Oldal: 70 / 161 ElsőElső ... 206066676869707172737480120 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 691 - 700 (1609) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member Fokker logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    455
    Jó ötlet az, hogy akik eddig is együtt repkedtek, közösen alakítanak VII. oszt. repteret, a tagok fizetnek éves díjat, így legalizálható a repülés. Új tagoktól szintén éves díjat szednek be, ha lényegesen nő a létszám, a köv. évtől csökkenhet a díj. Évi párezer forint senkit nem vág földhöz. A terület tulajdonosának írásos engedélyével, rendesen lepapírozva. Tulajjal megállapodva, hogy nem driftelünk a földjén, a szemetet összeszedjük, stb...
    Kérdés persze, hogy a földtulaj mennyire szállhat el, mert mondhatja, hogy akkor jövőre a díjat fölemeli az eddigi 20x-ra...
    EasyGlider Pro
    ------------------
    Fokker DVII startup: https://www.youtube.com/watch?v=L_aJGLJaW50

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    192
    En meg nem csokkentenem a dijat, hanem tartalekot kepeznek az egyesulet szamlajan ambibol lehetne fejleszteni a teruletet de ez persze reszletkerdes. 10 ember kell egy egyesulet alapitasahoz.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.205
    "Kérdés persze, hogy a földtulaj mennyire szállhat el, mert mondhatja, hogy akkor jövőre a díjat fölemeli az eddigi 20x-ra..."

Ez a kereslet kínálat törvénye.
    Hiba csak egy repülőtérben gondolkozni. Több tulajjal tárgyalni kell számba venni a kérdéses reptér előnyeit hátrányait, beleértve a tulaj személyiségét s ebből választani egyet amit végül hivatalosan is reptérré alakítunk. Ha pedig hasonló vagy más gond van akkor feleleveníteni a korábban tárgyaltakat s repteret váltani.
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Senior Member mikagy logója
    Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.500
    Törölve
    Utoljára módosítva: mikagy által : 2017-02-09 20:57
    .

Senior Member solowing logója
    Hozzászólás
    3.473
    ...500 Euro Szerintem benevezem az egész familiát a rokonokkal együtt..... Kiderült már, hogy milyen feltételekkel lehet kimenni reptetni??? Mert már annyi cikket olvastam, hogy teljesen összezavarodtam.

Senior Member
    Hely
    Nagykőrös
    Hozzászólás
    268
    Idézet mikagy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    [url]

Lehet hogy olcsóbb hobbi?
    De hogy kevésbé körülményes, az biztos.

Ha már itt a fórumon hírdetik.
    Ez itt nem a reklám helye!!!

Én bízom benne, hogy nem olyan komoly lesz ez az egész, mint ahogy beharangozzák. Vidéken kisebb városok,települések külterületein a kutya sem fog velünk foglalkozni repülősökkel vagy helisekkel. Persze ezeken a helyeken drónozni nem olyan izgalmas, mert ugye a szép környezetet egyszer -kétszer felveszi az ember utána túl sok izgalmat nem is tartogat számára . Mindenképp szerencsés lenne külön csoportba venni a jogalkotóknak azokat a repülő eszközöket, amiket az irányítás élménye miatt használunk ( merev és forgószárnyas ) és amiket a légi felvételek készítésére.
    Ha jól tudom több, mint 100 éve létezik a repülő-modellezés és egész idáig nem nagyon foglalkozott "velük-velünk " senki. Most, hogy a drónok ellepték a mindennapi életünket nyilván való, hogy kell a rendelet és jó néhány ember fejében rendet is kell tenni.
    Tudod mi az igazán nagy dolog? A hajózás! Mert ott a vas úszik a vízen :-)
    Trex-700 DFC Gasser ; Devo 12

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.336
    Idézet Donigyuri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Én bízom benne, hogy nem olyan komoly lesz ez az egész, mint ahogy beharangozzák. Vidéken kisebb városok,települések külterületein a kutya sem fog velünk foglalkozni repülősökkel vagy helisekkel. .
    Hasonló képen gondolom ................ de lesz olyan drónos is aki szintén így gondolja majd.

Idézet Donigyuri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Én bízom benne, hogy nem olyan komoly lesz ez az egész, mint ahogy beharangozzák. Vidéken kisebb városok,települések külterületein a kutya sem fog velünk foglalkozni repülősökkel vagy helisekkel. Persze ezeken a helyeken drónozni nem olyan izgalmas, mert ugye a szép környezetet egyszer -kétszer felveszi az ember utána túl sok izgalmat nem is tartogat számára . Mindenképp szerencsés lenne külön csoportba venni a jogalkotóknak azokat a repülő eszközöket, amiket az irányítás élménye miatt használunk ( merev és forgószárnyas ) és amiket a légi felvételek készítésére.
    Ha jól tudom több, mint 100 éve létezik a repülő-modellezés és egész idáig nem nagyon foglalkozott "velük-velünk " senki. Most, hogy a drónok ellepték a mindennapi életünket nyilván való, hogy kell a rendelet és jó néhány ember fejében rendet is kell tenni.
    Tökéletesen egyetértek, jó meglátás, egyenes beszéd! :-)
    No risk, no fun!

Senior Member
    Hozzászólás
    307

Az NFM válasza a kérdőív alapján.
    Yodamaster

Senior Member
    Hozzászólás
    404
    Isteni, hogy válaszoltak, gratulálok. És ez mit is jelent?
    &quot; 2 dolog végtelen: az univerzum és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.&quot; /A.E./<br />

Oldal: 70 / 161 ElsőElső ... 206066676869707172737480120 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva