Oldal: 29 / 146 ElsőElső ... 192526272829303132333979129 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 281 - 290 (1454) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member rcgabor logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    1.324
    A lakásbiztosítások többségébe belefér:

"Harmadik személynek okozott kár...." Felsorolásban: "-nem versenyszerűen űzött sporttevékenység esetén"
    Hangárban:06-30-737-50-37<br /><br />Soroljam én is a gépeket?

Senior Member
    Hozzászólás
    635
    Idézet steevee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A lakásbiztosításom a modellezésre nem terjed ki (ha pl. a préri közepén belecsapódom valakibe, v. vagyontárgyba).
    Hát erre egyik biztosítás sem terjed ki, meg az összes többi biztosítás sem terjed ki sem erre, sem másra, bármelyik biztosítás csak arra jó, hogy meg tudjuk mutatni, hogy van!
    Ha valaki más véleményen van, mutasson már végre egy megnevezett biztosító beazonosítható módozatának feltételrendszerét, mert én hiába kerestem, de nem találtam!
    A feltételrendszerben le van írva, hogy mire vonatkozik az adott módozat, milyen feltételekkel, mikor térít, milyen összeghatárig, meg benne vannak a kizárások, amiről egyelőre elég sötétben tapogatózunk, csak fizetünk de azt sem tudjuk mire.
    Off

Senior Member
    Hozzászólás
    1.389
    Idézet atesz63 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az adminok lajstromba szedhetnék a modellezők véleményét, akár egy teszt segítségével, és azt leegyszerűsítve továbbíthatnák az MMSZ-hez.
    Attól tartok ez már késő, napok kérdése a rendelet véglegesítése. A júliusi hatályba lépés után még elvileg adva lesz a tapasztalatok alapján történő enyhítés avagy - horribile dictu - szigorítás.
    F3X.hu2 hozzászólásának minden szavával egyetértek. Ez kellene legyen a közös hozzáállás, és ahogy meg tudom ítélni, az MMSZ is kb ezt képviseli.
    Idézet chris. eredeti hozzászólása
    kell vennem egy okostelót......
    Alsó hangon is több tízezres modellrepülő(k) megvásárlása esetén egy huszonpárezertől már újonnan megszerezhető okostelefont minden modellező ki tud szorítani a modellező költségvetéséből -- ha a dolognak és a biztonságos repülésnek ez a jogszerű ára. Aki ezt tagadja, szerintem kb. magát is becsapja...
    Vitorlázz némán, át a réteken...

Senior Member Poli27 logója
    Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    1.717
    Ez a mobil app bejelentés arra lesz jó, tudják hol reptet vki, és tudnak menni ellenőrizni, más értelme nincs sztem...
    Align Trex 500DFC / BeastX Plus Pro Edition; Align Trex 600L Dominator / BeastX Plus Pro Edition; Blade 180CFX; Spektrum DX7 Black Edition. Powered by SLS Lipo.

Senior Member nebula logója
    Hely
    Rákospalota
    Telefon
    06-20-9158040
    Hozzászólás
    453
    Idézet Pigeonman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    huszonpárezertől már újonnan megszerezhető okostelefont minden modellező ki tud szorítani a modellező költségvetéséből
    Nem osztom a nézeted...
    Miért köteleznek arra hogy beruházzak egy technikai berendezésre, amitől eddig távol
    tudtam tartani magam. ( nem az ára miatt, mert többet is elköltöttem már hülyeségekre )
    Nem hiszem hogy egyedül lennék az okos telefonokat nélkülözők táborában.
    Storm-450 FB, Trex-500 FB, Trex-550 FBL, Trex-600, MD-500, AS-350, CAT (Own preparing)

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.136
    Nem marad itt már más lehetőség, mint a 250 gramm alatti szerkezetek építése...

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.870
    Én is kíváncsian várom, hogy mi lesz a játék kategória végleges határa.
    A mobilos applikációval, értelmezésemben, nem bejelentkezni kell, csak ellenőrizni, hogy aktuálisan szabad-e ott repülni.

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494
    Én is azt kell mondjam, hogy nem értek egyet az ilyen beruházási tételekkel. Hogy miért? Konkrétan azért mert ez körülbelül a két éves modellezési költségvetésemet teszi ki. Igen ilyen is van, nem csak nagyok lesznek bajban, hanem a nyálcsorgató kisemberek is mint én. Eddíg megtehettem, hogy összedobok depronból egy szezonban 5-8 vackot, de eztán az erre szánt összeget adjam állambácsinak, és nyuzzam a most meglévő 4 lomot ami már másnál most is kukaérett kacat lenne, és akkor még nem beszéltem arról, hogy ahogy apránként jön a rutin, esetleg váltanék komolyabb gépre is.... Nonszensz az egész részemről.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    324
    41 évesen több okból is sikerült elkerülnöm az"okos" telefon birtoklását!
    Ezen nem is akartam mostanában változtatni,de.....?
    Olvastam olyat is,hogy legkésőbb egy nappal a levegőbeemelkedés előtt kell repülési szándékomat(eseti légtérhasználati engedély)jelezni a HM felé,amiről majd válasz e-mail fog érkezni!Gondolom ha jön a közeg esetleg ellenőrizni,ezt valahogy meg kellene neki mutatnom!
    Van/lesz más választásom?
    Eddigi repkedéseim kb.90%-a úgy történt,hogy aznap munkaidő után épp volt időm,kedvem,lehetőségem,megfelelő időjárás,családi állapot.....

Átmegyek JÖVŐBELÁTÓ-nak!!!!
    Topmodel Bliss
    HAI-2
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Mpx Easystar

Senior Member
    Hozzászólás
    1.389
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is kíváncsian várom, hogy mi lesz a játék kategória végleges határa.
    A mobilos applikációval, értelmezésemben, nem bejelentkezni kell, csak ellenőrizni, hogy aktuálisan szabad-e ott repülni.
    Így van:"(...) mobiltelefonos alkalmazáson keresztül köteles ellenőrizni, hogy arepülés végrehajtása az adott területen és légtérbenengedélyezett"

Antesz, nebula:
    Ne értsetek félre, én is abban bízom, hogy a modellrepülés más elbírálás alá esik majd, és mindig utálom ha olyanra rákényszerítenek, ami nélkül addig jól megvoltam. Amit mondani akartam az csak annyi, hogy ha végül a mobilapplikációs check-in lesz a szabály (drónra és/vagy modellrepülőre), azt le kell tudnunk nyelni, és - mint a modellezésben mint alapvetően műszaki jellegű szabadidős tevékenységben is sokszor mindenféle kütyüket alkalmazó hobbistáknak -, nem lenne túl hiteles épp az okostelefontól való ódzkodásunk. Ettől még én se örülök / örülnék neki.
    Vitorlázz némán, át a réteken...

Oldal: 29 / 146 ElsőElső ... 192526272829303132333979129 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve