Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (61) összesen

Téma: Stirling motor

Senior Member KozmaBalázs logója
    Hozzászólás
    1.039

Re:Stirling motor

Hogyne kéne, küldheted ide: kozma.balazs.84@gmail.com

Kössz!!
    Rezgőszelepes sugárhajtómű volt a jelem az oviban.

Hozzászólás
    1.039

Ma ismét sikertelen próbálkozást éltem meg.Hiába adtam le az igényeimet és építettem meg egy ilyen CD-és stirling motort, MÉG EZ SEM MŰKÖDÖTT. :'(
    Pedig a youtube-on egy csomó hülyegyerek össze tudta rakni...
    http://www.youtube.com/watch?v=LYrQH...eature=related

Ezzel ellentétben, az enyém meg sem moccant:
    http://www.youtube.com/watch?v=Cu_DAl4_cuo

Úgy érzem, át kell alakítani olyanra hogy semmilyen súrlódó elem ne legyen benne.
    És a nagy dugattyúhoz tartozó lökethosszat is csökkenteni kell, mert gyanús nekem hogy hozzáér a henger végeihez.
    Egyéb ötlet?
    Átalakítás után megint írok.

Senior Member
    Hozzászólás
    689

Szeva srác!
    http://sites.google.com/site/reukpow...tirling-engine
    hátha ad ötleteket
    A jó dolgok repülnek. Vagy nagy, feszes cicijük van...

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Megint nincs regeneráló elem a rendszerben, túl nagy a löketthosz, és astirling motorok teljesítménye annyira kicsiny, hogy tényleg nem visel el semmijen nagyobb súrlódst. Ez a Stirling motor egy szép idea, a Carnot körfolyamat majdnem tökéletes megvalósítása, de mint sok más eredendően szép ötlet a gyakorlatba ez is csak inkább egy játék mint komoly erőgép.

Üdv.: SRY

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170

Ha nagy teljesítményt nem is lehet belőleg kihozni, de a svédek 15-20 éve alkamazzák a tengeralattjáróikon pár 10 KW-os teljesítménnyel (esetleg 100-150 kW, a pontos adat katonai titok) generátorok hajtására. Hetekig nem kell felemelkedniük a diesel-elektromos tengeralattjárókal a felszínre.
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hozzászólás
    101

Üdv:SRY mester!

Csak félig van igazad, ipari méretekben már kereskedelmi forgalomba van 30Kw-os teljesítményű
    Stirling motor
    A másik fele igaz,házilag nem látom,hogy készíthető modell méretű használható teljesítményű Stirling motor.

Üdv:feco1.

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Idézet Bigyula eredeti hozzászólása
    Ha nagy teljesítményt nem is lehet belőleg kihozni, de a svédek 15-20 éve alkamazzák a tengeralattjáróikon pár 10 KW-os teljesítménnyel (esetleg 100-150 kW, a pontos adat katonai titok) generátorok hajtására. Hetekig nem kell felemelkedniük a diesel-elektromos tengeralattjárókal a felszínre.
    Hááát nem kötekedni akarok, de ez így biztosan nem lehet igaz! A Stirling motor is csak egy hőerőgép, hetekig mivel fejlesztenek megfelelő mennyiségű hőt a működtetéséhez? Mert ha oxidációval akkor ugyan mindegy, hogy diesel motor vagy stirling, ahhoz O2 kell, azért meg fel kell jönni. Ha valamilyen nukleáris hasadásos, vagy bomlásos módszerrel, akkor meg minek a Stirling motor? Ebben a történetben valami nagyon nem stimmel.

Olyan van, hogy a NASA tervezte a nemzetközi űtállomásra, mert egyik felét süti a nap, a másik árnyékban van, óriási a hőmérséklet különbség és így van mivel üzemeltetni a Stirling motort. (de végül a NASA is a Peltier elemek mellett döntött, nagyobb teljesítménye, egyszerűbb szerkezete okán). Egy tengeralattjáróban hogy alakul ki a megfelelő hőkülönbség? Különösen hetekig fenntartva azt. Szerintem itt vagy valami hibádzik a történetből, vagy kacsa az egész.

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Idézet feco1 eredeti hozzászólása
    Üdv:SRY mester!

Csak félig van igazad, ipari méretekben már kereskedelmi forgalomba van 30Kw-os teljesítményű
    Stirling motor
    A másik fele igaz,házilag nem látom,hogy készíthető modell méretű használható teljesítményű Stirling motor.

Üdv:feco1.
    Hááááát Feribácsi a fél igazam is több mintha ennyi se lenne ;D ;D ;D ;D ;D ;D na de a viccet félretéve valóban vannak működő és értékelhető teljesítményt nyújtó Stirling motorok. Rosszul fejeztem ki magam, oda kellett volna írni, hogy modell méretben!!!!
    Ha van olcsó, vagy ingyenes hőforrás (nap, thermálvíz, stb...) akkor még gazdaságos is lehet a befektetés.

Sajnos a hőerőgépek többségének megvan az a (modellezők számára) rossz tulajdonsága, hogy minél nagyobbak, annál jobb a hatásfokuk, és annál gazdaságosabbak.
    Nagyjából így néz ki egy értékelhető Stirlig:

Hááát nem az a sarokban a gyerek iróasztalán bütykölgetős méret ;D ;D

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Na itt a "Svéd csoda"

Tehát ebben gázolajat égetnek el, tartályos oxigén felhasználásával nagy nyomáson és a keletkező hő működteti a Stirling motort. A keletkezett égéstermékeket a tengervízzel oldatba viszik és kipumpálják a hajóból. Az egyetlen trükk az oxigén tárolása amit egy LOX nevű speciális oxigénelnyelő anyaggal végeznek. A Striling motor és kiegészítői cirka 8 méteresek, tehát ez sem az a kifejezett modellméret.

Ez valóban egy érdekes megoldás, bár akkor ennyi erőval a diesel motor is kaphatná az oxigént és a gázolajat a kipufogógáz meg ugyanúgy mehetne a tengerbe. Igaz a diesel hangosabb, és vibrál. Ami katonai tengeralattjárón, annak rejtőzködő volta miatt nem szerencsés. ez az egyetlen ok a Stirling beépítésére. Összességében ebben semi extra nincs. Én inkább egy H-O üzemanyagcellás hajtóművet építettem volna be, az sokkal egyszerűbb, még annyire sem rezeg, mint a Stirling (mivel egy mozgó alkatrésze nincs ;D ;D) persze 1988-ban amikor ez a tengeralattjáró készült a H-O fuelcell még csak labortóriumban működtetett 1 db. ledet.

Hozzászólás
    1.039

Értem én hogy a Peltier-elem hatékonyabb, de kérdem én hogy a Peltier folyamatban mi az izgalmas? Haláluncsi félvezetők láthatatlan áramot generálnak, ha ezt egy általános iskolai fizika órán bemutatnánk, a kölykök bealudnának 2 perc alatt. ;D
    SRY rámutatott a lényegre, minél kisebb, annál rosszabb a hatásfok.
    Pro és kontra, nagyon jó érvek hangzanak el...

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva