Én ezt a javaslatot elfogadom, avval hogy a FAI kategóriákon kívüli RC repülőmodellezők érdekeit kívánom képviselni. Bandi arra hívta fel a figyelmemet, hogy az elnökségi tagok közül senki sem csak a saját kategóriájáért, hanem együttesen az egész MMSz működésért felel. Ezt én tudomásul veszem, de fenntartom azt, hogy a modellező társadalom legszélesebb rétege az eddigi szabad-modellezők közössége. Ezek bevonás a szervezett és biztonságos modellezésbe a célkitűzésem.

Az MMSz küldöttgyűlés után, egyeztetett időpontban kezdeményezni fogok Veletek egy Skype konferencia beszélgetést, hogy megbeszéljük a további lépéseket.
    Utoljára módosítva: bgeza által : 2017-02-18 10:40

Member
    Hozzászólás
    41
    Köszönjük Géza a beszámolót és a közösségért vállalt érdek-képviseleti munkádat.
    Reméljük, hogy a nehezen megszülető szabályozás nem fogja tönkretenni a magyar modellező sportot, mely már több mint 100 éve jelen van Magyarországon.
    S.

Oldal: 457 / 464 ElsőElső ... 357407447453454455456457458459460461 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva