Oldal: 128 / 137 ElsőElső ... 2878118124125126127128129130131132 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.271 - 1.280 (1361) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Na megint egy szégyenpadra való jómadár:

https://virality.hu/2018/02/05/ugy-v...-mint-meg-soha

Senior Member
    Hozzászólás
    370
    Mi van ezzel az eseti légtér üggyel akkor, ha a sportreptér szélén, a repülőklub tagjaként modellezünk, persze szigorúan hagyományos értelemben véve.
    Mert az olvasom az MMSZ honlapján, hogy mindig kell, de a két légtér meg üti egymást. Vagy én értek valamit rosszul?
    Eddig is megvoltunk egymás mellett az igazi repülősökkel.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.367
    Idézet zoller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi van ezzel az eseti légtér üggyel akkor, ha a sportreptér szélén, a repülőklub tagjaként modellezünk, persze szigorúan hagyományos értelemben véve.
    Mert az olvasom az MMSZ honlapján, hogy mindig kell, de a két légtér meg üti egymást. Vagy én értek valamit rosszul?
    Eddig is megvoltunk egymás mellett az igazi repülősökkel.
    Sportreptér tiszta ügy. Odamész a reptér parancsnokhoz, vagy irányítóhoz, vagy aki felelős adott légtérért, és a vele megbeszéltek alapján használhatod a légteret.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hozzászólás
    370
    De akkor gondolom, ők megkérik, és ránk is érvényes lesz? Vagy nekik nem kell megkérni?

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.367
    Reptérnek már eleve van, (hogy intézik azt nem tudom) hiszen akkor nem nevezhetnénk reptérnek. Ott, abban a légtérben a reptér vezetője/irányító felelős a légi járművekért.

Meg eleve, nem a mező felett repkedő modellezőket fogják piszkálni.
    Magánterületen, a terület tulajdonosának engedélyével, ha nincs tiltva az adott légtér más okból (reptér, katonai létesítmény, erőmű...), betartod a modellezési szabályokat, etikai szabályokat, akkor senkit nem fog veled foglalkozni.
    Utoljára módosítva: keril által : 2018-02-18 08:26
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.883
    Volt érdemi eset amúgy az újságírós eseteken kívül, amikor nem trollkodó embert igazoltattak repülés közben?
    Érdekelne...
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member rcgabor logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    1.322
    Egy esetben volt eljárás a Szabadság hídon autóra eső shanghai férfi quadrója kapcsán. Viszont közúti közlekedés megzavarásában zárult az ügy, légügyi tekintetben nem lehetett volna vizsgálni egyébként sem a foghíjas szabályzás miatt.
    Hangárban:06-30-737-50-37<br /><br />Soroljam én is a gépeket?

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.338

Senior Member
    Hozzászólás
    370
    Idézet rcgabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy esetben volt eljárás a Szabadság hídon autóra eső shanghai férfi quadrója kapcsán. Viszont közúti közlekedés megzavarásában zárult az ügy, légügyi tekintetben nem lehetett volna vizsgálni egyébként sem a foghíjas szabályzás miatt.
    Gábor!

Bár beszéltünk is róla nemrég, de akkor sem fér az én pici fejembe, miért beszélünk az ilyen utcán emberek felett reptető idióták esetében foghíjas szabályozásról?
    Az MMSZ biztonsági szabályzat nem azért született meg a jelenlegi formájában 2006-ban, hogy jogszabályok módosítása nélkül is mankó legyen a BTK-nak???

Az ügyvéd cimbinek vetettem fel nemrég az esetemet, amit neked is mondtam, és a megközelítésemet a dologhoz, és azt mondta, hogy elméletileg igazam van. Elméletileg. Hogy ez miért nem gyakorlat, azt más kérdés.

Ha valaki tisztában van az MMSZ biztonsági szabályzatával, és a BTK 165 paragrafusával, akkor az ilyen esetekre az egy év szabadságvesztést rá lehetne húzni.Elméletileg.
    Nincs szükség jogszabályi szintű szabálysértésre ahhoz, hogy a foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés bűncselekmény megvalósuljon, sőt még írott szabályozás sem.
    Az írott MMSZ szabályzat, ami egy veszélyes üzemet szabályoz, és azt megszegve veszélyeztetsz, az már tökéletes.

Csak azt nem értem, a TV-ben nyilatkozó, magukat drónpilótának tituláló pökhendi idióták, mint pl ez a Tuzson gyerek is, van-e egyáltalán e biztonsági szabályzatról fogalmuk?
    Nekem nagyon úgy tűnik, mint ha nem lenne, vagy nem akarják reklámozni, mert ellenkezik érdekeikkel, és ezért találják fel a kanálban a mélyedést.
    Pedig ha feketén-fehéren elolvassuk, azért 12 éve van egyértelmű szabályozás, tiltás dolgokra, ezeknek megszegése elméletben büntetőjogi következménnyel kellene járjon, lennie kellene visszatartó erőnek.
    Értem én, hogy kell légtér szempontból is a szabályozás, csak az háborít fel, hogy ez a sok idióta alapvető evidenciákkal nincs tisztában, és még ezt a tv-ben is kinyilatkozzák.
    Elnézve egy-két youtube videót, elgondolkozok, kinek és mikor kell újra meghalnia azért, hogy a dolgok komolyan legyenek véve? Mekkorát szívnánk mi azzal?
    Csak a youtube videók alapján elég lenne pár tucat 1év felfüggesztett azoknak, akiknek jár, aztán rövid időn belül helyére kerülnének a dolgok.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.601
    Halihó!

A szabadidős tevékenység nem minősülhet foglalkozás körében elkövetett ......-nek. Az MMSZ biztonsági szabály (hivatalosan) csak iránymutatás, amit amennyiben megfogad a reptető, akkor minimalizálhatja a kockázatot. De mivel ez is egy önszabályozó sport/hobbitevékenység, ezért ezt nem lehet ráhúzni...

A foglalkozás körében elkövetett ........., csak akkor lehet BTK.-s eset, ha azt az illető vállalkozás keretében, szerződéses munka közben követi el....

Az MMSZ ott tudott volna nagyot lépni, ha anno erőteljesen lép fel, felduzzasztja a tagságát...nem tudtak/akartak élni a lehetőséggel, illetve az egész folyamat anno el lett rontva azzal, hogy a hagyományos modellezést egy kalap alá vették a drónozással (ide vegyük a kísérleti, ipari, filmes, hobby FPV drónozást). Ezeket élesen el kellett volna különíteni, esetleg indítani egy modellreptér programot, hogy a modellezők minél több legalizált helyre mehessenek ki reptetni, és ne egy falu határban lévő szántóra csoportosuljanak ki "legálisan" vagy illegálisan.

A folyamat után ahogy látom megszívták a versenyzők, az MMSZ pedig biztosan presztízsveszteséget szenvedett...

Oldal: 128 / 137 ElsőElső ... 2878118124125126127128129130131132 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva