Oldal: 89 / 95 ElsőElső ... 3979858687888990919293 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 881 - 890 (945) összesen

Téma: Piper Cub fanok klubja!

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Re:Piper Cub fanok klubja!

Minden tiszteletem melett:
    A kalkulátorral számított érték szerint is.. a nagyobb sróf, többet emel, de lassabban.. repül.. mivel kisebb a csavar menet emelkedése, ezért lassabban "fúrja magát" a levegőben... tehát a 13*4 azzal lassabban repül, mint a 12*6 al, ez számomre nyilvánvaló, csak az nem, hogy melyik erre a típusra a jobb..

A képen a bekarikázott a sróf, és a repülési sebesség.. a motor bírja a 13*6 ot is.. (10 es ASP) 2 és egy pici lóerős... :-) de szeretném, ha lassújármű lenne... trükközni... arra gondoltam a 13*4 ideális lenne... megfügg a gép, killassítható, és ha gáz van kiemeli a sróf a bajból... ezért kérdeztm, hogy hogy repülitek.. nincs info a 13*4 ről?
    Utoljára módosítva: grezoo által : 2015-08-03 21:20

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Amúgy én is a leszállástól tartok leginkább, mert a profilja is Clark y ra hajaz... nem olyan mint a decathloné...
    biztos hosszan siklik.. és ezzel a baj az, hogy a robbanóssal egy probléma van, hogy nem tudom leállítás után ujraindítani..

Az elektromossal besiklok úgy, hogy áll a motor.. de a metiles alapjáraton is húz.... :-) ha leállítom, akkor meg nincs áthúzás.. - második próba... :-)

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.629

Idézet grezoo eredeti hozzászólása
    Amúgy én is a leszállástól tartok leginkább, mert a profilja is Clark y ra hajaz... nem olyan mint a decathloné...
    biztos hosszan siklik.. és ezzel a baj az, hogy a robbanóssal egy probléma van, hogy nem tudom leállítás után ujraindítani..

Az elektromossal besiklok úgy, hogy áll a motor.. de a metiles alapjáraton is húz.... :-) ha leállítom, akkor meg nincs áthúzás.. - második próba... :-)
    Azért annyit nem húz.
    12. éve kezdő modellező

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

És még egy kérdés, amit illene tisztába tenni a fejemben...: A szárnyvégek... az egyik le van törve, a másik felfelé ívelt..

Senior Member osy51 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.826

nem kell a motort leállítani! Isten őrizz! A földön úgy kell beállítani az alapjáratot, hogy biztosan járjon, és gázadásnál rögtön vegye fel a fordulatot. Jó lesz, meglátod!
    " betegség ez gyerekek! "

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Szuperül repül a kicsike..?! :-)

- Alig bírtam lehozni.. :-) az elevátor necces.. gázadáskor emelkedik a gép.. az igazinál van amolyan elevátor trim..
    Ti mixelitek a gázra? vagy kézzel változtattok? vagy majd megszokom?

- igazából alapjáraton pörgő motorral repül egyenesen (10ccm ASP) aztán ha emelek a gázon emelkedik, ha akarom ha nem.. Nem az orrát emeli, hanem emelkedik... tehát a magassága..

- leszálláskor a többi gépet általában picit "emelni" kell, de ezt konkrétan lefelé kell nyomni... ???!!!

- elég nehezen hihető, hogy ez esetleg orsózni fog... :-) Valaha.. nagyon keményen "fogja" a levegőt.. stabil..

Senior Member osy51 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.826

Ha gázadáskor emelkedik, nem jó a motor elhúzatás. Állítsd egy kicsit lefelé, vagy túl erős a motor, az is lehet. Ezt eggyel kisebb légcsavar megoldja.
    Ha kis gáznál, vagy alapjáraton siklik, akkor a súlypont jó, és csak a motor elhúzatással kell foglalkozni.
    " betegség ez gyerekek! "

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Akkor az nem jó, ha expoval az elevátorra trimmelem a gázt?

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.389

Nem. Jobbra le 2°!

Senior Member Bazsa20 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06 30 2985 215
    Hozzászólás
    670

Nincs ötlet a merevítők egyszerűbb felhelyezésére, mert sztem eladom a gépet,ha csavarozgatni kell.. utálatos dolog... fél órát kell mókolni repülés előtt...

Nekem zsanérral van a szárnyhoz rögzítve és a törzsnél egy rugós stifttel rögzítem csak. Jól működik és nincsen vele macera.

Oldal: 89 / 95 ElsőElső ... 3979858687888990919293 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva