Oldal: 1 / 146 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (1451) összesen

Téma: FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetel

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.034

FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetel

:-\
    Senki ne sértődjön meg, de talán a szaki témákat ne szórjuk tele sem rövid velős, sem információt nem tartalmazó hozzászólásokkal.
    Esetleg a moderátorok az oda nem illőt áthelyezhetik ide.
    Akkor nagyon vicces is lehet, hiszen az nem lessz itt, amire válaszként szántuk és anélkül lehet semmit sem mond.
    OFF :P
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hozzászólás
    458

Re:FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetel

Teljesen off. de ezért van ez a topic. ma valaki vagy valami nagyon nem akarta segíteni modellező életem fejlődését. Budapest-Budaörs határ, Sportmax melletti tó, egy hidroplán mínusz, 35 Mhz rádiózavar. Most fontolom meg először a 2,4 gigát. Először azt hittem, túl közel mentem a villamos felsővezetékhez (most kerestem rá, 25 000 volt szalad benne), mert szoktam arrafelé gizázni, hogy legyen ingyencirkusz a horgászoknak. ami fura volt, hogy kb 20 méterrel fölöte voltam, pedig van, hogy úgy emelem fel a tóról a gépet, hogy csak 3-4 méterre megyek el tőle, erre van hely. épp csendesen vitorláztam, gondoltam csak ne essen át a gép, adjunk neki kakaót. de nem csak kb 5 másodperc múlva pörgött fel a motor, addigra a gép kb 6 méterre hozta le magát, aztán enyhe bal fordulóban függőlegesen, full gázon megcsókolta az anyaföldet. hogy ne rossz szájízzel térjek haza, elektronikát gyorsan átpakoltam egy ott várakozó üres gépbe. mialatt szereltem, próbálgattam derült ki, hogy ott kb 2 perces periódusonként, kb 15 másodperces elképesztően nagy zavarok vannak. a gép mellett álltam, és semmit nem reagált a távirányítómra a zavar alatt! érdekes jelenség, mivel ott már repülök egy ideje, soha nem volt hasonló eset. akkor nincs mit tenni, a Nap is éppen lemegy, induljunk haza! hidroplánból kivettem a használható cuccokat, aztán a maradék depront örök nyugalomra helyeztem egy szemetesben. Hazafelé jut eszembe, "vajon az akksi megvan-ééé"? benyúlok a táskámba, valami kis füstszerűség száll fel. gondoltam, a por, ami rárakódott. de csak jön a füst, egyre több és több, ahogy húzom ki az akksit, nagy sárga szikrák is (nem a kis kék elektromos szikra). készen arra hogy kihajítsam az ablakon, kirántottam, azt hittem hogy kigyulladt, mindjárt robban, stb, ahogy ez a liponál megszokott szerencsére erre nem volt szükség. annyi történt, hogy a kiváló minőség xenon power akksiról leesett a balancer csatlakozó, a drótok összeértek, elkezdett leégni a szigetelés. 2 drót csupaszra égett, itthon szét kellett cincálnom az egész pakkot, de közben még 3szor keletkezett rövidzár, az összeolvadt szigetelés gyakorlatilag összefogta a két csupasz vezetéket, tövestül...

Lehet benevezni a "peches modellező történetek" versenyre

Az egytlen pozitívum, hogy a fent említett üres gépet átadtam egy barátomnak, aki fpv célokból kicsit kikönnyíti, a kb 50 gramm feleslegesen odabarmolt ragasztóját kikaparja belőle
    Mayday, mayday, mayday!

Hozzászólás
    3.034

Re:FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetel

Há, már kétéve használhatatlan a 35Mhz a városban és annak szélén.
    Bár vidéken is voltak érdekességek és szerintem nem reménytelen, de mitől van zavar?
    Ma én is törtem :'( 2x
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.077

Ha már van ilyen off topic, akkor megkérdezném, hogy a szerintetek a boltban kapható nem túl drága USB-s DVB-T tunerek miért nem fognak be semmit, vagy csak nagyon szarul? Antenna fos vagy nem ok még a földi sugárzás? Miskolcon lakok, Tokaj a legközelebbi torony.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.648

Kültéri antennád van?
    Hiába digitális, a rádióhullámokat ez nem érdekli.
    Tehát antenna a háztetőn cserépen kívül, sőt még itt is lehetnek interferenciák és ki kell választani az antenna helyét.

Senior Member
    Hozzászólás
    331

Valószínűleg a tuner érzékenysége se csúcs. Nekem az Avermedia Volar HD beltérben nem fog semmit, de annak az antennájával viszont egy LG tv rendesen veszi az adást. (Bár nekem Kabhegy itt van a "szomszédban")
    Szilard<br />Pitts, Ultimate, SkyWalker, Aurora9

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.077

A hozzá kapott kis lófitty botocska van csak egyenlőre. Nem is az enyém a cucc, csak kölcsönbe kaptam próbálgatni, a gazdájának nem ment.
    Nekem nem otthonra kéne a háztetőre, hanem ha kempingezik az ember akkor lenne jó valami mobil megoldás laptoppal. Ezért nem kötök rá egy 1 méteres yagit.

Hozzászólás
    3.034

Ezek az USB-s cuccok sajnos nem mind jók
    A PDAPlus fórumján is lógok olykor, velük rendszeres sörözés is szokott lenni és az egyik fórumtárs a múltkor ajánlott valakinek egy tipust.
    Megkérdezem majd legközelebb, milyen a jó. Néhány eszköz pedig nem jó kódolásban van Mpeg2-Mpeg4 nem mindegy.
    A tegnapi napon sok helyen törtek a gépek
    Biztosra veszem, hogy a Svéd repcsik miatt >

Senior Member
    Hozzászólás
    458

Idézet mcelek eredeti hozzászólása
    Há, már kétéve használhatatlan a 35Mhz a városban és annak szélén.
    Bár vidéken is voltak érdekességek és szerintem nem reménytelen, de mitől van zavar?
    Ma én is törtem :'( 2x
    nemtudom, nekem eddig nem volt baj. Budaörsi reptér, és annak 2 km-s környezetében található mezőkön szoktam működni. egyetlenszer volt zavarom, amikor alattomosan meghúzódott fölöttem egy 20kV-s vezeték az egy tropa gépemet tropábbra tette

Milyen svéd repcsik miatt törnek a madarak?
    Mayday, mayday, mayday!

Hozzászólás
    3.034

Tegnap néhány vadászgép tankolt nálunk, de nem árulták el, hogy melyik reptéren
    A TV-ben is volt ma.
    Szerintem volt valami az éterben

Oldal: 1 / 146 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva