Szavazás eredménye: Milyen volt Örvényesen?

Szavazók
115. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Nem éreztem magam jól.

5 4,35%
  • Az előző évi jobb volt.

1 0,87%
  • Az idei volt jobb.

1 0,87%
  • Elment.

4 3,48%
  • Kiválóan éreztem magam.

19 16,52%
  • Annyira jó, jövőre is jövök.

85 73,91%
Oldal: 456 / 458 ElsőElső ... 356406446452453454455456457458 UtolsóUtolsó
Eredmény: 4.551 - 4.560 (4575) összesen

Téma: Örvényes "Könnyűszárnyak", I. 2009, II. 2010.

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    242
    Sajnos a zenét lefújták alóla!
    https://youtu.be/VsqvsEuefqY
    Durafly Tundra,ESS-Air hangmodullal
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Phoenix 2000
    Multiplex Merlin
    Lap Yak×2
    MIG-29 Fulcrum

Senior Member bgeza logója
    Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.101
    Szia Pigi, Neked is minden jót. A régi Szilveszteri repítéseket a HHH-n nem feledjük. Egyszer gyere el hozzánk Örvényesre.
    Utoljára módosítva: bgeza által : 2017-01-01 15:06

Member
    Hozzászólás
    34

Szervusztok!
    Aki még nem látta kérem, hogy látogasson el a linkkel elérhető oldalra:

http://www.citizengo.org/hu/40083-mo...&tcid=31206464

Talán lesz eredménye a kezdeményezésnek.

Somi

Member
    Hozzászólás
    34
    Szerintem a szabályozásra illik az a mondás, miszerint "ágyúval verébre..", de még inkább "Kövér Bertával szúnyogra.."
    (A Kövér Berta egy 42cm-es öbű Krupp ágyú volt az első világháborúban.)
    Ez még idekívánkozott.
    S.

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.101

Exclamation Örvényesi modellezés a megváltozott törvényi feltételek mellett

Kedves Sporttársak!

Amint arról bizonyára értesültetek idén január elsejével életbe lépett az új légügyi törvény, amely gyakorlatilag lehetetlenné teszi a repülőmodellezést a régi formában. Erről olvashattok hosszú oldalakon keresztül a jogi szabályozás topicban. Az egész anyagot átolvasva, Tujungával, CamPac-kal és Berta Sanyi MMK szakosztályvezetővel egyeztetve illetve az MMSZ egyeztető levelezésén és értekezletén részt véve, a következő kiutat javaslom:

• Be kell lépni egy modellező klubba. Ez javaslom, hogy legyen a Műegyetemi Modellező Klub (továbbiakban MMK), amelynek mi alkotnánk az Örvényesi Szakágát, önálló helyi ügyintézéssel. Az MMK tagdíj egy évre aktív dolgozónak 5000 Ft, nyugdíjasnak 2500 Ft, serdülőnek 2500 Ft. Ez a tagdíj fedezi az MMSZ tagságot és a biztosítást 7 kg tömegig. Javaslom, hogy aki eddig egyéni MMSZ tag volt, ő is válassza a klubtagságon keresztüli tagságot és nemcsak azért mert így olcsóbb. Tagsági kérelmetekkel emailben keressetek meg repcsi.geza@gmail.com

• Mivel a törvény szellemében a továbbiakban csak légtér engedéllyel lehet repíteni ez mindenféle adminisztratív procedúrán felül alkalmanként és személyenként 3000 Ft-ot jelent, ehelyett válasszuk azt az utat, hogy a prérit a törvény szerinti VII. osztályú repülőtérnek minősíttetjük. Ezen az úton bármikor repíthetnénk a prérin, ha a reptér felelősnek bejelentjük. A reptérré minősítés intézését az MMK nevében magamra vállalom. Egyelőre nem tudom mennyi illetéket kellene fizetni ezért a minősítésért, de bizonyára nincs ingyen a dolog.

• A reptérré minősítés első kritikus pontja a Természetvédelmi Hatóság engedélye. Tujunga a héten megkeresi őket, ha nem egyből negatív a válasz, akkor van értelme megkezdeni a reptér minősítési eljárást. Nagyon jó lenne, ha minél előbb jeleznétek nekem tagsági szándékotokat, hogy az MMK taggyűlésen, majd azután március 4-én az MMSZ közgyűlésen tudjam, hogy mekkora erő áll a projekt mögött.

Nagyon bízom benne, hogy sokat repítünk még együtt a prérin.
    Utoljára módosítva: bgeza által : 2017-02-12 19:33
    Barátsággal Géza; freki: 2.4 GHz, 35 MHz: 75 csatorna

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    242
    Amennyiben létrejöhet a ​VII. osztályú reptér,Én belépek!

Egyéb esetben sajnos nincs értelme az egyesületi tagságomnak és az ez általi biztosítottságomnak sem,mivel Zánkán nincs más lehetőségem mint az eddigi helyen repülni.Ez meg ugye olyan,ahol bőven adott minden az ésszerű és biztonságos repüléshez(7-8 éve itt repülök) csak ott hibádzik a dolog hogy hivatalosan belterület!Bár annyi előnye lenne a dolognak hogy lenne papíron biztosításom amit lobogtathatok(a körzeti megbízottat azért megkeresem biztos ami biztos!).Szabálytalan mivolta ellenére még mindig jobb,mint a 71-es főút közelében(csak ott lehetne esetleg megfelelő tér)ahol simán okozhat ráfutásos balesetet a bámészkodók figyelmetlensége!Nem gondolom hogy a törvényalkotó és a hatóság az ilyen helyekről gondolja kiszorítani a békés/magányos repülőmodellezőt mint a jelenlegi "repterem"!

Remélem összejön !

​Laci
    Durafly Tundra,ESS-Air hangmodullal
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Phoenix 2000
    Multiplex Merlin
    Lap Yak×2
    MIG-29 Fulcrum

Senior Member CamPac logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.369
    Reszemrol is mehet.
    Mar klubbtag vagyok es van biztositasom is, de termeszetesen a projekt mogott allok
    Udv
    Isti

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.207
    Akár hogy alakul, szeretnék nálatok klubbtag lenni. nyugdijas vagyok, ennyit minden képpen megér az ügy! Ha elfogadjátok köszönöm! További információkat kéretik megirni. ( Belépési feltétel, adatok stb)
    Üdv.

Lobo

Senior Member
    Hozzászólás
    1.373
    A reptér ügy hogy jön össze, és szükség lesz-e rá végül, az egy dolog, de a klubba jövök én is!
    Vitorlázz némán, át a réteken...

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.101
    Sziasztok!

Eddig a következő sporttársak jelezték vissza MMK belépési szándékukat:
    Bognár Géza; Huszár Zoltán; Lobo, Boglarto Laci (feltételes), Trócsányi Balázs, Pigeoman; Inotai István (csak a reptér projektbe).

Kérem, hogy az alábbi adatokat Emailben repcsi.geza@gmail.com küldjétek meg nekem:
    Név, Irányítószám, Város, Cím, Születés helye/dátuma, Anyja neve, TAJ szám, Mobil szám, Email

A válasz emailben tájékoztatni foglak Benneteket a tagdíj fizetés módjáról. Ha most péntekig le tudom adni a névsort, akkor áprilisban várható az MMSZ és biztosítási kártyák elkészülte, amit magammal viszek a tavaszi összeröffenésre.
    Barátsággal Géza; freki: 2.4 GHz, 35 MHz: 75 csatorna

Oldal: 456 / 458 ElsőElső ... 356406446452453454455456457458 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve