Oldal: 1 / 268 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (2680) összesen

Téma: 1:5 méretarányú on-road pályaautó

Senior Member
    Telefon
    +36-30/322-8967
    Hozzászólás
    2.055

1:5 méretarányú on-road pályaautó

Sziasztok!
    Azért hoztam létre ezt a topicot, hogy megismerhessék egymást azok a modellezők, akiknek 1:5-ös méretű on-road kocsijuk van, továbbá tamácsokkal láthassuk el egymást. Én még nagyon kezdő vagyok ebben a kategóriában, első ilyen kocsimat használom. Egészen pontosan csak használnám, mert szegényke nagyon nehezen indul be. Ha már megy, akkor mint a zsírozott villám.
    A repülős fórumon hirdettem egy balsa építésű EDGE 540-es repülőt, és egymás után jöttek a lealacsonyító ajánlatok. Mig nem kb. 1 hónapja egy srác írt, hogy elcserélné egy ilyen méretű autóra. Típusa SVM Columbia MK5. 26ccm-es Zenoah motorral van szerelve. Amikor megkaptam a kocsit, elég silány minőségű szervókkal volt szerelve, ezeket 24 kg-os HiTech szervókra cseréltem. Most minden jól működik, csak a beindítás megy nagyon nehezen. Van valakinek ezzel tapasztalata? Milyen gyetyával üzemel? Most egy NGK BM7A gyertya van benne, de nem túl szép az égése. Nem is szürke, nem is barna a gyertya.
    Ha valaki tud segíteni, kérem írjon.
    A kocsit ezen a linken tudjátok megnézni: http://www.rcpilot.hu/gall/auto/1265...umbia_mk5.html
    Üdv:
    Mex_2003
    H.A.R.M. SX3 Honda Civic<br />Axial SCX10 Toyota Hilux<br />HB Cyclone<br />CRC GenX10 LE

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Re:1:5 méretarányú on-road pályaautó

Szia,

Légyszi tegyél fel karosszéria nélküli képeket mert ez bármi is lehet. Csekkold le a légszűrőt, lehet koszos és én a helyedben kivenném a mocit és az egészet kívűl-belül átmosnám sima 95-ös benzinnel, beleértve a karbit is. Vegyél egy új gyertyát is bele. índításnál használod a szívatót? Addig legyen rajta a szívató amíg egyet nem kezd röffeni, mintha be akarna índúlni, utána kapcsold ki a szívatót és ránts be. Ekkor be kell indúlnia.

Senior Member
    Telefon
    +36-30/322-8967
    Hozzászólás
    2.055

Idézet OS.MAX eredeti hozzászólása
    Szia,

Légyszi tegyél fel karosszéria nélküli képeket mert ez bármi is lehet. Csekkold le a légszűrőt, lehet koszos és én a helyedben kivenném a mocit és az egészet kívűl-belül átmosnám sima 95-ös benzinnel, beleértve a karbit is. Vegyél egy új gyertyát is bele. índításnál használod a szívatót? Addig legyen rajta a szívató amíg egyet nem kezd röffeni, mintha be akarna índúlni, utána kapcsold ki a szívatót és ránts be. Ekkor be kell indúlnia.
    Szia!
    Valamiért nem sikerül képet feltölteni, pedig megcsináltam. A levegőszűrő tiszta. A motort még nem mertem szétszedni, nem vagyok annyira rutinos modellező. Az új gyertyát meg is veszem, csak azt nem tudom, hogy milyen gyertya való bele. Írtam, hogy milyen van benne, de azt nem tudom, hogy ez jó-e ebbe a motorba. A szivató nem kihúzós a motoron, hogy rajta legyen indításkor, utána meg levegyem. Pumpás szivatóval van szerelve. A motor oldalán azt írja, hogy a gázkart tegyem elzárt állapotba, 10-15 alkalommal nyomjam meg a szivatót, majd fél gázra téve rántsam be. Na így nem indul el. Akkor indul be kb. a 20. rántásra, ha a gyertyát kiveszem, és belecsurgatok egy nagyon kicsi üzemanyagot.
    H.A.R.M. SX3 Honda Civic<br />Axial SCX10 Toyota Hilux<br />HB Cyclone<br />CRC GenX10 LE

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Szia,

Úgy gondolom, hogy amit nyomkodsz az nem a szivató hanem a benzinpumpa. Azt csak akkor kell nyomkodni illetve addig amíg meg nem telik benzinnel. A szivatónak egy karnak kell lennie aminek két állása van. a kázkart nem értem miért kellene elzárni. Szerintem összekevered a dolgokat. Légyszíves csinálj 4 fényképet, 4 oldalról a mociról. Szerintem agyonszívatod a mocit benzinnel.

Ez a típusú NGK gyertya biztos jó lesz. Ha nincs a modellboltban akkor menj be a Bárdiba, Unixba vagy valamilyen nagyobb autósboltba, motoros boltba vagy láncfűrész-fűkasza boltba és szerintem adnak neked egyet:

http://www.rc-car-online-shop.de/lsh...hoer.g230,.htm

üdv

Senior Member
    Telefon
    +36-30/322-8967
    Hozzászólás
    2.055

Szia OS.MAX!
    Sajnos a k&#233;peket m&#233;g mind&#237;g nem siker&#252;lt felraknom. Valami&#233;rt nem jelen&#237;t meg minden k&#233;pet, amit felt&#246;lt&#246;k, pedig egyszerre k&#233;sz&#252;ltek, ugyanazzal a g&#233;ppel.
    Na &#225;tn&#233;ztem a motort. Amit nyomogatni kell, val&#243;ban benzinpumpa. Szivat&#243; viszont sehol sincs rajta. Az&#233;rt nem &#233;rtem a dolgot, mert ha a ber&#225;nt&#243;t leszerelem, &#233;s a főtengelyt egy f&#250;r&#243;g&#233;ppel megp&#246;rgetem, kis idő m&#250;lva beindul. Ha m&#225;r beindult, gy&#246;ny&#246;rűen j&#225;r a motor alapj&#225;raton, kis-, &#233;s nagy g&#225;zon is. K&#233;rlek, k&#252;ldj&#233;l P&#220;-ben egy E-mail c&#237;met, elk&#252;ld&#246;m a k&#233;peket.
    &#220;dv:
    Mex_2003

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Szia,

Ment pü.

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Meg kaptam a lépeket.

Nos, ez nem mai járgány, látszik valamelyik képen, hogy még lánc hajtásos az autó. Nem lehet véletlenül, hogy ez egy régi H.A.R.M. járgány? Nem a vateráról vetted nemrég? Egyébként én sem látok rajta szívató kart mert ez egy régi karburátor, de lehet csak el van távolítva róla. A lényeg az índításnál, hogy ha már van az üzi pumpában benzin, akkor azt ne pumpáld tovább. Fogd be a kipufogót és ránts rá úgy párat majd utána normál módom rántsd be. Én a gyertyát mindenképp lecserélném. Légyszi küldj már egy felső nézeti képet róla és egy olyat amin a lengőkarok is látszódnak (első-hátsó) kerék nélkül.

üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Szia,

Mi a helyzet a kocsival?

Senior Member
    Telefon
    06303732702
    Hozzászólás
    1.166

Nem látom a képeket!
    Esetleg ilyen az autód?

http://origin-images.rcuniverse.com/...55/Zx70024.jpg
    2.4Ghz

Senior Member
    Hozzászólás
    125

Nekem kuldott kepeket, szerintem ez a tipus van rajta. Melyik tipus is ez?

Oldal: 1 / 268 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva