Oldal: 1 / 33 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (325) összesen

Téma: An-2

Senior Member viktor25 logója
    Hozzászólás
    305

An-2

Sziasztok!

Gondoltam bemutatom életem első saját ötlet alapján otthon épített repülőjét! Bár gondolom a modellező társak többsége inkább a "készen" vásárolt gépeket részesítik előnyben, ami természetesen érthető is!
    Én inkább azok közé tartozom akik otthon szeretnek a nullából repülőket építeni-bütykölni, ( Néha idegeskedni ) ha valami nemsikerül!
    De véleményem szerint mindenért kárpótol az a pillanat amikor saját építésű repülőnk először fel szál, és éppen úgy viselkedik, repül mint ahogy azt mi elterveztük!
    Ismerjük be! Ilyenkor egy kis büszkeség is eltölti az embert!

Egy pár kép és adat a gépről újjá építés alatt, nem teljesen befejezve!!!
    Szélesség: 2 Méter
    Hosszúság: 1.5 méter
    súly: 3.6 kg

A gépet azért kellet ujjá építenem, mert egy eléggé szeles napon kezdő létemre, véletlenül azt képzeltem magamról hogy Top Gun pilóta vagyok! "Mit nekem egy kis szél" !!! Gondoltam én nagy arcal !
    de pár perc után rákellet döbbennem hogy mégsem vagyok annyira Top Gun! És az a kis szél mégsem olyan kicsi!
    Sajnos elég hamar fölraktam egy akácfára a gépet, ami szerencsére leginkább csak fóliázási károkat okozott! javascript:void(0);
    Tanulság???!!!
    Kezdő kollégák! Hallgassatok az öregebb,tapasztaltabb társaitokra!!! Megéri!!!javascript:void(0);

Mivel manapság szegénynek lenni nem szégyen, be vallhatom hogy eléggé mérges voltam magamra! Sajnos éppen nem sok pénzem volt a fólia javítására! kénytelen voltam itt a fórumon segítséget kérni fólia ügyben,és hála istennek vannak még rendes emberek akik egyből segítettek nekem ebben!!!
    Ezúton is köszönöm még egyszer neki a segítséget!!!
    A gép még nincs teljesen kész, de hamarosan újra szárnyra kap, és akkor már óvatosabb leszek!

Senior Member
    Hozzászólás
    702

Re:újjá születés!

Szia Viktor25 !

Le a kalappal, első saját épitésű gép,méghozzá saját ötlet is, gratula a szép munkához.
    Néhány adatot még közölhetnél, pl. suly, motor,,,hogyan repül,,meg ilyesmi,,,

Üdv, Willy

Hozzászólás
    305

Szia! Köszönöm a dicséretet! A gép nagyon barátságosan és simán repül, akár egy ügyesebb kezdő modellező is szépen könnyedén megtudja reptetni! Igazából így is terveztem mert jó magam is csak egy kezdő vagyok! Ez a gép olyan 3.6- 3.8 Kg körül van, és ezt a súlyt szegény ember lévén egy 10ccm ASP húzza,11*6-os légcsavarral, idáig még hibátlanul!!! Remélem ezek után sem lesz vele gondom! :

Senior Member
    Hozzászólás
    186

Szia!

Látványos, szép gép, de én a helyedben az orrburkolatot is színre festeném, hogy ne üssön így el a törzstől. (csak ötlet!)
    Üdv<br />Csaba

Hozzászólás
    305

Az orrburkolatot természetesen színre fogom festeni, mert nekem sem tetszik így, csak sajnos még nem jutottam el odáig! A törzs is kap még díszítő csíkokat, és lajstrom számot de csak miután lefóliáztam a szárnyakat is! A fóliázás még sajnos közel sincs kész!

Hozzászólás
    305

A közeljövőben szeretnék egy 2 méter körüli vagy annál nagyobb antonov AN-2 repülőt építeni, és ehez kérnék segítséget tervrajz formájában!
    Ha valaki tudna ebben nekem segíteni azt nagyon meg köszönném!

Hozzászólás
    305

Sziasztok! Ebben még nagyon kezdő vagyok ezért Segítsetek már légyszíves! A TowerPro 5010 szervot érdemes megvenni csűrőkbe, vagy inkább felejtsem el és gondolkodjak inkább valami másban!? Ennél is érvényes az a szabály hogy olcsó húsnak híg a leve!!!???
    És ha ez a TowerPro esetleg nem jó akkor milyet érdemes venni, ami még az elfogadható árba tartozik, és a minősége is aránylag jó?

Senior Member Pistu logója
    Hozzászólás
    4.487

A scale alatt van az ancsanak topikja. Ott van terv is. Nekem is onnet van, de valahova elkevertem. 5010essel semmi gond nincs, szerintem nyugodtan hasznalhatod, de ha kicsit erosebbre vagy olcson ezt is tudom ajanlani:
    http://hobbycity.com/hobbyking/store...sp?idProduct=2

Nem talaltam meg az acsas topikot, viszont a tervrajzokat igen amiket onnet szedtem enis:
    http://cid-26a5cf5a40363ff7.office.l.../.Public/Ancsa

Hozzászólás
    305

Köszönöm a segítséget! Ez a rajz jónak tűnik! Ez alapján már végre nekiállhatok az ancsának! Amúgy a rajzon találtál pontatlanságot, vagy hibát amire érdemes odafigyelnem?

Senior Member Pistu logója
    Hozzászólás
    4.487

En meg nem alltam neki, de ahol taltam tobben is ez alapjan epitettek ugyhogy annyira nem lehet rosz

Oldal: 1 / 33 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva