Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (31) összesen

Téma: HOBBY KINGES fóliák

Senior Member
    Hozzászólás
    398

Re:HOBBY KINGES fóliák

Nem tudja valaki a gr/m2 súlyát?
    TEL:06205616447

Grammsúlyt nem tudok, de jelenleg is használom egy nagyméretű gép teljes áthúzásához. Tökéletes fólia, szépen lehet vele dolgozni. Ha a gép tulajdonosa hozzájárul, fogok képeket is közölni róla. Közel tíz színem van nagyobb mennyiségben raktáron, 1000 Ft/fm áron tudok belőle adni.
    No risk, no fun!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.268

Idézet Turbo eredeti hozzászólása
    Nem tudja valaki a gr/m2 súlyát?
    Én valahol 108g/m2-t olvastam.

Senior Member
    Hozzászólás
    398

Igen valóban 100gr/m2 a súlya.legalább is a pirosnak amit én vettem.
    TEL:06205616447

Senior Member
    Hozzászólás
    316

Egy apróság, mint tapasztalat.

A HK fólia az Oracoverrel szemben:
    - súlyra könnyebb (nem grammoltam le mind)
    - érzésre lágyabb, vékonyabb
    - a fentieknek megfelelően hő hatására kisebb feszítő erőt fejt ki, tehát kevésbé csavar

DE
    - az Oracoveren a ragasztó hő nélkül is fog egy picit így illeszteni sokkal könnyebb
    - a HK fólia (nálam főleg a narancs és a kék viselkedett így) vasaláskor túlságosan engedi a ragacsot. Azaz "kifolyik" a fólia alól és nem eltávolítható.
    - a HK fólia hamarabb összeugrik, így sokkal nehezebb dolgozni vele (pl kisebb foltok, minták)
    - HK fóliánál sokkal nehezebb az összeugrás miatt becsülni a ráhagyás nagyságát

Ezek a saját tapasztalataim, nem feltétlenül igazak minden színű, minőségű HK & Oracover fóliára .
    Futaba T6ex, 2.7m vitorla, EasyStar, CAP232, Parkflyer

Senior Member
    Hozzászólás
    619

én is ezt használom jó vele dolgozni a zsugorodási hőfoka még színen belül szállításonként is változó általában 140-160C. között van. Amikor készen vagyok rá szoktam feszíteni hőlég fúvóval kb 300-360 c.al akkor szépen kifeszül.

A hőlég fúvóval óvatosan, állandóan mozgatva lehet látni ahogy feszül. ( A MAKITA cégnek van olyan hőlég fúvója ami ki írja a hőfokot.)

Senior Member csipisanyi logója
    Hely
    Szeged-Mezőtur
    Hozzászólás
    1.060

Idézet rcplane1975 eredeti hozzászólása
    Azaz "kifolyik" a fólia alól és nem eltávolítható.

Szia rcplane!

Használj acetonos körömlakk lemosót. Előtte egy kis darab fólián csinálj próbát!!
    A repülés a földön kezdődik, és ott is ér véget ...........!!!!! 20 2 698 690

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Idézet rcplane1975 eredeti hozzászólása

- az Oracoveren a ragasztó hő nélkül is fog egy picit így illeszteni sokkal könnyebb
    - a HK fólia (nálam főleg a narancs és a kék viselkedett így) vasaláskor túlságosan engedi a ragacsot. Azaz "kifolyik" a fólia alól és nem eltávolítható.
    A HK-s fólia is, simán kézmelegtől megragad annyira, hogy nem mozdul el.
    Amúgy meg nem is a ragasztó folyik ki, hanem a fólia zsugorodik, és a szélén utána kilátszik egy kis ragasztó. 120 cm-es szárnyat húztam 2 darabból, középen ahol találkozott a 2 fólia, lett egy kb 1 mm-es ragasztócsík, de acetonmentes körömlakklemosóval pillanatok alatt el lehetett tüntetni.
    Postázásról meg annyit, 3 tekercset rendeltem, sérülés nélkül érkezett, "VÁMMENTES" pecséttel
    E-10 S2000, TT-01 NSX, monster<br />UFLY S, 4G6 S, HK-450 TT<br />épül Extra 300, Icon A5, F-14, Trex600

Member
    Hozzászólás
    50

Nagyon jó ár-érték arányú fólia,évek óta használom.,én csak vasalom,a csíkot valami oldószerrel eltávolítom és tökéletes.

Senior Member embertars logója
    Hely
    Budapest, Mátyásföld
    Telefon
    7o/36o7334
    Hozzászólás
    923

Sziasztok!
    Az a bajom, hogy vasalas kozben a bordaknal a folia aljarol a feher reteg elkenodik, megragacsosodik, a borda atlatszik, csunya lesz. Valamit en csinalok rosszul? Ha kisebbre veszem a hofokot, nem feszul ki rendesen.
    Koszi: Zoli
    szómát mindenkinek!

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve