Oldal: 53 / 91 ElsőElső ... 34349505152535455565763 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 521 - 530 (903) összesen

Téma: Graupner " HOTT" rendszer.

Senior Member
    Hozzászólás
    327

Re:Graupner " HOTT" rendszer.

Köszi, a második tipp jött be, a motor NO-n vot, de nem lehet rápakolni.
    De a második leírás szerint müxik.

;D
    Graupner Mc-16 hott
    Energija_v1, ZoneV2.hom, Supergee2.hom, Kelly by Kyosho (OS max 55AX)

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Idézet ibike eredeti hozzászólása
    Köszi, a második tipp jött be, a motor NO-n vot, de nem lehet rápakolni.
    De a második leírás szerint müxik.

;D
    Szuper. Lényeg, akárhogy is, de műkszik! ;D

Üdv AR
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Senior Member tujunga logója
    Hozzászólás
    951

Fordítás

Van már valahol MX-16 S/J 2012. HOTT leírás -magyar?
    Nem ingyé! t.
    Szél fújja hajatok, szellő a gépeitek!

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Re:Fordítás

Idézet tujunga eredeti hozzászólása
    Van már valahol MX-16 S/J 2012. HOTT leírás -magyar?
    Nem ingyé! t.
    Szerintem erre ne várj! Figyelembe véve a magyar eladásokat, nincs gazdasági megalapozottsága egy fordításnak! Bár a magyar kereskedőnek biztosítania kellene, de inkább leveszik a polcról!
    Maszekban sem éri meg lefordítani! Hiába mondod, hogy nem ingyen...hi! Max 2-t lehetne jobb esetben így eladni, mert utána már a netről elérhető lenne!
    Amúgy min 6 nyelven van manuál hozzá! Vagy több!
    Viszont a 35-ös MX16-hoz van magyar manuál(99%). A 12-höz biztos!(110%). Az alapvető programozási logika teljesen azonos minden GR rendszernél. Így abból a lényeg elsajátítható. A mostani manuál képeiből meg minimális angollal kivehető az újdonság. Vagy minimális szótárazással érthetővé tehető. Ami úgy sem megy, arra meg itt a fórum!

Üdv AR!
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Senior Member
    Hozzászólás
    128

Sziasztok.
    Gondolkodok hogy veszek egy Graupner távot. Csak egy alap távot nem akarok most nagyon sokat rá költeni de azért a telemetry-a elég jó lenne. Tudom mondanák sokan hogy vegyek egy Turnigy 9X-et és alakítsam át FrSky modulosra. De nekem nagyon megtetszett a Graupner távjai. Egyenlőre az MZ-12-őt néztem ki és kíváncsi lennék hogy van-e valakinek és mi a véleménye róla. Jó, rossz minden érdekel.
    Előre is köszi mindenkinek.
    FT 3D<br />FT Spitfire<br />Alula Style<br />Versa Wing<br />EasyStar<br />MiniMag<br />Bloody Wonder<br />Futaba T6EXHP

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Idézet Edem97 eredeti hozzászólása
    Sziasztok.
    Gondolkodok hogy veszek egy Graupner távot. Csak egy alap távot nem akarok most nagyon sokat rá költeni de azért a telemetry-a elég jó lenne. Tudom mondanák sokan hogy vegyek egy Turnigy 9X-et és alakítsam át FrSky modulosra. De nekem nagyon megtetszett a Graupner távjai. Egyenlőre az MZ-12-őt néztem ki és kíváncsi lennék hogy van-e valakinek és mi a véleménye róla. Jó, rossz minden érdekel.
    Előre is köszi mindenkinek.
    Szervusz!
    Szerintem vágj bele! A telemetria az olyan, hogy úgyis megveszed! ;D
    De a vevők alapból tudják a minimumot. Vételminőség, vevő feszültség, hőmérséklet! A cellafigyelésre meg 10€ a modul hozzá!
    Amúgy, ha megnézed a vevő árakat, a többi gyártóhoz képest nagyon kedvezőek!

Az FrSky is egy alternatíva. Én anno egy MC19-be épített ilyen modullal kezdtem a 2,4G-t.Nem is volt vele különösebb gond! De aztán szerettem volna telemetriát. Megvettem hozzá! Hááát ezért most sokan lehet megköveznek, de a gagyi kifejezés az már a dicséret szintje!
    Az érkezését követően egy héten belül eladtam!
    MZ12! Egy dologra vigyázz! A színes kijelző csábító, de a reptéren nem biztos, hogy sokra mész vele! Mint általában a szines kijelzőkkel. Gondolj csak a telefonodra!

Másik előnye a rendszernek, melyre sokan talán nem is gondolnak a kiválasztásnál, hogy a 2014 év végén esedékes normaváltás a 2,4-en itt már megoldott. Vagyis szoftveresen a rendszer átállítható! Természetesen nem tudom, hogy ez a mi kis hazánkban mikor fog igazán érződni, de mint EU szabvány alapból nálunk is érvényes lesz!
    Persze más gyártóknál is vannak ilyen-olyan megoldások rá, de van olyan nálunk nagyon népszerű márka pl. ami a vevői raktárkészletek leürülése után már csak a használt piacon lesz elérhető. Vagy max kínából utángyártott. Persze ez már nem hivatalosan!

Üdv AR!

Senior Member
    Hozzászólás
    812

Hali! Mi ez a normaváltás? Hol lehet ennek utánanézni? Milyen márkákat érint?mint ahogy mondtad hogy eltűnnek a vevők a polcokról.

Kössz!
    Aurora9

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Idézet mviktor eredeti hozzászólása
    Hali! Mi ez a normaváltás? Hol lehet ennek utánanézni? Milyen márkákat érint?mint ahogy mondtad hogy eltűnnek a vevők a polcokról.

Kössz!
    Ezt kicsit hülyén írtam, de így is igaz. "Vevői raktárkészlet"eket írtam...értsd kiskereskedelmi raktárkészlet. De abba végül a vevők is bele tartoznak!

Azért akkora gáz nincs. Csak jó, ha új rendszerre való beruházásnál ezt figyelembe vesszük!

Röviden, mivel nem kimondottan ide tartozik!

Amit említettem az a 2015.01.01.én életbe lépő 1.8.1-es ETSI szabvány!
    A dolog nem most kezdődött, most csak a bevezetési türelmi idő jár le. A téma lassan 2 éves!Ha nem több!
    Lényege:
    - Elsősorban az RC rendszerek agresszív viselkedése tette szükségessé, hogy a 2,4-es sáv használati formáját módosítsák!
    - Ez azt jelenti, hogy a szabványnak nem megfelelő jelenlegi berendezések gyártását és forgalomba hozását Európában a nevezett dátumtól nem engedik. Meglévő berendezések használata továbbra sem korlátozott. De pótlásuk csak a használt piacról lesz megoldható. Illetve feketén kínából utángyártott, ha ebben az ügyben nem lesz nagyobb szigorítás a jelenleginél.
    - Jelenleg a piacon lévő nagyobb gyártók ( a kicsik is biztos de arról nincs infóm) dolgoznak azon, hogy a rendszereik az új szabványnak megfeleljenek. Illetve lehetőleg egy mezei szoftverfrissítéssel a meglévők az új szabványra átállíthatóak legyenek. Bár a megfelelőségi nyilatkozatok még nem lettek módosítva, de van olyan gyártmány már, ami megfelel az előírásnak! Vagy pl. olyan szinten van, hogy a megfelelő időpontban az új szoftvert hozzáférhetővé tudják tenni. Itt figyelembe kell venni, hogy komoly teszteléseknek kell alávetni a rendszereket és ez elég időigényes. Ezért szinte biztos, hogy az utolsó pillanatokban lesz csak lehetőség a frissítésekre.
    Van olyan, aki alapból már az elején áttért olyan rendszerre, amin ezen módosítást adott időben el tudja végezni. Mint pl hazánkban is nagyon népszerű egyik rendszer utódja is feltehetőleg emiatt lett életre keltve!
    A gond ott van, ahol nem megoldható az átállítás, vagy nincs mód felhasználói szinten elvégezni a szoftver cserét, ha evvel egyáltalán alkalmassá tehető is a rendszer.
    Természetesen, ha valakinek van egy szatyor vevője és egy stabil adója hozzá, és alapból úgy gondolja, hogy ő nem is tervez a következő 5 éveben ilyen irányú beruházást, azt ez az egész alapból nem érinti!
    Viszont, és ez volt az ezt megelőző beírásom lényege, ha valaki új rendszert szeretne most venni, úgy, hogy majd évente vesz hozzá + 1-1 vevőt apránként, de az a rendszer beleesik abba a csoportba. melyhez nem lesz utánpótlás, akkor számítson arra, hogy csak a használt piacon fog idővel pótlást találni! És talán ésszerűbb lenne most úgy dönteni, hogy az jövőbiztosabb legyen!

Üdv AR!

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.306

Üdv Mindenkinek.
    Beléptem a GRmx12 hot tulajdonosok táborába, de itt meg is állt a dolog. Alapvetően a nyelvtudásom zéró a műszaki németben, Számitógépes ismeret a használatban kimerül,. Végigolvastam a topicot, de azon kivül, hogy mindenki lelkesedik, nem jutottam előrébb. Nekem eddig no name rádióm volt, azzal elboldogultam, lévén nem tudott semmit a négy csatorna kezelésén, Az optic 6 sportot kitanultam, de ott meg a táv volt sz.., IGY VÁLTOTTAM. ez meg jóval okosabb nálam, és nem hajlandó üzemelni. Az sem világos, hogy jól kezdek-e hozzá. Eddig a 3. csatira kellett csatlakiznom a szabályzóval, itt állitólag az 1-esre. A forditott polaritás igaz? és ha nem jól csatlakozom, vagy másik csatira teszem a szabit, az haza vágja -e a vevőt, Semmi nem úgy működik, mint szeretném, sőt nem is az a menü jön elő, mint a videókon, stb. Még bindelnem sem sikerült. Bp xv kerben lakom, és ha lenne valaki aki segitene életre kelteni ezt a pofás kis adót, hát megköszönném. Egyenlőre egyre rosszabb a kedvem és nagyon hülyén érzem magam, hogy ilyen egyszerű dolgot nem tudok kezelni.

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Idézet Lobo eredeti hozzászólása
    Üdv Mindenkinek.
    Beléptem a GRmx12 hot tulajdonosok táborába, de itt meg is állt a dolog. Alapvetően a nyelvtudásom zéró a műszaki németben, Számitógépes ismeret a használatban kimerül,. Végigolvastam a topicot, de azon kivül, hogy mindenki lelkesedik, nem jutottam előrébb. Nekem eddig no name rádióm volt, azzal elboldogultam, lévén nem tudott semmit a négy csatorna kezelésén, Az optic 6 sportot kitanultam, de ott meg a táv volt sz.., IGY VÁLTOTTAM. ez meg jóval okosabb nálam, és nem hajlandó üzemelni. Az sem világos, hogy jól kezdek-e hozzá. Eddig a 3. csatira kellett csatlakiznom a szabályzóval, itt állitólag az 1-esre. A forditott polaritás igaz? és ha nem jól csatlakozom, vagy másik csatira teszem a szabit, az haza vágja -e a vevőt, Semmi nem úgy működik, mint szeretném, sőt nem is az a menü jön elő, mint a videókon, stb. Még bindelnem sem sikerült. Bp xv kerben lakom, és ha lenne valaki aki segitene életre kelteni ezt a pofás kis adót, hát megköszönném. Egyenlőre egyre rosszabb a kedvem és nagyon hülyén érzem magam, hogy ilyen egyszerű dolgot nem tudok kezelni.
    Szervusz!

Üdv a fedélzeten! ;D Csak semmi elkeseredés! A topikban azért nem nagyon találsz programozási leírást, mivel néhány alap dolog után az egész nagyon is egyszerű!
    A 2,4 sajátosságait leszámítva, a többi ugyanazon elven van, mint a régi Graupnereknél. Így javaslom, hogy nézz bele a régi MX12 manuáljába. Ez a neten elérhető magyar nyelven!
    Bindelés!
    Jobb középső (enter) gomb>> Base sett >> rx bind....fölé pozicionálsz a kurzorral. RX bekapcs, gombot nyomva tart a vevőn míg a zöld LED villogni nem kezd...ekkor megnyomod az entert az adón!
    Fordítva is műkszik. Adón aktiválod a bindet és rá azonnal hosszan nyomod a vevő gombját!

Lényeg! Az adó és a vevő ne közvetlen egymás mellett legyen...asztal egyik sarka és másik sarka!

Viszont kapásból javaslom, hogy mindent frissíts a legutolsó FW-re!
    Ezt a menü témát nem értem! Bár nekem nem MX12-m van és ezért majd az MX12 tulajdonosok kijavítanak, ha tévedek de elvileg a jobb oldali középső gomb megnyomására a menünek kell előjönni. Max a lista nem közvetlen az elején áll!
    Vagy nálad nem így van???
    Esetleg más a nyelv? Ha pl német akkor a fenti bindeléshez a Grundeinstellug menüpontot keresd!
    Bármi kérdésed van, tedd fel nyugodtan!

Üdv AR!

Oldal: 53 / 91 ElsőElső ... 34349505152535455565763 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva