Oldal: 2 / 146 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (1451) összesen

Téma: FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetel

Senior Member sterby logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    1.005

Re:FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetel

Valahol a fórumon olvastam: a 35MHz különleges tulajdonsága, lévén hogy elég közel van a 30MHz-hez, hogy erős napfolttevékenység idején alig használható. Ez a sáv normális esetben pontból pontba tud kommunikálni, de mágneses tér jelenlétekor felerősödhet, és felületen képes terjedni. Itt jön a képbe a napfolttevékenység, a csúcsán akár a saját adód is zavarhatja magát miután a jel (alaposan megszórva) körbeért a földön.
    Inkább érdemes beruházni egy 72MHz FM vagy 2,4GHz adóba, mivel tavaly indult újra a 11-13 éves napciklus

Senior Member
    Hozzászólás
    305

Re:FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetel

Idézet tv eredeti hozzászólása
    Idézet gabor2009 eredeti hozzászólása
    Miért jó, ha minden mérésről felteszel egy fényképet, amit 25éve valaki épített?
    Aki érti ezt a műszer-képet, - nagyságrendileg megszámolhatom a kezemen hányan vagyunk.
    Ezért sem látom sok értelmét.

Ha én minden tizedik mérésem képét feltenném a netre, akkor én lennék a forum királya, annyi bejegyzésem lenne.

Aki érti azt amit mondani szeretnél, vagy bemutatni egy műszer képpel, annak van ilyen - vagy hasonló műszere - és tudja is használni.
    Gábor!! légyszíves a megfelelő helyre írni az ide nem illő megjegyzésedet !! gondolom láttad, hogy mcelek nyitott erre egy témát:
    "FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetelj"

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,85506.0.html
    Idézet gabor2009 eredeti hozzászólása
    Tv: remélem ezt nem sorolod "FPV OFF topic"-ba. A felsőbb sorokban irtam magyarázatot. Én továbbra sem értem... de mindegy.

Gábor
    Miért ne tartozna ide ?
    FPV OFF topic, szájkaratésok ide, ha már nem bírod magadban tartani, ne szemetelj

Ha nincs információt tartalmazó hozzászólásod akkor ne szemeteld tele az adott témát, ide lehet írni.
    Szerintem a hozzászólásod (és az enyém is) a kiemelt rész fogalma alá tartozik ezért itt a helye. Az egész FPV fórumra igaz, hogy tele van nem oda illő szeméttel, rengeteg téma van indítva, de mindegyikben mindenről van hozzászólás, semmi se áll össze normálisan mert mindenhol van egy morzsadarab amire nehéz rábukkanni, hogy teljes legyen a kép.

(az eredeti helyről töröltem a hozzászólásom, szeretném ha a többiek is eltakarítanák a szemetüket, szerintem ez mindannyiunk érdeke)

Viktor

Senior Member
    Hozzászólás
    458

Idézet sterby eredeti hozzászólása
    Valahol a fórumon olvastam: a 35MHz különleges tulajdonsága, lévén hogy elég közel van a 30MHz-hez, hogy erős napfolttevékenység idején alig használható. Ez a sáv normális esetben pontból pontba tud kommunikálni, de mágneses tér jelenlétekor felerősödhet, és felületen képes terjedni. Itt jön a képbe a napfolttevékenység, a csúcsán akár a saját adód is zavarhatja magát miután a jel (alaposan megszórva) körbeért a földön.
    Inkább érdemes beruházni egy 72MHz FM vagy 2,4GHz adóba, mivel tavaly indult újra a 11-13 éves napciklus
    Érdekes, érdekes dolgok ezek körbeér a Földön, és saját magát zavarja? én hiszek neked, de (természetesen nem mértem stopperrel) de kb 2 percenként jött a zavar, és 15 mp ig tartott. mintha valami adó periodikusan sugárzott volna egy jelet. Talán E.T. próbált hazatelefonálni, vagy a horgászoknak nem tetszettem, és hoztak valami frekizavarót, aztán addig próbálkoztak, amíg meg nem találták a csatornámat ;D 2,4 giga tervbe lett véve.
    Mayday, mayday, mayday!

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.034

Végre felfedezik a topicot :-*
    2,4-en is leestek vasárnap :'(
    Eléggé nem pilótahiba volt, nem zuhant le rögtön, csak kapálózott a levegőben összevissza, semmi irányítás nem volt rá hatással. A pilóta kitárta karjait, egyikben az adó, hogy mindenki lássa, nem ő réngatja a karokat. :'(
    Persze láttunk már meghibásodott vevőt is, de a vasárnapi többhelyen történt gépvesztés, vagy radar-lokátor, vagy napkitörésre utal.
    Nekem beszart az EasyOSD, ugrott egy huszas
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hozzászólás
    1.648

Ha nem a proci füstölt ki a többi még javítható.

Senior Member sterby logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    1.005

Idézet Stallmaster eredeti hozzászólása
    Érdekes, érdekes dolgok ezek körbeér a Földön, és saját magát zavarja? én hiszek neked, de (természetesen nem mértem stopperrel) de kb 2 percenként jött a zavar, és 15 mp ig tartott. mintha valami adó periodikusan sugárzott volna egy jelet. Talán E.T. próbált hazatelefonálni, vagy a horgászoknak nem tetszettem, és hoztak valami frekizavarót, aztán addig próbálkoztak, amíg meg nem találták a csatornámat ;D 2,4 giga tervbe lett véve.
    Nem csak te vagy a környéken aki 30MHz környékén használ sávot, csak példának hoztam fel és különben is NA . Erősödő napfolttevékenység idején állandó jelleggel vannak zavarok az éterben, ez nem egy kiszámítható dolog, sok az összetevője.

mcelek, nem volt a vevőantenna közelében carbon rúd vagy valami fém amihez hozzádörzsölődhetett? Az ilyesmit még a 2,4 gigás rendszer sem viseli túl jól.

Senior Member
    Hozzászólás
    458

Teljesen hihető a "körbeérajelaföldönéssajátmagátzavarja" elméleted, ma utána érdeklődtem. Elvileg a rövidhullámú cuccok(különösen az URH) az egszerűen kilép a légkörből, a hosszabb hullámhosszúak(alacsonyabb frekijűek) pedig "végigpattognak" a Föld körül, mert nem tudják elhagyni a légkört. De ezek szerint a 2,4 giga nem zavarhatja magát. Lehet, hogy az itt is, meg Csillagvzs zuhanásai kapcsán is megemlített svédek voltak a hibásak, mert tényleg zavarták az étert, vagy hasonlók. Mondjuk elég széles skálán kellett akkor zavarniuk. De ha így van, akkor én nem szeretem őket :'(
    Mayday, mayday, mayday!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.515

en szombaton eszleltem oriasi zavart 1.2-ben. a diversity folyamatosan kapcsolgatott holott egy hettel elotte ugyanitt szinte meg se nyikkant es 4 km-ert tavolodtam.

Senior Member
    Hozzászólás
    339

Ha már OFF topic !
    Kollégák ! Természetesen körbe lehet rövidhullámon rádiózni a foldet, megfelelő ionoszférikus terjedés esetén. (Pont.)
    Rossz hír: ez az esetedben nem fordulhatott elő, csak abban az esetben ha nagy nyereségű irányított antannát
    használtál jó illesztéssel és minimum néhány száz wattos az adód, és a vevőd extrém érzékenységű. ??? :
    Az ilyen zavar módját ( RH és a föld körülrádiózása) felejtsd el, nem műxik ezekkel a cuccokkal. :-[ :-X :-X
    De ha igen akkor a rádióamatőrök királycsászárnak neveznek ki. ;D ;D Ki ? Hát nem Én !

Üdv rwin

Senior Member
    Hozzászólás
    339

Idézet Stallmaster eredeti hozzászólása
    Teljesen hihető a "körbeérajelaföldönéssajátmagátzavarja" elméleted, ma utána érdeklődtem. Elvileg a rövidhullámú cuccok(különösen az URH) az egszerűen kilép a légkörből,
    Igen de nagyjából a fény terjedéséhez hasonlít a dolog URH esetében, tehát ha nincs túl sűrű UFO halmaz az
    útjában, akkor nincs amiről visszaverődjön. ???
    Üdv rwin

Oldal: 2 / 146 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve