Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (46) összesen

Téma: Heinkel HE-51 duplafedelű repülő építése.

Senior Member
    Hozzászólás
    122

Re:Heinkel HE-51 duplafedelű repülő építése.

Sziasztok!
    Megint van pár képem, eddig haladós volt az építés, ezután jön az aprólékos munka.

Üdv:Attila

Senior Member
    Hozzászólás
    122

Sziasztok!
    Az utóbbi időben nem sok időm volt a géppel foglalkozni, de azért elkészült a törzs.
    Megint előkerült a szárnyprofil kérdés, ami valószínűleg Gö-676 lesz.
    Gondolkozott már valaki azon, hogy mi történik, ha különbözik a két szárnyprofil?

A képek

Üdv: Fattiss

Senior Member
    Hozzászólás
    430

Szevasz!

Graula az eddigi munkádhoz - szépen alakul a madárka.

Én 1,5 - 2 mm vastag Alu fülekkel oldottam volna meg a szárnybekötést. Rezgéseket nem bírja sokáig a 3mm körüli rétlemez.

Üdv.

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

A rétegeltlemez füleket illetöleg .... macskaköröm ...

Mivel a felsö szárnyra esik a legnagyobb emelö eröhatás, nem nagyon merném még én sem rétegelt (és csak felragasztott) fülekkel ezt helyettesiteni ... ha meg mégis ragaszkodsz hozzájuk (már amúgy is kissé késö lenne öket onnan kibányászni) a rögzitöcsavarok furataiba ragassz be epoxyval legalább egy-egy 4mm-es (0,5-ös falvastagságú) rézcsö darabokat, mivel a rögzitöcsavarok hamar szétzabálják a furatok széleit megterhelés/rezgés közben ...

Ha ennél a gépnél már nem is, de a legközelebbinél azért igyekezz majd a tarófüleket nem egy extra beragasztott lemezre ragasztani, hanem magára a törzs belsö két oldalsó hosszanti tartólemezeire rögzitett aluminium fülekkel (felcsavarozva ott is !!) megoldani ...

A tartófülek magának a törzsnek képezik egy-egy szerkezeti elemét, nem pedig csak hogy legyen valahová a szárny odacsavarozva ... azzal hogy a törzs külsö burkolatába egy segédlemezzel odaragasztod öket, azzal még nincs megoldva semmi, a szerkezet ugyanannyira gyenge marad és csak felesleges (többnyire szinte megoldhatatlan) utómunkáknak teszed ki igy magad ...

A szárnyprofilokat illetöleg használhatsz akár sima Modified Clark Y-t is ... ennél a gépnél és ekkora méretnél talán még az lenne a legelfogadhatóbb ... az általad "kiszemelt" profil (Gö-676) sem különbözik töle sokban (úgy teljesitményben, mint kinézetben), viszont a szárnyszerkezet megépitése lényegesen egyszerübb lesz általuk...

Annak az "összehabozott" oldalboritásnak sem látom semmi értelmét, csak felesleges súly az is ... de minek kellettek akkor oda a hosszanti tarólécek hozzá ??
    Általában ezek feladata lenne hogy rájuk feszüljön a vásznazás, vagy tévednék ??

A farokrészt is már szépen "behaboztad" ... arra gondoltál már, hogy hogyan fogod megoldani a belsö munkákat, mint pl. a kormányelemek vezérléseinél ??

üdv,

Charles

Senior Member
    Hozzászólás
    122

Sziasztok!
    Az alu sem rossz ötlet, én még nyák lemezen gondolkodtam, de aztán 6mm es rétegelt mellett maradtam, menetes persellyel oldottam meg műgyantával átitatva.

A hab nem helyettesíti a léceket csak merevíti, így nem törnek el. Mivel szempont volt számomra, hogy látszódjanak a bordák a habot hátrébb csiszoltam ezért a fóliához sem ér hozzá. Számomra is csak teszt ami eddig jónak tűnk. A hab súlya kb. 100g ami majdnem vissza jön a merevítőkön. A bordákhoz is extra könnyű balzát használtam ami szintén könnyítés a sima lécekhez képest.

Üdv: fattiss

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Jól van na !! ;D

Nem kritika volt !!

Eddig nagyon szépen dolgoztál !!

A szárnynál is maradhatsz tulajdonképpen a Gö profilnál ... ha az jobban tetszik
    De semmiben sem lesz elönyösebb a Modified Clark Y-nál csak nehezebb lesz az ivelt also felület miatt az épitése ...

A szárnyfelfüggesztésnél is csak azért kellene az aluhoz ragaszkodni, mivel pont ez a négy függesztési pont az ami egybentartja az egész gépet ...

Senior Member
    Hozzászólás
    122

Én örülök neki, hogy valakit érdekel a téma ezért tettem fel.
    Nyilván sok dolog van amin módosítanék, de szerintem nem csak én vagyok így ezzel (majd a következőnél ;D).
    A szárnyprofillal nem sokat foglalkoztam az itt kapott tanácsok alapján módosítottam Gö-676-ra.
    Viszont egy kérdés: a vízszintes v.s.-nak mekkora dőlésszög lehet optimális?

Senior Member
    Hely
    Solymár
    Telefon
    20/3205829
    Hozzászólás
    1.851

Állásszög...nem? Milyen állásszöge lesz a szárnyaknak? Egyforma állásszögük lesz vagy eltérő? Erre majd figyelj oda, mert az alsó leronthatja a felső teljesítményét. Amúgy ha a szárny paramétereit ismered, nagyjából ki lehet számolni a nyomatéki egyensúlyt. Mindenesetre bármilyen állásszöget adsz a vízszintes vezérsíknak, hagyd meg a későbbi állítás lehetőségét. Számolás ide vagy oda, a berepüléskor úgyis kiderül minden.

Csak így tovább! Szép lesz!

Power
    ...ha arra ébredsz, hogy nem fúj a szél, süt a nap....biztos, hogy HÉTFŐ van....

Senior Member
    Hozzászólás
    430

Innen lehet csemegézni:

http://www.greatplanes.com/techsupport/technotes.html

Super Stearman 120 ARF alapul véve:
    Szárnyak: 0,0
    Vezérsík:0
    Motor: 3fok balra 1fok lehúzatás

Szerintem nem kell túlbonyolítani, ha egy szimmetrikus szárnyprofilú gép repül 0,0,0 állásszögekkel, akkor az elmelőprofilos gép sem fog a földön maradni.

A súlypont a lényeg....valamint a szükséges és elégséges kitérések.

A fentiek persze nem alulmotorozott gépet feltételeznek.

Üdv.

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

A He-51 szárnyszögei:
    (a profilhúrok a törzs hosszanti tengelyéhez viszonyitva)

felsöszárny 0°

alsószárny +2°

vizszintes 0° (nem árt variálhatóvá tenni)

Szárny dihedrálok:

alsó szárnyak 0° (mindkét alsószárny vizszintesen áll)

felsö szárnyak egyenként +1,5° a szárnyak alsó felületéhez mérve

Motorelhuzatások:

jobbra 2° (felülröl az orr felé nézve)

le 2°

Persze amennyiben ezek az adatok sem tetszenek (mint ahogy az sem tetszett amiket eddig is meséltem), állithatod úgy is öket ahogy éppen neked tetszik ....

üdv,

cbruder

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve