Oldal: 37 / 40 ElsőElső ... 273334353637383940 UtolsóUtolsó
Eredmény: 361 - 370 (391) összesen

Téma: Gernot Bruckmann Yak 55M 2.2m

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.405

Re:Gernot Bruckmann Yak 55M 2.2m

.
    Kövi

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.405

Akkor talán mégis, egy kicsit....

Nem kis idő telt el a lenyúzás óta, de ma végre újra felöltözött a GB-m a teljes torzió javítás után.
    Gyakorlatilag 3 tenyérnyi helyen lett a torzió kicserélve az alján, és az összes felesleges nyílás is be lett foltozva a gépen.

A konfig is végleges lett:
    Kap egy gyakorlatilag bejáratós DA50-et KS 86-5-el és könyökkel. Füst nem lesz, de a 0,33-as tank sem nőtt meg időközben.
    Az elején egy 22x8-as Mejzlik egy 90-es Pohoda kúpból lóg majd ki.
    A szervók 5945-ös HITEC-ek lesznek mindenhol, és 2db 1450-es LiFePo4 fogja a tápot adni BEC nélkül egy kínai powerpanelen át.

Egyenlőre ennyi.

Kövi

Senior Member
    Hozzászólás
    1.069

Figyelem a nagy testvért ;D CSODÁS
    Gondos gazdája vagy

ÜDV : Att
    ÜDV : Att

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.405

Azt hiszem példa nélkül álló a project ezen a fórumon. Egy romból építek valami egészen mást.
    Készülnek a képek szorgosan, de most inkább dolgozom rajta. A beavatottak blogként látják folyamatot.

Ettől már jobban állok, de most ez volt a telefonomon:

Kövi

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.405

Uploaded with ImageShack.us
    Kövi

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.405

Berepülődött. Eddig a legjobb, amivel repültem ebben a méretben.
    Kövi

Senior Member
    Hozzászólás
    2.846

Navégre

D
    A szél az a levegő amelyik qrvára siet...<br /><br /><br />

Senior Member Bálint Sándor logója
    Hely
    Csömör
    Hozzászólás
    1.914

Idézet Kövi eredeti hozzászólása
    Berepülődött. Eddig a legjobb, amivel repültem ebben a méretben.
    Gratulálok.
    Engem a mozgékonysága, ami a legjobban meglep, és hogy mennyire erőlködés nélkül repül mindent, amit kérsz Tőle.
    Ha nem viszik el mostanában, lehet mégis megtartom, és tolom a másik projektemet. ;D Nem fogom megbánni valószínű.
    Vagy eladom a 2 m-es elektromos EF Extrámat, ha annyira beindulok. Igaz azt is bánnám nagyon.
    Viszont egy kicsit bővebb élménybeszámolót szívesen vennék a GB-ről.
    A külleme viszont gyönyörű a gépednek.

Üdv.SAS
    Játszani annyi, mint fogást találni a halálon.

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.405

Nos!

Összefoglalva:

A kezdetekről talán annyit, hogy Géza barátom és Dasco elmondása szerint egy gép azért a Krill YAK55M-esmtől is jobb. Az pedig a GB models YAK55M. Ergo kellett nekem is egy ilyen, hogy tudjam miről is beszélnek. Mivel az új kitt 850 eurós ára hajmeresztőnek tűnt, ezért olcsóbb megoldás felé néztem. A fenti gépet majd egy éve vettem itt a fórumon "repkész" állapotban. Ez az az állapot amit mindenki másként értelemez. Nálam a romhalmaz kategóriát képviselte, de látszott benne egy makulátlan gép lehetősége. Azt tudni kell róla, hogy ez a madár azonos a korábban Géza által Pithonnak építettel. Sok-sok start után egy kevésbe gondos tulaj megannyi értékromboló beavatkozása után került hozzám. Több tubus CA, temérdek gyanta és üveg, no meg jó sok festékkel nehezítve és gányolva. Az ekkori állapotokról is készült pár kép, de nem a teljesség igényével. Az élet úgy hozta, hogy egészen idén augusztusig megnyúzva hevert a műhelyemben. Egy beváltatlan ígéret volt csupán, és egy halom ronda fa, nem több. Aztán nekiálltam!

Az alján a kabin hátuljáig a teljes torziót ki kellett cserélni. Az oldalán a temérdek kisebb nagyobb nyílást befoltozni. A rezó alagút tetejét kompletten kukába kellett dobni, és újat csinálni. Ez már két darabból, az első részét szerelhetőre módosítva készült el. A tankok is kukába kerültek. Helyettük egy 0,33-as PET palack került be egy egyedi rögzítéssel és fittinggel. Itt jegyzem meg, hogy bőven 10perc felett repül az 50-es DA ezzel a tankkal! 8) A motorbuci, a kabin és persze a papucsok is sérültek voltak. Ezért ezektől megváltam és rendeltem rájuk újat. A buci kapott egy csecse zsalut is, ami nélkül rém buta a gép orra. A farokfutó is romokban hevert, ezért azt egy Pelikán-os futóval keresztezve készítettem egy "álom" farokfutót, ami remekül is dolgozik. A rezó alagutat lezártam egy bordával a KS canister mögött és a szellőző nyílásnál alaposan impregnáltam majd le is üvegeztem. Amúgy a gép teljes eleje impregnálva lett erősen hígított nitrolakkal a benzin ellen. Persze mindez csak többnapi kitartó és alapos csiszolás után, ami eltávolította a temérdek CA-t, festéket és üvegezést. Ez utóbbitól tartottam a legjobban. Attól féltem, hogy a festett üveg alatt olajjal átitatott fát találok. De nem! Szerencsére makk egészséges volt az összes fa alkatrész. Javítani kellett az oldalkormány alját és tetejét is. Nem volt kivétel ez alól az egyik csűrő emelőkarjának bekötése sem. Ezen túl persze még egy sor aprónak tűnő problémát is meg kellett oldani, amikkel egész esték mentek el, hogy ne lehessen észrevenni őket, és ha lehet még jobb is legyen mint előtte volt az adott rész. Persze át is kellet húzni az egész törzset és több helyen kellett javítani a fóliát a magasságin és a csűrőn is. A szín szerencsére 100%-ban stimmelt, hála az Oracover gyári bevonásnak. Életem első bevonása volt ez, de teljesen vállalható lett a végeredmény. Persze előtte nálam sokkal okosabb barátaim fejtágítást tartottak e téren részemre.

Időközben a végleges konfig is összeállt, így jöhetett a beszervózás összeépítés. Ez már sima ügy volt. Leszámítva, hogy a DA nem a saját gyújtásával ment és az új gyújtásról semmit sem tudtam. Ez Toni Clark féle Falcon lett, ami - mint utólag kiderült- más timinggal megy, mint a Moki által beépített. Ergo a szenzort máshova kellett tenni...
    A kipuff egy KS canister lett, aminek a hangjába azonnal beleszerettem! Mintha nem is egy 50-es kétütemű lenne, hanem egy 70-es négyütemű robogó!
    Az áramellátásról 2db LifePo4-es, 2cellás 1450-es akku gondoskodik egy zöld csodapanelen át, 2db diódával megspékelve persze. Nincs BEC, kisebb a hibaforrás, és nem mellékesen sokkal olcsóbb. Nem kellett vennem egy PowerBox Evolutiont is a gépbe! A killswitch persze PB és a prop is Mejzlik 22x8.
    A CG-t a 15mm-el a gyári piros DA távtartóknál rövidebbekkel és a rezóalagút hátuljára tett akksikkal (2x1450Life 2S / 1x1300 2 S LiPo ) is csak 205mm-re tudtam összehozni a gyári 220-al szemben. Ez kb a cseszterton mögött 5mm. A gép így is hibátlanul lóg és harrierben meg valami csoda. A leszálláshoz nem kell pöcögtettni még a gázt, és a magassági is pont kellemes. Háton ici-picit kell csak nyomni. A setup amúgy 100%-ban a leírás szerinti, mind kitérésben, mind expóban, mind mixben.

Repülésben csak a Sanyihoz tudok csatlakozni. Könnyedén repül meg szinte bármit. Sokkal bátrabb lettem vele. A leszállások pedig már-már viccesek! Akár keresztben a pályán is kényelmesen leszáll! ;D

A gép amúgy 7600g szárazon, a pihe könnyű KS canisterrel ( 186g ! ). A máshol olvasható 6800g-os adatokat nem tudom elhinni! Ami reális lehet, az a 7200g. Persze az is csak recsegővel, 1 akkuval, és powerpanel nélkül...

Összefoglalva, ez a legjobb gép amivel eddig repültem, leszámítva a 3m-es DELRO CAP232-esmet. Azért az más, igaz nem ennyire mozgékony, de akkor is.

Képek az építésről:
    http://rcpilot.hu/gall/repulo/2680/2...jitas.html?p=0

Kövi

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.774

Kövi!
    Sajnos a hétvégén lemaradtam róla, mert akkor pakoltál össze amikor érkeztem, így a leírásod alapján elképzeltem
    Csodaszép gép, és minden elismerésem a végtelenségig aprólékos, precíz munkáért
    Legközelebb ha törik, ha szakad meglesem élőben is!
    Gratulálok!

Bakesz
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Oldal: 37 / 40 ElsőElső ... 273334353637383940 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve