Oldal: 89 / 89 ElsőElső ... 39798586878889
Eredmény: 881 - 885 (885) összesen

Téma: Graupner " HOTT" rendszer.

Senior Member
    Hozzászólás
    154
    Idézet CamPac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elektromosnál van. Electric air module-al
    Robbanósnál nem tudok rola
    Üdv
    Isti

Tapatalkkal küldve az én SM-T810 eszközömről
    Szia! Köszönöm a gyors választ. Nekem van Elecric air modul, használom, mert van benne hőérzékelő ebbe kötöm a fordulatszámmérőt és mellé a GPS is. Tudnánk telefonon beszélni? Hogyan és mit csinálja?

306562008
    Köszi!

Jani
    Újra játékban.

Senior Member CamPac logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.480
    Szia

Lattam kerestel (bocs nem tudtam felvenni)
    Helyesbítek:
    Nem fordulatszám hoz, hanem áram felvételhez lehet kötni, és gázkar pozícióra lehet szabályozni.

Bekötés:
    IMG_6447.jpg

Programozás:
    IMG_6448.jpg
    Tehát megtudod adni hogy hány amperes áram felvételnél kezdjen el működni a szabályzás, és megadsz egy gázkar pozíciót, ahová vissza szabályozza ebben az esetben magát a rendszer.
    Valamennyire össze lehet ezt hozni a fordulatszám mértékével, meg kell nézni Fordulatszámszabályzóval hogy mekkora áramfelvétele van a motornak akkor, amikor a te általad kívánt fordulatszámot eléri, és ezt az áramot kell neki megadni vissza szabályozási határnak.

Új szabályozási érték re pedig egy ennél valamivel kisebb gázkar pozícióhoz tartozó jel szélességet.

Most visszafekszem, mert itt hajnali három van, ha nem tiszta akkor holnap már otthon vagyok, akkor tudunk telefonon beszélni
    Köszi:
    Isti

Senior Member
    Hozzászólás
    154
    Szia!

Elnézést, remèlem nem ébresztettelek fel. Köszi a gyors választ. Holnap itthon vagyok a műhelyben modellezek. Ha tudsz kérem hivj vagy írd meg mikor jó és hívlak én. Az ötleted jó csak az a baj én nem pont így gondolom. A fordulat alapján lenne jó vezérelni a szervót. Csökken a fordulat a szervó hátra ha növekszik akkor előre mozogna. Tudom fogós kérdés. Ez robbanós modell nincs szabályzó.

Üdv:

Jani

Senior Member CamPac logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.480
    Szia

Ha robbanos akkor nincs ra kesz megoldas.
    Egy kulso szabalyzo korrel akarsz beavatkozni a radio mukodesebe.
    Ez azt jelenti hogy a radioval es egy kulso vezerlessel akarsz egyszerre egy szervot vezereleni.

Eselytelen.

Melyik jelre halgatna szegeny szervo? Es mi alapjan dontene el, hogy melyik vezerlo jel az eles?

Ahogy irtam, csak elektromosra van ilyesmi es az is csak a fogyasztasra reagava. Logikusan ez azert van hogy ha tulterhelned a szabalyzot azt eszrevegye a rendszer es raszabalyozzon.

Amit te szeretnel az egy uj air module fejlesztese, ami bemenetkent a fordulat szammero jelet hasznalva ravezerelne a gazra.
    Mikorokontrollerrel hobby elektosoknak megoldhato de tudni kell masolni a szervo vezelo jelet es feldolgozni a fordulatszammero kommunikacios protokoljat. Raadasul akkorr meg mindig nem kezelted le hogy ki vezereljen?
    A radiobol jovo jel vagy a mert ertekre az algoritmus.

Mit akarsz ilyen bonyolultan megoldani?

Senior Member
    Hozzászólás
    154
    Szia! Igazából jól leírtad. Viszont van akinek már működik. Csak nem adja el. Én hajlandó lennék komoly összeget is szánni erre ha működne. Motor fordulat alapján akarok rezonátort állítani. Azt akarom ha esik a fordulat automatikusan a fordulat tartományban húzza vissza a csövet. Ha meg növekedni kezd tolja rá. Mechanika készen van v mix gázzal vagy kormánynál működik, de nem az igazi. A mért érték is jó vagy a mért érték alapján algoritmus. Tehát felvennék egy teljesítmény görbét. Ez nekem meg van próba padon mérve. Az érdekes az, hogy a motorteljesítményben van egy hullám, van mikor esik a fordulat megy a cső hátra, de mégis tolni kellene nem húzni az ideális nyomaték miatt. Cél az, hogy komoly fordulóban esik a gázelvétel tehetetlenség miatt a fordulat. Kanyarból ki tud startolni sokkal gyorsabban ha nem a gáz hanem fordulat alapján mérek mozgatok.
    Utoljára módosítva: Kicsi által : 2018-12-07 10:40

Oldal: 89 / 89 ElsőElső ... 39798586878889

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve