Oldal: 134 / 134 ElsőElső ... 3484124130131132133134
Eredmény: 1.331 - 1.336 (1336) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Member Sandopunk logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    47
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fel kell engedni nekik ballonokat hosszú madzaggal.
    Ha London bombázásánál bevált itt is be fog. Minden jogod megvan hozzá ha van légtér engedélyed.
    Az ötlet jó! Ráadásul ha a madzagokra kör alakú kapukat fabrikálunk, akkor az egy új színt vinne az akadályok megrepülésében

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Ha minden jól megy, holnap jutok hozzá egy DJI Mavic Air-hez. (későbbre terveztem, de 175k-ért vihetek vadiújat garival forgalmazótól, nem akartam kihagyni)

Első kérdésem, hol érdemes kipróbálni? (azt hiszem, érthető hogy már a hétvégén le szeretném tesztelni)
    Keresek egy mezőt/rétet/szántót [melyik javasolt?] és ott vagyok 20 percig abból lehet bajom (ha nincs közelben reptér)? /légtér térképe szerint csak eseti kérelem kell az általam kiválasztott helyekre/
    Logikus, hogy nem mennék vele kilométerekre... de jó lenne mielőbb kipróbálni valami biztonságos helyen.

Szeretnék majd vele videózni, így hosszú távon legalábbis megpróbálnám betartani a drón törvényeket, légtérhasználati engedélyt kérnék, szóval próbálom magam átrágni a dolgokon.
    De egyelőre szeretném magabiztosan kezelni a drónt (mielőtt városokban reptetnék) szóval addig is:
    -Melyik egyesület ajánlott? Egyáltalán hány van (én 2 nagyobbat láttam) (Pest megye: Páty-Perbál-Tinnye környékén reptetnék elsősorban)
    -RC reptereket milyen feltételekkel lehet igénybe venni? Találtam a Garancsi tó mellett is egyet, de semmilyen infót nem láttam. (csak úgy odamegyek és repülök, vagy a tulajjal kell beszélni, egyesületi tagnak kell lenni?)
    -Milyen előnye van, ha egyesületi tag vagyok? (meglep, de a weboldalon ezeket se reklámozzák nagyon)

Elnézést a felkészületlenségért, de nem találtam olyan oldalt, ahol egyértelműen le lenne írva minden fontos.

Előre is köszönöm annak, aki türelmesen elolvasta a kérdéseim.
    Utoljára módosítva: Victoryus által : 2018-04-26 23:18

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.508
    Idézet Victoryus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    1. De egyelőre szeretném magabiztosan kezelni a drónt (mielőtt városokban reptetnék) szóval addig is:
    2. Melyik egyesület ajánlott? Egyáltalán hány van (én 2 nagyobbat láttam) (Pest megye: Páty-Perbál-Tinnye környékén reptetnék elsősorban)
    3. Milyen előnye van, ha egyesületi tag vagyok? (meglep, de a weboldalon ezeket se reklámozzák nagyon)...
    Halihó!

Üdv a modellezők, és a drónosok között!

Véleményem szerint két út van. Az egyik, hogy valóban betartod a szabályokat, és kezdő létedre jó példát mutatsz. Ennek egyik erős lépése, hogy városban nem reptetsz...Városon kívül is sok szép téma van, azokat kapd el...
    A másik lehetőség, hogy szembesülsz azzal, hogy a legalis szabályokat betartva mennyire nem lehet ad-hoc videózást csinálni, és maradsz az illegális vonalon, mint nagyon sok ember.

1. ne akarj városban reptetni, baj lehet belőle, és akkor többet ártasz a szabályokat betartó embereknek, mint az illegálisaknak, akik így is nagy ívben tesznek mindenre.
    2. Magyar Hobbi- és Sportmodellezők Országos Egyesülete - mondjuk sem az egyesületi tagság, sem a kötelező biztosítás nem véd meg a büntetéstől, ha elkapnak jogsértő reptetésen, vagy kárt okozol,
    3. a fenti linken olvashatod az egyesületi lehetőségeket...azért olvasd át jól, értelmezd...

Az RC reptereket általában a weboldalukon elérhető használati feltételek megismerése, és betartása mellett, az üzemeltető szóbeli (vagy írásbeli) engedélye után lehet használni.

Az új gépedet mielőtt kipróbálod (bár tudom, hogy viszket az ember fara a vágytól), olvasd el a topikját, ha még nem tetted meg. Nagyon olvasd el a gyári leírást, aztán menj ki valami félreeső helyre (lakott területen kívül) ahol senki sincs, és nagy akadálymentes tér van, nincsenek magasfeszültségű távvezetékek, és ott teszteld. A mindössze 10-20 perc használat nem fog zavarni senkit, de jól megtapasztalhatod, hogy mit tud a Mavic.

Amikor megvettem a DJI gépem 2014-ben, még sokkal vadabb voltam én is, repkedtem városban, és a város határában...most már nem csinálom...direkt a szabályok, és mások védelme érdekében...pedig minden adott lenne a szép videók készítéséhez (gimbal, kamera, stb.)...ez van...tudni kell lemondani...

Legyen sok örömed a Mavic-ban...

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Köszi a hasznos tanácsokat.

Volt már egy tizenezres kínai kis drónom, de az (a szénkefék miatt?) kisebb szélben sem repült valami jól (meg úgy eleve nagy volt a késleltetés és pontatlan is volt).
    Ahhoz képest ennek olyan az irányítása, mintha egy trabantból ülnél át egy Teslába.

Élveztem.
    Sokkal könnyebb irányítani, mint gondoltam (bár a szoftverrel/beállításokkal még ismerkedem). Felfelé kb 85 méterig merészkedtem. Azért elsőre ez is ijesztően magas.
    Utoljára módosítva: Victoryus által : 2018-04-28 10:20

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    180
    Nnna azért az 1:1 esek között is vannak szabálytalankodók.

https://index.hu/belfold/2018/05/28/gripen_riasztas/

Most mintha egyre többet lehetne hallani arról, hogy a gripenek elstartolnak...

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.508
    Meg kell indokolni a megnökedett honvédelmi költségvetést...

Oldal: 134 / 134 ElsőElső ... 3484124130131132133134

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva