Oldal: 137 / 147 ElsőElső ... 3787127133134135136137138139140141 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.361 - 1.370 (1466) összesen

Téma: FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetel

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.869
    Szolnok.
    A kisebbikkel!?
    Kényelmesen elférnek benne a dolgok? Jól ki lehet egyensúlyozni?
    A pitot csövet végül is hogyan oldottad meg? (Ez rémlik, hogy kérdezted.)
    Valamiért nem tudok keresni a fórumban. A raptorra főleg heliket talál, Firstar EX1600, Firstar 1600, meg simán Firstar-ra meg semmit.
    Találtam pár videót, de egyik sem APM-es. Valszeg nem okoz majd gondot az összerakása, de jól jönne pár bevált recept.

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.326
    Én is még csak az építésnél vagyok. Most egy igen fura problémám van. Ha nem jutok vele semmire, prezentálom a megfelelő topicban.
    Feket repült ilyen konfiggal, és az RcGroupson is mennek Raptor+APM-el. Most 3. építésre sikerült egy többé kevésbé emészthető elrendezést találnom.
    A pitot csövet a gép orrán dugtam ki. Át van szúrva egy hab kockán ragasztás nélkül, ami tépőzárral van a gép belsejéhez rögzítve. Kizárt, hogy ne csússzon be egy egyenes irányú erőhatásra.
    Alatta van az FPV kamera, kicsi lefelé irányítva.
    Próbálom minimalizálni a szárny levételekor csatlakoztatandó kábeleket. A gépben meg a csatlakozókat. Majdnem minden forrasztva van, csak pl az OSD soros oldala nem.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: csomy által : 2015-04-14 13:48

Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.869
    Köszi!
    Nem biztos, hogy merem a kamerát ilyen alacsonyra tenni.
    Pedig sejtem, hogy így mutat a legtöbbet.
    Nálam nem lesz másik, egyelőre a kabintető helyére kerül, valami egyszerű gimballal.
    A gimbal is szinte csak azért, hogy egyszerű legyen állítani, meg azért mozizni is szeretnék, amikor nem én irányítok.

Senior Member Krisz22 logója
    Hozzászólás
    708
    Sziasztok..

ATI-nak az elérhetősége megvan valakinek??

Koszi

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    Idézet csomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is még csak az építésnél vagyok. Most egy igen fura problémám van. Ha nem jutok vele semmire, prezentálom a megfelelő topicban.
    Feket repült ilyen konfiggal, és az RcGroupson is mennek Raptor+APM-el. Most 3. építésre sikerült egy többé kevésbé emészthető elrendezést találnom.
    A pitot csövet a gép orrán dugtam ki. Át van szúrva egy hab kockán ragasztás nélkül, ami tépőzárral van a gép belsejéhez rögzítve. Kizárt, hogy ne csússzon be egy egyenes irányú erőhatásra.
    Alatta van az FPV kamera, kicsi lefelé irányítva.
    Próbálom minimalizálni a szárny levételekor csatlakoztatandó kábeleket. A gépben meg a csatlakozókat. Majdnem minden forrasztva van, csak pl az OSD soros oldala nem.

Nekem volt így a Raptoron a pitot cső, de nem volt optimális (az automatikus kalibrálással nem jött ki a megfelelő érték, így a későbbiekben inkább a gép oldalán volt a cső...

Hori: https://youtu.be/NFe4Sw-4U_w ez a filmecske anno egy FPV Raptorral készült...

Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.869
    Köszi!
    Tegnap megjött az enyém is. Még csak nézegetem.
    Olyan szép, hogy mégis raktam kamerát a hab Extra300-ra és azzal gyakorolok egy kicsit még a szemüveggel...

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    Jó kis stabil gép, egyedül a felszállások voltak trükkösek vele, bár akkor még nem futottam neki a géppel. Volt olyan repesemény is, hogy 130-as tempóval függőlegesen jöttem lefelé, aztán húztam neki egy full magasságit, és nem tapsolt össze a szárnya...

Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.869
    Több jútyúbos videón láttam olyat, hogy eldobás után igencsak lefelé vette az irányt.
    Jó esetben mentették, de volt néhány "gyorsleszállásos" is.
    A trükk nálad a földről start, mint a videón is? Vagy valami más?
    A videók miatt a nekifutásos indítást én is terveztem vele.
    Ennek gondolom az a lényege, hogy lehet érezni, amikor már harap a légcsavar és akkor lehet elengedni.
    Jól gondolom, vagy csak túlelméletieskedem? Még nem volt akkora futó nélküli gépem, ami igényelte volna.

Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.140
    A földről felszállni csak véletlenül sikerült, az utolsó időkben inkább mindig egy töltés tetejéről indítottam, úgy volt hová süllyednie...
    A nekifutásnak inkább az a lényege, hogy egy alap sebességről a gép hamarabb felgyorsul átesési sebesség fölé, illetve talán a propeller is jobban húz, ha nem álló helyzetben van a gép.

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.364
    Szerintem ennek a gépnek is nyugis, biztonságos startot lehetne adni a kézből gumizással.
    A lehetetlen nem tény, hanem vélemény!
    (Muhammad Ali)

Oldal: 137 / 147 ElsőElső ... 3787127133134135136137138139140141 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva