Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (43) összesen

Téma: Hogyan tovább...

Junior Member
    Hozzászólás
    15

Hogyan tovább...

Hogyan tovább?
    Az idén hazánkban rendezett Körrepülő Világbajnokság F2A kategória eredményeit vizsgálva, elégedetten állapíthatjuk meg, hogy a sebességi csapatunk kiemelkedően szerepelt és Kalmár Sándor személyében -16 év után- ismét magyar világbajnok állt a dobogó legfelsőbb fokán. Elekes Imre és Szvacsek Ferenc, -bár modelljeik nem érték el azt a sebességet, amelyet korábban sorozatosan teljesítettek- eredményeikkel a magyar csapat így is megszerezte a 4.helyet.
    Ha F2A kategóriában versenyzőink elmúlt két éves sebességi eredményeit értékeljük, akkor állíthatjuk, hogy jelenleg még van talán öt olyan versenyzőnk, akik a 290 km/óra sebességet közelítik, vagy túlhaladják. Így egy három fős magyar csapatot könnyen kijelölhetünk, akikkel nemzetközi versenyeken a jövőben is jó eséllyel az élmezőnyben szerepelhetünk.
    A fentiek ellenére -a jövőt illetően- nem vagyok túlságosan optimista. E kategóriában az utánpótlás biztosítása érdekében a klubokban nem látható céltudatos tevékenység. Kétségtelen, hogy a mai fiatalok főleg olyan szórakozást részesítenek előnyben, amelyek nem igényelnek munkabefektetést. A sebességi, -de a körrepülő kategória minden ága- csak sok elméleti, építési és gyakorlási munka esetén hozza meg a siker örömét. Üdítő kivétel a Havrán Sándor által Nógrád megyében rendezett utánpótlás tábor. A Budapesti Körrepülő Bajnokságon is találkozhattunk nógrádi fiatalokkal.
    A jövőt illetően a másik aggályom, hogy a sebességi kategóriában hiányolom azt az egymást segítő összefogást, amelyet a nyolcvanas években Gyulán érzékelhettünk és ez hosszú éveken keresztül biztosította a kiemelkedő eredményeket. Az egészséges rivalizáció segítheti a jó eredmények elérését, de a helyzeti előny biztosítása érdekében elhangzó sértő viták, vádaskodások, elveszik a versenyzők kedvét, ami a kategória zsugorodásához, majd elhalásához vezethetnek. Számomra hihetetlenül hangzott az a –remélem megalapozatlan- hír, hogy Gyulán a konkurens versenyzőnek csak írásbeli bejelentés és időpont rögzítés után adtak lehetőséget a repítésre. Ha egy városban működő két klub, a pályahasználatban nem tud szóban megegyezni, akkor az együttműködés és sportszerűség megkérdőjelezhető!
    Csak sportszerű versenyeken elért eredmény, a versenytársak megbecsülése és az együttműködés, hozza meg a siker élményét. A kategória jövőjét ebben a szellemben kellene tovább építeni!
    Somi

Uploaded with ImageShack.us

Junior Member
    Hozzászólás
    15

Re:F2A kategória azaz speed gépek

Kedves Feri!

Hozzászólásodban felsorolt eredményeidet jól ismerem és nagyra értékelem. Nem hiszem, hogy akár egyéni teljesítményedet, szervezési munkádat, vagy a motorfejlesztésben elért sikereidet, bárki megkérdőjelezheti. De hozzászólásod utolsó részének megfogalmazása, hangvétele, nem tükrözi azt az összefogási készséget, amelynek hiányát felvetettem.
    Véleménykülönbségek megjelenhetnek a fórum írásaiban is, ha ezek nem sértik bárki személyét. A személyes vitákat pedig -véleményem szerint- egymás között kell rendezni. Remélem, hogy erre lesz alkalmunk.
    További eredményes munkát kívánok:
    Üdvözlettel:
    Somi

Member
    Hozzászólás
    42

Összefogás az nem volt ,nincs és nem is lesz.
    Nem volt az MHSZ rendszerben sem . Akkor is ment az emberek között a hátba támadás.
    És akkor is egy központi vonal volt az irányadó.De ugye ezt nem kell boncolgatnom a még jelenleg aktív vezetésnek ,hiszen ők aktívak voltak a régi rendszerben is:-) Valahogy vitorlázni kellett persze.
    Most sincs mert a legtöbb ember vagy a megélhetéssel van elfoglalva és nincs még erre sem ideje vagy csak száját jártatja.
    Nem lesz mert ilyen nép vagyunk.
    Egyébiránt nem személyes vita megvitatása volt a célom hanem az érem másik oldalát is illendő megvillantani ha már olyan dolgokat említesz a leveledben ami persze csak az egyik oldal .Na persze még a valóságot sem fedi.
    Persze az idő mindent elrendez mint ahogy tette a dolgát eddig is.
    :-)

Member
    Hozzászólás
    42

Idézet Somogyi Ferenc eredeti hozzászólása
    Kedves Feri!

Hozzászólásodban felsorolt eredményeidet jól ismerem és nagyra értékelem. Nem hiszem, hogy akár egyéni teljesítményedet, szervezési munkádat, vagy a motorfejlesztésben elért sikereidet, bárki megkérdőjelezheti. De hozzászólásod utolsó részének megfogalmazása, hangvétele, nem tükrözi azt az összefogási készséget, amelynek hiányát felvetettem.
    Véleménykülönbségek megjelenhetnek a fórum írásaiban is, ha ezek nem sértik bárki személyét. A személyes vitákat pedig -véleményem szerint- egymás között kell rendezni. Remélem, hogy erre lesz alkalmunk.
    További eredményes munkát kívánok:
    Üdvözlettel:
    Somi

Kedves Feri Bácsi,

Látom Új topicba került ezen téma.
    Nem lepődtem meg azon sem hogy amit írtam az véletlenül ,csak csak hogy nem , kimaradt innen.
    :-) biztosan így már más képet fest egy két dolog.
    Gratula,Siralmas egy próbálkozás ez így.
    Üdvözlettel.

Senior Member
    Hozzászólás
    974

Re:Hogyan tovább...

Szép(!) Jó(!) Napot(napokat!)

Kedves Moderátor Úr, vagy Aki rakosgatta a témát!
    Nekem is furcsán alakultak az érzéseim, miután megláttam az "áthelyezést"!
    Az mindig JELENT valamit, ha az áthelyezéskor, valami, Valaki, kimarad.......
    Lehet, hogy nem volt hely az új "topic"-ban??
    Vagy az átrakónak szúrta a szemét valami? VISIN cseppek segítenek, jobban látni!
    Ezzel pont az ellenkezőjét érte el Valaki! Pont így vált még fontosabbá, ami "kimaradt"!
    Jól mondom?
    üdv.:raid
    Raid F16-1:6,B300 32Kg tolóerő<br />Ami Valakinek még kisérlet, az lehet, hogy már Valakinek a múlt.

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Pápa-ide inkább Sopron
    Telefon
    06705836000
    Hozzászólás
    690

Elnézést mindenkitöl!
    Csak most látom hogy kimaradt valami.utánanézek és orvosolom.Orvos Ferenctől pedig külön elnézést kérek.
    A moderálást még tanulom,úgy gondolom hogy ne szakítsuk meg az F2A topicban elkezdett arculatot személyes vitákkal és véleménykülönbségekkel-ennek a helye eme topicban, de még jobb ha egymás között beszélitek meg barátságosan és építő szándékkal.
    Közben már emlékszem mi maradt ki-ami tényleg nagyon hiányzik onnan.

Gyurka
    Sersztnyev György

Senior Member
    Hozzászólás
    974

Hi!
    Ez így jobban hangzik!!
    De....nem biztos, hogy csak egymás között kell megbeszélni.....talán így jobban elsikkad
    elsímítódik....
    Az "ügyben" szereplő dolgokról mindenkinek kell hogy infója legyen! Mindenkire (főleg körrepülősök)
    tartozik ez és az ez után következő "történet"......
    Csak nézzétek meg az F3A topic-ot.....ott voltak szurkolók, versenyzők, Akik őszintén szorítottak a Magyar Válogatott sikeréért, Ausztriában. És....mindenki nagyon örült az elért eredményeknek!
    Ki is fejezték, hozzászóllásaikban.
    A mi kategóriáink is sokkal népszerűbbek külföldön.......
    Én azt mondom: Aki teljesít, Annak van igaza. Ez így lehet durván hangzik, de gondoljátok végig!!!
    Szépek a régi idők! Úgyanúgy mint a fociban!!!
    De ott is bebizonyosodott: hiába vertük végig a világot (régen) mainapság ebből igazi eredmény nem tud születni, csak anekdóta.....abból meg van bőven.
    Én is kesereghetnék, hogy nem becsülnek meg, pedig 2000-ben 19. voltam a VB-n, 90 versenyző közül.
    Mórotz Attila is kesereghetne, rengeteg kiválló eredménye született.....mégis, ma ugyanúgy kell gyakorolgatnunk a műrepülést, mintha mi sem történt volna.
    Orvos Feri ideje alatt, legalább olyan eredmények születtek, Gyulán, Békéscsabán, mint korábban....
    de legalábbis nagyon hasonlóak. természetesen nem vitatva el "MULT-SZEGEDI-MOLNÁR" csapat érdemeit sem!
    Én ott voltam(szerencsémre) és láttam, mi munkát feccöltek bele a "fejlődésbe"......most 2010-ben,
    amikor mindenütt azt halljuk: Nagyon tré a helyzet....nincs pénz, támogatás, stb
    Biztos, hogy minden "kritikus hozzászóló" így meg tudta volna csinálni???

Mindenkinek egy javaslat!!! :
    Olvassátok végig(!) az Ausztriai EB-ről szóló ÖSSZES hozzászólást
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,76257.0.html
    Itt megszólaltak a legfiatalabbak és a sokkal idősebb F3A-sok is......no komment,
    csak annyi, hogy az F3A-ban van ÖSSZEDOLGOZÁS, ÖSSZEFOGÁS.
    üdv.: raid(alias: Juhász andrás)
    Raid F16-1:6,B300 32Kg tolóerő<br />Ami Valakinek még kisérlet, az lehet, hogy már Valakinek a múlt.

Member
    Hozzászólás
    42

üdv ,

Mielőtt elcsúszna ez a topic is más irányba, újfent megjegyezném abban a ,bizonyosan véletlenül hiányzó hozzászólásomban,amit nagyon nem értek hogy pottyant ki középről ;D de higgyük el hogy véletlen volt, tehát abban mindössze arra mertem reagálni hogy a nagy magyar kesergő előtt még jelezzem hogy van azért hely és társaság ,ahol történik is valami körrepülésben és még nem kell lehúzni.Itt van összefogás.amihez bizony egyre többen csatlakoznak országosan is.
    És még csak nem is kötelező.
    A másik ,a bizonyára kellemetlen hozzászólásom hogy érintettként talán valós információt mertem leírni egy olyan gyulai szituációról amit ráadásul egy olyan ember boncolgat itt egy nyilvános fórumon ,akinek se pontos rálátása sem pontos információja nincs.Akkor gondolom nekem is lehet néhány szavam hozzá ugye?
    Kövezzetek meg érte. :-*

Kedves András egy dologban azért kijavítalak, ami itt történt az elmúlt időszakban és történik a jelenben az bizony nem csak az érdemem.
    Ezt tucatnyi kitartó ,szorgos embernek ,klubtagnak köszönhetjük.Mint ahogy Az idei Vb rendezésben is sokan önszorgalomból vettek részt.Köszönet Nekik.
    Köszönet A külföldi fiataloknak Lengyelországból Ukrajnából Oroszországból ,Olaszországból és még sorolhatnám honnan akik eljöttek.
    És szégyen gyalázat amit a Vb első napján az a marék ember gusztustalan módon végig vitt a TR csapat körül.Természetesen a Világ szégyene van rajtuk mert aznap híre ment dolognak.
    Vannak emberek Vastag bőrrel az arcukon.
    Na Kedves Feri Bácsi inkább ezen kéne aggódni.Mert ez nehezíti meg a munkát azon emberek számára akik tesznek .
    Az MMSZ semmit !!!!! 0= semmit.
    De bizony jogokat azt szeret formálni .
    Ezt is Ki lehet moderálni gyorsan mert rosszul néz itt ki
    Vagy orvosolni ahogy azt vicces Gyurka barátunk írta.
    Na most már csak egy dolgot hiányolok ,hogy mikor jön az hogy "bezzeg A régi rendszerben Milyen Jó világ volt"

Senior Member
    Hozzászólás
    294

Ha mar uj topik-ba kerult ez a tema,tegyetek mar vissza az Orvos Feri reagalasat,mert igy a fene sem erti mirol is van szo!
    En olvastam de lehet mas nem.....
    Na meg ugy illik...
    Ha meg nem kerul elo azt javaslom Ferinek probalja emlekezetbol megegyszer leirni-foleg a palya koruli vitakat-es tuzzetek be a megfelelo helyre!

Member
    Hozzászólás
    42

Kedves Louis,

Sajnos Ez A Téma amit Somi súrolt először,Bizony egyéb mélyben gyökeredző problémát is felszínre hozott.
    Sokunknak bizony rosszul esik azt látni vagy olyan kijelentést elfogadni hogy magyaro.-n nincs jövője vagy nem tesz senki a jövőért vagy akár a jelenért.
    Kétségtelen hogy töredéke az MHSZ időhöz képest ahányan maradtunk ,de lassan ,nagyon lassan talpra állhat a dolog és lesz fiatal vagy utánpótlás.Ezt az áldozatot csak kevesen tudják vagy akarják felvállalni,de ha senki sem teszi akkor le lehet radírozni ezt a kategóriát a modellezés palettájáról.Sok ember azt a sok energiát amit mások kritizálására vagy önfényezésre fordít fordítsa inkább a fentiekre.Biztos előbbre jutunk.
    A teljesen Véletlen kimaradt hozzászólásomból a gyulai pályára vonatkozó dolgokat nem kívánom tovább boncolgatni,Hiszen ha ezt itt egyoldalúan tenném,akkor pont olyan lennék mint azok akik ezt előttem nélkülem tették.Egyébiránt szerintem ez nem is ideillő nyilvános fórumra tartozó kérdés.

egy kicsit más téma.Nézem itt a neveket és azt kell tapasztaljam hogy sokan szégyenlik az apjuktól örökölt nevüket. Nem mondom az én apám sem hibátlan ,de azért ki merem írni a nevem.
    Vagy van ennek valami oka világosítsatok már fel legyetek szívesek.
    Köszönöm

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve