Oldal: 81 / 92 ElsőElső ... 317177787980818283848591 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 801 - 810 (911) összesen

Téma: Graupner " HOTT" rendszer.

Támogató Air.Wolf logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    2.541
    Uraim!

Létezik megoldás a telemeria adatok kigyűjtésére tableten?
    (android??)

Köszi Zozo
    "Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097
    Létezik! Kell hozzá a "Graupner HOTT Viewer" a tablettre vagy a telora. Ez hasonló a PC-s Data Explorer programhoz . Az kiértékelő része meg szinte azonos.
    A rádióba kell egy bluetooth modul.
    Alapban mint egy kijelző működik, de az adatokat ugyanúgy meg lehet vele utólagosan nézni, mint a PC-s változaton.
    A google store-ról letölthető.
    De csak simán a Data Explorer is megtalálható ugyanott androidra.

Üdv AR!
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Member gybalazs logója
    Hely
    HU/AU
    Hozzászólás
    73
    Üdv!

Tulajdonosa lettem egy mx-20-as távnak Előtte spektrum dx7-et használtam,de ez ég és föld. Azonban van pár kérdésem,lehet hogy nagyon alapok,de ne legyetek mérgesek

1. Mire jó ebbe a távban az SD kártya azon kivül,hogy modelleket lehet vele exportálni és importálni?
    2. A táv csak az alap telemetriás adatokat tudja kimondani,vagy be állíthatunk mi is szavakat? Pl. : "Futó ki"
    3. Ha valaki használja ezt a távot,mit használ hozzá? Fülhallgatót,kihangosítót a beszéd hallgatásához?(bocs a fogalmazásért,remélem érthető ) vagy átalakítottat?

Köszönöm előre is a válaszokat!
    Graupner MX-20
    Humanoid Robotika
    Extra 300 50ccm // MPX Easy Star 1 // 1800 glider // 1100 F3A balsa // Papilon 1000
    Blade 130x // Trex 450 Pro V2 FBL
    HPI Savage XS // Cen CT5-R- Novarossi
    Vintage Autok

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097
    Szervusz!
    Gratula a készülékhez. Remélem hosszú ideig és megelégedéssel fogod használni.

Kérdésedre a válaszok:
    1. Az SD kártyára menti a telemetria logot. Innen az átmásolható egy PC-re és kiértékelhető. Ide menthetők a modellmemóriák. Azonos készülékek között így akár másolhatók is azok. Vagy ha valami gubanc van innen visszatölthető. Innen végezhető el az SW frissítés. PC-ről rámásolva és a kártyáról bekérve.
    Ugyanígy a hangfájl is.
    2. Csak a gyárilag előre konfigurált telemetria és riasztások "mondatai" állnak rendelkezésre. Ezek közül kiválaszthatóak amire szükség van.Az egyes funkciókhoz tartozó audió nem áll rendelkezésre. Tudomásom szerint nem is tervezik. Viszont létezik egy program, amivel az audio fájl szerkeszthető. Vagyis az egyes adatokhoz megváltoztatható a mondanivaló. Vagyis akár a te hangodat is ráteheted.
    3. Sokan használnak fülhallgatót. De megoldható bluetooth-os headsettel is. Vagy akár a mobilra is kitehető így. Több megoldás van a hangszóró utólagos beépítésre egy pici végfokkal megtoldva, vagy a pultba építve...vagy simán egy mobil hangszóróval mint pl ez:
    http://www.ebay.de/itm/Portable-3-5m...3D351755538907

Üdv AR
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Támogató Air.Wolf logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    2.541
    Idézet AR eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Viszont létezik egy program, amivel az audio fájl szerkeszthető. Vagyis az egyes adatokhoz megváltoztatható a mondanivaló. Vagyis akár a te hangodat is ráteheted.

Üdv AR
    Szia AR!

Ez engem is érdekelne. Írd le léci melyik progi lenne az, és hogyan lehetne megváltoztatni a hangüzeneteket.

Köszi Zozo
    "Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Member gybalazs logója
    Hely
    HU/AU
    Hozzászólás
    73
    Köszi a gyors válaszokat!

Akkor érdekelne annak a programnak a neve,amivel szerkeszthető saját beszéd

köszi
    Graupner MX-20
    Humanoid Robotika
    Extra 300 50ccm // MPX Easy Star 1 // 1800 glider // 1100 F3A balsa // Papilon 1000
    Vintage Autok

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097
    Hi!

Háát azt ne kívánjátok, hogy egy teljes manuált írjak hozzá. Mivel csak futólag találkoztam vele.
    Megpróbálom ide feltenni a zip fájlt.
    Az egyik maga a program, amásik valami segéd program, ami nélkül hibaüzenet jön. De nálam elég volt a bass.dll-t bemásolni a system32-be.
    A Bass zipet simán vdf-maker könyvtárba kell kibontani....

A lényeg...a programmal be kell hívni az eredeti vdf fájlt."Extract from VDF" ekkor csinál egy könyvtárat amiben számozva az összes használt hang megtalálható, a"Bulk Input"-al behívható a program alá és a programban meg látható, hogy mihez tartozik. A kibontáskor van egy minta könyvtár már, hogy lásd mi várható. Lényegileg a könyvtárban lévő hangfájlt kell kicserélni, vigyázva a méretre formátumra, majd az egészet visszakonvertálni vdf-re. Illetve a programon keresztül is készíthető állítólag felvétel, ami méretileg és formátumban már stimmel...ez nem 100.

A graupner által javasolt wav formátum:
    File type : .wav
    Attributes : PCM signed 16bit, mono
    Rate(Hz) : 11025(11kHz)

Létezik egy Balabolka nevü alkalmazás, amibe ha beírod a szöveget audiót csinál belőle...hogy magyarul beszél e?? nem tudom.

Ebből elvileg talán el tudtok indulni.

Üdv AR!

Ui.: most látom, hogy a vdf_maker.zip nem ment fel. Lehet nagy. Akinek kell, jelezze PÜ-be és adjon meg egy mailt amire átküldhetem.
    Vagy, az alanti linken is elvileg elérhető. Ha gubanc van szóljatok!

http://www.chlastak.cz/vdf_maker.zip
    Csatolt f Csatolt f

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    298
    Szia AR!

Valmikor lesz magyar nyelvu softwer mx re.

Udv Attila
    koko<br />Aki repül az időt próbálja utolérni.

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097
    Idézet ati60 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia AR!

Valmikor lesz magyar nyelvu softwer mx re.

Udv Attila
    Nem!
    Ez egyszerű gazdasági számítással kikövetkeztethető!
    De mondj egy márkát ahol van!
    Már az is figyelemre méltó, hogy a GR-nél alapból 6 nyelvre van progi minden rádióra.
    Ezen kívül több nyelvű menü a multiplexnél és a jetinél van. Ha ebben tévednék, javítsatok ki!
    De 6 ezeknél sem.
    A magyar nyelvű menü hiánya nem lehet visszatartó erő!
    Szerintem a fórumokon minden infó elérhető. És idővel úgy is beletanul az ember. Ez bármelyik márkára igaz!

Üdv AR!

Member gybalazs logója
    Hely
    HU/AU
    Hozzászólás
    73
    Üdv!

Olvasgatok,és láttam,hogy a moduláció az mx-20-nál FHSS.....ezek szerint tudna sima FHSS vevővel menni? ....HOTT gondolom a hopping telemtry transmission-t jelenti....

Bocsi a hülye kérdésért
    Graupner MX-20
    Humanoid Robotika
    Vintage Autok

Oldal: 81 / 92 ElsőElső ... 317177787980818283848591 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve