Oldal: 134 / 136 ElsőElső ... 3484124130131132133134135136 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.331 - 1.340 (1356) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Member Sandopunk logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    47
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fel kell engedni nekik ballonokat hosszú madzaggal.
    Ha London bombázásánál bevált itt is be fog. Minden jogod megvan hozzá ha van légtér engedélyed.
    Az ötlet jó! Ráadásul ha a madzagokra kör alakú kapukat fabrikálunk, akkor az egy új színt vinne az akadályok megrepülésében

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Ha minden jól megy, holnap jutok hozzá egy DJI Mavic Air-hez. (későbbre terveztem, de 175k-ért vihetek vadiújat garival forgalmazótól, nem akartam kihagyni)

Első kérdésem, hol érdemes kipróbálni? (azt hiszem, érthető hogy már a hétvégén le szeretném tesztelni)
    Keresek egy mezőt/rétet/szántót [melyik javasolt?] és ott vagyok 20 percig abból lehet bajom (ha nincs közelben reptér)? /légtér térképe szerint csak eseti kérelem kell az általam kiválasztott helyekre/
    Logikus, hogy nem mennék vele kilométerekre... de jó lenne mielőbb kipróbálni valami biztonságos helyen.

Szeretnék majd vele videózni, így hosszú távon legalábbis megpróbálnám betartani a drón törvényeket, légtérhasználati engedélyt kérnék, szóval próbálom magam átrágni a dolgokon.
    De egyelőre szeretném magabiztosan kezelni a drónt (mielőtt városokban reptetnék) szóval addig is:
    -Melyik egyesület ajánlott? Egyáltalán hány van (én 2 nagyobbat láttam) (Pest megye: Páty-Perbál-Tinnye környékén reptetnék elsősorban)
    -RC reptereket milyen feltételekkel lehet igénybe venni? Találtam a Garancsi tó mellett is egyet, de semmilyen infót nem láttam. (csak úgy odamegyek és repülök, vagy a tulajjal kell beszélni, egyesületi tagnak kell lenni?)
    -Milyen előnye van, ha egyesületi tag vagyok? (meglep, de a weboldalon ezeket se reklámozzák nagyon)

Elnézést a felkészületlenségért, de nem találtam olyan oldalt, ahol egyértelműen le lenne írva minden fontos.

Előre is köszönöm annak, aki türelmesen elolvasta a kérdéseim.
    Utoljára módosítva: Victoryus által : 2018-04-26 23:18

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.568
    Idézet Victoryus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    1. De egyelőre szeretném magabiztosan kezelni a drónt (mielőtt városokban reptetnék) szóval addig is:
    2. Melyik egyesület ajánlott? Egyáltalán hány van (én 2 nagyobbat láttam) (Pest megye: Páty-Perbál-Tinnye környékén reptetnék elsősorban)
    3. Milyen előnye van, ha egyesületi tag vagyok? (meglep, de a weboldalon ezeket se reklámozzák nagyon)...
    Halihó!

Üdv a modellezők, és a drónosok között!

Véleményem szerint két út van. Az egyik, hogy valóban betartod a szabályokat, és kezdő létedre jó példát mutatsz. Ennek egyik erős lépése, hogy városban nem reptetsz...Városon kívül is sok szép téma van, azokat kapd el...
    A másik lehetőség, hogy szembesülsz azzal, hogy a legalis szabályokat betartva mennyire nem lehet ad-hoc videózást csinálni, és maradsz az illegális vonalon, mint nagyon sok ember.

1. ne akarj városban reptetni, baj lehet belőle, és akkor többet ártasz a szabályokat betartó embereknek, mint az illegálisaknak, akik így is nagy ívben tesznek mindenre.
    2. Magyar Hobbi- és Sportmodellezők Országos Egyesülete - mondjuk sem az egyesületi tagság, sem a kötelező biztosítás nem véd meg a büntetéstől, ha elkapnak jogsértő reptetésen, vagy kárt okozol,
    3. a fenti linken olvashatod az egyesületi lehetőségeket...azért olvasd át jól, értelmezd...

Az RC reptereket általában a weboldalukon elérhető használati feltételek megismerése, és betartása mellett, az üzemeltető szóbeli (vagy írásbeli) engedélye után lehet használni.

Az új gépedet mielőtt kipróbálod (bár tudom, hogy viszket az ember fara a vágytól), olvasd el a topikját, ha még nem tetted meg. Nagyon olvasd el a gyári leírást, aztán menj ki valami félreeső helyre (lakott területen kívül) ahol senki sincs, és nagy akadálymentes tér van, nincsenek magasfeszültségű távvezetékek, és ott teszteld. A mindössze 10-20 perc használat nem fog zavarni senkit, de jól megtapasztalhatod, hogy mit tud a Mavic.

Amikor megvettem a DJI gépem 2014-ben, még sokkal vadabb voltam én is, repkedtem városban, és a város határában...most már nem csinálom...direkt a szabályok, és mások védelme érdekében...pedig minden adott lenne a szép videók készítéséhez (gimbal, kamera, stb.)...ez van...tudni kell lemondani...

Legyen sok örömed a Mavic-ban...

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Köszi a hasznos tanácsokat.

Volt már egy tizenezres kínai kis drónom, de az (a szénkefék miatt?) kisebb szélben sem repült valami jól (meg úgy eleve nagy volt a késleltetés és pontatlan is volt).
    Ahhoz képest ennek olyan az irányítása, mintha egy trabantból ülnél át egy Teslába.

Élveztem.
    Sokkal könnyebb irányítani, mint gondoltam (bár a szoftverrel/beállításokkal még ismerkedem). Felfelé kb 85 méterig merészkedtem. Azért elsőre ez is ijesztően magas.
    Utoljára módosítva: Victoryus által : 2018-04-28 10:20

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    180
    Nnna azért az 1:1 esek között is vannak szabálytalankodók.

https://index.hu/belfold/2018/05/28/gripen_riasztas/

Most mintha egyre többet lehetne hallani arról, hogy a gripenek elstartolnak...

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.568
    Meg kell indokolni a megnökedett honvédelmi költségvetést...

Senior Member Giggino logója
    Hely
    Salgótarján
    Hozzászólás
    153

Junior Member
    Hozzászólás
    2
    Idézet Giggino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gratulálok!
    Kinek? Remélem a hatóságnak. Hoznak egy értelmetlen törvényt, ami a problémát nem oldja meg de rengeteg emberrel feleslegesen kiszúrnak.

"A hatóságokat feleslegesen túlterheli a jelenlegi rendszer"
    Tehát túlterheli őket a saját hülyeségük, ami nagyjából csak arról szól, hogy pénzt fejjenek ki egy közösségből? Akkor menjenek el szenet lapátolni, igaz az is túlterheli majd őket de legalább haszna is lesz.

"ezért hatóság a kérelmek beérkezési sorrendjében dönt, és adja ki a leghamarabb befutó kérelmezőnek az engedélyt."
    Értem tehát az engedély kérés-kiadás rendszere nem arról szól, hogy a hatóság mérlegeli valamilyen szempont alapján, kinek adja meg az engedélyt és kinek nem, és nem azért van előírva az esemény előtti 30-60 nap közötti engedélykérés, hogy bevárja az engedélyeket s utána egy időszakról döntsön melyiket adja ki s melyiket nem hanem az egész kb. arról szól, hogy jönnek az engedélyek amit beírnak egy táblázatba ha van szabad hely s időnként kinyomtatják a lista elejét...
    Tényleg szenet kéne lapátolniuk inkább mert ez a kombinatív készség kb. arra megfelelő.

"A drónos saját állítása szerint még szerdán levelet írt a honvédelmi minisztérium illetékeseinek, és lemondott a légtérhasználati engedélyéről. "

Ha itt véget érne a történet azt mondanám, ez csak egy hatásvadász cikk.

"A terkep.legter.hu-n mindenesetre még mindig aktív az A2385/18 eseti légtérfoglalás, és mint egy drónpilótától megtudtuk ennek oka az, hogy elég faramuci helyzet állt elő: a jelenlegi szabályozás szerint ugyanis a hatóság nem vonhatja vissza az eseti légtér kijelöléséről szóló határozatot az igénylő kérésére"

Vagyis nem elég hogy hülye értelmetlen törvény hoztak hülye módon, még visszavonni se tudják a hülyeségből lett további hülyeséget. Hát ehhez én is csak gratulálni tudok.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.568
    A közösségtől biztosan nem fejnek le pénzt...ugyanis az érintettek nagy része ép ésszel felfogta a helyzetet, és tömörülnek. Ugyanis mi egyesülethez csatlakoztunk, a tagság mindegyike rendelkezik biztosítással, és ami a lényeg: a hatóság felé ILLETÉKMENTESEK vagyunk.
    Tehát a HM azoktól a modellezőktől akik hobbiból üzik a reptetést, és a szabályokat betartva a modellreptér, vagy a reptetési helyszínük felé havonta folyamatosan megkérik az eseti engedélyeket, öt forintot sem lát. (az én esetemben ez ugyebár éves szinten 36000HUF illeték megspórolását jelent!! Ezt az összeget szorozzátok fel a modellreptek számával, vagy az egyéni területekkel, legyen mondjuk 20-30 ilyen helyszín.)

Azokat, akik pénzszerzés miatt esetiznek, azokat meg soha nem fogom sajnálni, mert egy óra alatt szerez annyi bevételt, ami nekem valszeg az éves illetékem, ha nem többet.
    Azokat pedig akik illegálban nyomják a "drónozást", és azzal ügyeskednek...hát hajrá...az első jogerős büntetés után majd nem illegálkodik...

Ha lassan is, de tisztulnak a dolgok, aki nincs benne, nem intézi folyamatosan, nem látja a minimális fejlődést...nyilván az igazi majd az lesz, ha megvalósulnak az álomtervek, hogy elég lesz egy app-on keresztül bejelenteni, és real-time lesz az ügyintézés...
    De addig is legyünk türelemmel...nyilván, ha focilabdát reptetnénk, jobban látszana a pénzügyi támogatás...

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.092
    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mi (miskolciak és gyanítom, hogy még néhányan) nem kaptuk meg e hónapra a HM határozatot (se elutasítót, se engedélyt), holott időbe beadta a legter.hu. Úgy, hogy repülünk illegálisan....

Oldal: 134 / 136 ElsőElső ... 3484124130131132133134135136 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva