Oldal: 4 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (46) összesen

Téma: Ha elfogy a magasság...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.696

Re:Ha elfogy a magasság...

Sziasztok,

Végig volt vezérlés. (Zuhanás után lehet hallani a szervókat.) Már vontatás közben éreztem, hogy balra húz.
    Éppen bírtam tartani, egészen addíg amíg a vontató belekzdett egy bal fordulóba. Ott oldanom kellett.
    Megpróbáltam mindent ami eszembe jutott. Nyomni, húzni, full jobb oldalkormány full bal, és ezek kombinációját. Gyorsnak tűnt de ezekre volt időm. Azóta sem jutott eszembe semmi amit még megpróbálhattam volna.

(Nincs csűrő a gépen csak 3 csati. magassági, oldalkormány, és vontató kioldó.)

Gábor
    Nosza!

Senior Member
    Hely
    Óbecse, Szerbia
    Telefon
    +38163519074
    Hozzászólás
    639

Első reptetés volt? Ha igen, próbáltátok a modellt előtte megdobni? Hosszantilag balanszíroztad a modellt?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.696

Idézet flyer77 eredeti hozzászólása
    Első reptetés volt? Ha igen, próbáltátok a modellt előtte megdobni? Hosszantilag balanszíroztad a modellt?
    Több mint 14 éve repül.

Mi több még aznap repült többet is ez után, gond nélkül!
    Nosza!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.873

egy külső képet kaphatnánk a vitorlázóról?

Mint írtad, nincs csűrő a gépen, csak magassági és oldalkormány. Ebből gyanítom, hogy di- vagy polihedral szárnya van, ami önstabilizáló.

Az csak akkor dugózik, ha a kormányokkal belekényszeríted, azaz az oldalkormányt kitéríted tisztességesen és a magasságival is rásegítesz.

Nézd meg szegény Guppy-m legutolsó videóját. Valamiért elment a tápellátás, zuhanás után minden működött!

Nem dugózott, viszonylag stabilan zuhant le, nem pörgött a tengelye körül.

Ebből én az alábbiakra tippelnék:

rossz modell memória a távban (bár ennek ellentmond, hogy semmit nem csinált a bot tekergetésekre)
    kontakt hiba (ha a szervóról elveszed a tápot, akkor megtartja az utolsó pozícióját)
    szervó döglődik
    megszorult a tolórúd

Amikor a gép földbe fúródott, működött rajta minden?

az okos hülyéskedhet, de a hülye ne okoskodjon...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.696

Idézet mernok eredeti hozzászólása
    egy külső képet kaphatnánk a vitorlázóról?

Mint írtad, nincs csűrő a gépen, csak magassági és oldalkormány. Ebből gyanítom, hogy di- vagy polihedral szárnya van, ami önstabilizáló.

Az csak akkor dugózik, ha a kormányokkal belekényszeríted, azaz az oldalkormányt kitéríted tisztességesen és a magasságival is rásegítesz.

Nézd meg szegény Guppy-m legutolsó videóját. Valamiért elment a tápellátás, zuhanás után minden működött!

Nem dugózott, viszonylag stabilan zuhant le, nem pörgött a tengelye körül.

Ebből én az alábbiakra tippelnék:

rossz modell memória a távban (bár ennek ellentmond, hogy semmit nem csinált a bot tekergetésekre)
    kontakt hiba (ha a szervóról elveszed a tápot, akkor megtartja az utolsó pozícióját)
    szervó döglődik
    megszorult a tolórúd

Amikor a gép földbe fúródott, működött rajta minden?

Szia!

A rádió hibáját ki lehet zárni. Reagált a mozdulataimra, csak nagyon húzott balra.
    No meg ez az "akció" után még többet is repült, még aznap, miután rendes idegenek visszahozták. Mi nem találtuk meg....

Aztán más alkalmakkor ismét repült.

A modell egy Uborka. Antik vitorlázó.

Gábor
    Nosza!

MODERÁTOR
    Hozzászólás
    2.195

ÁTHELYEZVE

Tegnapi nap siralmasra sikeredett!Kolléga és én voltunk reptetni.Én Mig 29,ö F22.Elösször csak külön külön repkettünk majd probáltam követni,de nem nagy sikerrel.A vége számomra a rosszabb, mert hazavágtam a repcsimet de ugy rendesen hogy nem is érdemes javitani.Rögtön meg is operáltam ,kiszedtem az alkatrészeket,mehet majd egy másik gépbe.

zavarócska

és az utolsó video

http://www.youtube.com/watch?v=DxNxs...ZHTbVOx0GL0Wtg
    A hobbit 1 hajszál választja el a betegségtől...<br />Petr Zak Edge 540 3.1m<br />Messer Bf 109

Senior Member
    Hely
    Óbecse, Szerbia
    Telefon
    +38163519074
    Hozzászólás
    639

Saša kolléga Spitfire-je sajnos hátonrepülés közben maradt jel nélkül és csak a reptéren kivül levő gyümölcsfák között tudott megállni... Kár érte...

Senior Member
    Hely
    Óbecse, Szerbia
    Telefon
    +38163519074
    Hozzászólás
    639

Két hete így kezdődött...

John kolléga nagyon beleélte magát és a Zagival telibecsapta a Stick-emet. Öt perc "dogfight" után ez volt az eredmény...

Senior Member
    Hely
    Óbecse, Szerbia
    Telefon
    +38163519074
    Hozzászólás
    639

Amikor a légcsavi megcsípi az aszfaltot és természetesen az aszfalt a keményebb:

Szerencsére, ez most csak egy légcsavarba került... és 1700Ft-ba ;D

Senior Member
    Hely
    Óbecse, Szerbia
    Telefon
    +38163519074
    Hozzászólás
    639

Itt történetesen az üzemanyag fogyott el hátszélben, kb 10-12m magasan > Lehet mondani, saját idiótaságom miatt került a modell az alábbi helyzetbe:

Ahhoz képest, hogy borulás lett a vége, csak a szénszálas futószár és a légcsavi sérült meg

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva