Oldal: 136 / 136 ElsőElső ... 3686126132133134135136
Eredmény: 1.351 - 1.356 (1356) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member
    Hozzászólás
    341
    Üdv. Ha nem kellett a szabályozás,akkor miért nem szabad repülni hivatalosan kijelölt modell reptéren sem ,engedély nélkül nem hogy bemutatón. Ezzel a szabályozással csak egy szűk kör részére tették lehetővé a modellezést.Miért nem a drón-repülést korlátozzák ha azzal van bajuk.

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.334
    Qurvára nem szoktam ezt a topicot nézni de most ismét fel lendült benne az élet. Ez egy elég tág történet amit magába foglal. Viszont az én meglátásom szerint a szabályozás miatt is sokan fel adták a nagyobb gépes modellezést....ezzel együtt már nem igazán kell a kis depron repcsik reptetésére reptér......így a kisebb csoportok is szétszéledtek.
    Sajnos a szabályozás pont azokat érdekli a legkevésbé akik miatt pont az aktív repülő modellezők szívnak .Az előttem szólóknak pedig teljesen igazuk van abban hogy sok csoport vagy társaság oszlott fel miatta.......bár lehet ezt a nagyvárosi emberek nem veszik észre.....

Tapatalkkal küldve az én Redmi 5 Plus eszközömről

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.568
    A baj az, hogy azok akik kedvet kapnak a modellezéshez, és bele is ölik a pénzt, vagy nem, vagy nehezen találnak olyan társaságot, ahová csapódni tudnának...Itt van a déli régióban a mi modellrepterünk is...a régió minden városából jönnek a tagok (Bonyhád-Kaposvár-Pécs-Komló), éppen fenn tudjuk tartani magunkat...a kezdő modellezőkkel foglalkoznak a régi motorosok...
    Azért nem olcsó hobbi ez, ha normális eszközökkel szeretné csinálni valaki (nem írok árakat, tudjátok nagyon jól)...A szabályozás bevezetése először igazán csak engem érintett, aztán még egy-két reptársat...De ezzel együtt azok a modellezők is szívnak, akik csak normál LOS reptetnek, és nem hab gépeket...nekik is el kellett fogadni a szabályozást...

Ez van...én úgy gondolom, aki szereti a hobbiját, és még mindig ki tud kapcsolódni benne, az meg tudja oldani a problémát...aki pedig nem akarja megoldani, az lázadozik...
    Vannak lehetőségek országszerte, hogy valaki egyesülethez tudjon csatlakozni, és akkor máris megvan a klubtagság a versenyzéshez...sajnos a régi módszerek nem működnek, de vannak új lehetőségek...

Remélem azok a régi modellezők, akiknek ott van a tapasztalatuk az építésben, tanításban, szervezésben nem kopnak ki a rendszerből, mert akkor nekünk friss húsoknak nehéz dolgunk lesz...

Senior Member
    Hozzászólás
    341
    Sajnos a mi vidékünkön nem ilyen jó a helyzet Hatvan, Gyöngyös,Eger, Szolnok.Valóban nem működnek a régi módszerek az újakat meg nem ismerem. Mik az új lehetőségek. 40 éve modellezek,de 1,5 éve nem találok a környékünkön modellező klubot.Ki megyek a tóra hajózni az érdeklődő fiataloknak sem tudok mit mondani ,pedig szüleik is támogatnák őket mert értelmes dolgot tanulhatnának. Ez nem lázongás. hanem a tehetetlenség a jelenlegi állapotok miatt.

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.334
    Szabolcs !
    Értem én mit akarsz mondani de mint írtad nem olcsó hobby....... pluszban még az utazás tényleg sok embert elriaszt....

Tapatalkkal küldve az én Redmi 5 Plus eszközömről

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.568
    Kedves Öregmodellező!

Ha tagságot szeretnél, akkor javaslom a hajdúszoboszlói egyesületet, Pécsről mi is oda léptünk be: http://rcmodellpalya.hu/biztositas.php
    Nagyon rendes srácok, alacsony a tagdíj, és a biztosítási díj is...sokat segítenek az eseti légtér ügyintézésében is, én összeállítom a papírokat, elküldöm nekik, és egyeztetnek a HM-el, és a bizt.felmérést végző céggel is...

Az érdeklődőket soha nem könnyű kezelni, mert van aki csak lelkesen nézelődik, és vannak akik űznék is...szerintem beszélj nekik a kezdő költségekről, hogy tudják-e vállalni...aztán jöhet a kezdetek elmutatása, a közös gyakorlás, miegymás (valszeg jobban is tudod, mint én)...csak ugyebár ez a te kikapcsolódásodtól viszi az időt...más területen én is benne vagyok az utánpótlás nevelésben (nem labdasport), és nagyon nem könnyű...sok idő, még több áldozat a részünkről...
    A tréneres oktatásról nem is beszélve...Nálunk ennek a terhe, lehetősége Kulibá-n van, lelkesen űzi is, jó úton indulnak az éppen csatlakozó kezdők...

FPV terén, vagy ami még jobb a drónozás terén nekem mondjuk könnyebb dolgom van, mert multikopterrel könnyebb mindezt csinálni, FPV repülő esetében pedig megkapta az alapokat egy tapasztaltabb kollégától...csak hát ezen a vonalon a költségek exponenciálisan nőnek...ez sokakat elkedvtelenít, pedig eredményt csak jó cuccal lehet elérni...egy kezdőt elriaszthat, ha egy Taranis+ távot javaslunk elsőre a maga 60-80eHUF-os árával...és nehez értik meg, hogy elsőre vegye meg, mert a ratyi távok cseréjével később jobban bukik a költségeken...

Anno én sem fogadtam meg minden tanácsot, fizettem is akár egy katonatiszt...

A hajózás sem olcsó...nemrég futottam bele a scale tengeralattjárókba...huhhh...szép költség az is...

...és ahogy Móki írja: az utazás...szar amikor nincs a közelben értelmes társaság...én csapódtam a "Nemesikle" (dehogyem esik le ) csapathoz...már kicsit sem bánom...ugyan a szemükben még mindig egy vadhajtás az az irány amit űzök (FPV repülések), de hát ez van...a hangulat, és a biztonságos helyszín kárpótol...

Oldal: 136 / 136 ElsőElső ... 3686126132133134135136

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva