Oldal: 3 / 8 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (74) összesen

Téma: Multiplex TWISTER!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    263

Re:Multiplex TWISTER!!!

HALI. EZT használom 2650-es 4 cellás aksival 7perc (KB) elég türhető. ÜDV. MIKLÓS
    Graupner Hott<br />Minden érdekel ami repül

Senior Member
    Hozzászólás
    263

Senior Member ApaJani logója
    Telefon
    O6-2O-439-O6-85
    Hozzászólás
    2.046

7 perc, na az nem semmi!
    És mennyit mész ebből teljes gázon? És melyik impellerrel használod?

Nekem 3 perc, de végig padlógáz!

Jani
    Anyámmal élek, macskám van, babettával járok, és ne is legyek kemény!???

Senior Member
    Hozzászólás
    263

HALI. ANV-NÉL VETTEM 68-AS IMPELLER 3PERC MAX FULL GÁZ 60/70 SZABIVAL AKSI NEM MELEG KB 3,7 RE MERÜL

Senior Member
    Hozzászólás
    211

Kedves Kollégák!

Nem akartam új témát indítani, talán benéz még néha ide valaki, aki tud nekem segíteni.

A napokban összeraktam egy Multiplex Twistert a gyári konfiggal.
    Még nem repült, (szárad rajta a festék ).

A problémám a következő lenne:
    Sehogyan sem tudtam tartani a gyártó által ajánlott 880 grammos felszálló súlyt. Az enyém nehezebb lett.
    Arra lennék kíváncsi, mekkora súllyal repítitek a Twistert, (és a súlyhoz milyen konfig tartozik) ?

Üdvözlettel:&nbsp; feribaro

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.040

Szia!

hehh ez nem meglepő. A gyári súly azt mutatja meg, hogy valaki valaha egyszer kihozta abból a súlyból.. Barátságos jóindulatú nem túl gyors gép. A gyári konfig 4 cellával elég jól hasít, de 3 cellával is megy. A súly nem számít, ne félj tőle. Súlypont legyen jó helyen és a kitérések legyenek megfelelőek..

üdv

Senior Member force logója
    Hely
    Győr, SRCM Airfield
    Hozzászólás
    1.695

Szia !

Mi a config ami benne van?

És a festékre is számolhatsz +50-70gr-ot...
    SRCM Airfield, Győr
    www.srcm.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    211

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

A konfig teljesen gyári, ami a dobozban volt, (motor: Himax A2825-3600, és egy öt águ impeller).
    Egy 60 A-es szabályzót építettem még be a repülőbe.

Nekem 2200, 2500 mAh-ás három cellás, 30 C-s és 2450 mAh, 4 cellás 30 C-s akkumulátoraim vannak. Erőforrásként ezeken gondolkozom, bár ehhez a motorhoz nem javasolják a négy cellát.
    Esetleg van arról tapasztalatotok, mennyire bírja a gyári motor a négy cellás meghajtást? (Az előző oldalon azt írta az egyik kolléga, hogy neki le égett vele.)

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.040

3 cellával is megy de elég mókásan... 4 cellával már kultúrált sebesség érhető el vele... Ha nem mész folyamatosan fullon, akkor nem lesz baja... Nekem 80A szabi volt benne.. A szabályzód, az 40/60, vagy 60/80? Mert az első az kevés lesz...

Senior Member
    Hozzászólás
    211

Idézet Vírus eredeti hozzászólása
    3 cellával is megy de elég mókásan... 4 cellával már kultúrált sebesség érhető el vele... Ha nem mész folyamatosan fullon, akkor nem lesz baja... Nekem 80A szabi volt benne.. A szabályzód, az 40/60, vagy 60/80? Mert az első az kevés lesz...
    Szia!

Ma berepültem a gépet. Azt kell mondanom, ismételten nem csalódtam a Multiplexben. A Twister is egy nagyon jó repülő.
    Egy dolgon viszont meglepődtem az első pillanatokban: nem hittem volna, hogy ennyire stabil a levegőben. Gondolom a felsőszárnyas elrendezésnek köszönhetően, szinte tréneresen igyekszik visszaállni vízszintes repülési helyzetbe.
    Az első startoknál, amíg hozzá nem szoktam egy kicsit, olyan érzésem volt, mintha kényszerítenem kellene a különböző légi manőverek elvégzésére.
    Három cellás akkumulátorokkal repítettem, 50%-os gázzal megbízhatóan repült, de egy egyszerű hátrabukfenchez már teljes gázra volt szüksége.
    Furdalt a kíváncsiság, ezért kipróbáltam négy cellával is.
    Igazad volt, ezzel az igazi. Összehasonlítva, négy cella kb. 40%-os gázzal produkálta a három cellás meghajtás maximális teljesítményét.
    (A szabályzóm 60/80-as, úgy nézem bírni fogja, remélem a motor is.)
    Hat perc repülés után, amiben 2-3 perc teljes gáz volt, 1600 mAh ment vissza a 2500-as aksiba.

Végezetül hagy említsek egy negatívumot, és egy pozitívumot is, mindkettőt én követtem el:

Ez kék foltos álcázó festés annyira "jó", hogy a mai napsütéses, de mégis párás időben egyszer-kétszer majdnem elveszítettem a fonalat, merre is repül a gép . Szerencsére az említett stabilitása kijavította a hibáimat.

Ami viszont nagyon tetszett, hogy az oldalkormányra milyen szépen reagál a gép. Simán lehetett oldal + magassági kormányokkal vezetni, csűrők használata nélkül.
    Nem is értem, gyárilag miért nem terveztek hozzá oldalkormányt.

Oldal: 3 / 8 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve