Oldal: 31 / 146 ElsőElső ... 212728293031323334354181131 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 301 - 310 (1454) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Member
    Hozzászólás
    91
    Osztottam szoroztam és multikopteresként maradva ennél a vonalnál egy 160-as gépet meg tudok építeni 250gramm alá. De akkor már építek kettőt és az udvarban fogok versenyezni az asszonnyal. Meg szólok a haveroknak is. Megveszem a leghangosabb légcsavart hozzá és végre én is tudom idegesíteni valamivel a szomszédomat és bele sem szólhat. Talán még éjszakai verseny is lesz... (igen a szomszédom egy állandóan hangoskodó paraszt)

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Idézet kalalaa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Osztottam szoroztam és multikopteresként maradva ennél a vonalnál egy 160-as gépet meg tudok építeni 250gramm alá. De akkor már építek kettőt és az udvarban fogok versenyezni az asszonnyal. Meg szólok a haveroknak is. Megveszem a leghangosabb légcsavart hozzá és végre én is tudom idegesíteni valamivel a szomszédomat és bele sem szólhat. Talán még éjszakai verseny is lesz... (igen a szomszédom egy állandóan hangoskodó paraszt)
    Éjszakai repülés kizárva a törvénytervezetben.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    XI. kerület, Budaörs
    Hozzászólás
    885
    A 250g alatti jatekokra nem vonatkozik az uj torveny...

Viszont en tartok tole, hogy a 250g alatti tomeg onmagaban nem lesz elegendo, hogy az ember megussza a szabalyozast. A tervezetben van meg egy kitetel a suly mellett, hogy jatek celra keszult az eszkoz. Ez megint egy gumiszabalynak tunik. Valamint a tervezetben is kiternek ra kesobb, hogy az ilyen jatekok kis hatotavolsaggal (nehany meter), stb rendelkeznek. Ezt pl. rogton bukjuk egy epitett kis quaddal.

De ne legyen igazam...

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Idézet solowing eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...Néhány éve összefutottam egy tudományos munkatárssal a semmi közepén, aki közölte velem, hogy így nem reptethetek! Tessék? Na és akkor ő már tolta is a tudományos szöveget ezekről amikről itt írogattok...
    Álmomban sem gondoltam volna, hogy egy nap ez lesz a valóság... De vajon ki lehetett ő? Egy orákulum? Egy úr az űrből, vagy a jövőből??? Végül is tudja a faszom, de az biztos, hogy ma találkoztam vele és belemondta az arcomba: Ugye megmondtam! Aztán mondtam én is neki: Ha közöd van hozzá köcsög, jobb ha még ma költözöl pécelről... Aztán bemutatkozott... Légiforgalmi irányítóként dolgozik és ő is modellezett de még idejében abbahagyta mert tudta, hogy ennek szopás lesz a vége... Remélem nem lesz igaza!
    Irányító...ezzel mindent elmondtál
    Persze van jó pár barátom közöttük, nem rossz arcok, csak valahogy úgy...irányítás mániás mindegyik
    Nem kellet orákulumnak lennie hozzá. Simán ismerte a légtér szerkezetet.
    CTR-ben még papír repülőt sem lehet eldobni, transzponder és irányításba bejelentkezés nélkül.
    VISZONT!!!! A mostani tervezet szerint bár magassági korláttal, de lehet repülni modellel Pécelen, mivel egy modell nyilván nem fog zavarni egy utasszállítót. Csak a siklópályák és a reptér közvetlen környezete lesz teljesen tiltott légtér, ahol földközelben előfordulhatnak emberes repülők. Szóval neked éppen jó, de a Mátyásföldi Modellreptér megszívta, mert ők pont a siklópálya alatt vannak...eddig sem repülhettek volna, csak eddig a kutyát nem érdekelte ez.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member rcgabor logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    1.324
    Visszatérve a biztosításra: K&H Biztosító (MMSZ és Gyuláék biztosítása is itt van) lakás felelősség biztosításba kényelmesen belefér. Bementem, megkérdeztem, elmondták, leírták....ennyi. Kicsit aránytalannak érzem azért az 5-ös kockázati besorolást, de azzal is lehet alkudozni, ha megvan a konkrét modellező létszám, gépek száma és a helyszín ahol a tevékenység folyik. Valószínű, hogy mi azért kaptuk ezt a besorolást mert elkerülő út mellett vagyunk 100m-re.

Megközelíthetjük úgy is, hogy mire fizet, de ez most csak egy szükséges papír. A DMO német biztosítás az tuti fizet, az itthoniakból még nincs gyakorlat úgy tudom ilyen téren.

Az egyesületi biztosítás nem kicsivel többet nyújt, mint a lakasbiztosításba integrált. Ha repülőnapot, rendezvényt vagy szimplán egy nagyobbacska bemutatót rendeztek nem hátrány, ha a kötelező felelősség biztosításon kívül rendezvénybiztosítást is tartalmaz a kötvény. Egyesületünk tagjaira ez is vonatkozik, bárhol rendezünk ilyen összejövetelt, legyen ez Szegeden, Hatvanban vagy Hajdúszoboszlón. Ehhez még hozzájön a szolgáltatói és kiegészítő balesetbiztosítás is. Próbáltunk valóban használható, és sokmindenre kiterjedő biztosítást kötni tagjainkra. Mielőtt 2-3 ezer forinttal olcsóbb integrált biztosítást köttök, tájékozódjatok ezekről is, továbbá fontos a területi hatály, ami nálunk egész Európára kiterjed!
    Utoljára módosítva: tt.alfa.team által : 2017-01-08 11:38 Oka: Több információ
    No risk, no fun!

Senior Member
    Hozzászólás
    635
    Egy feltételrendszert szivesen megnéznék, akár privátban is, ha nem publikus...
    Off

Senior Member chris. logója
    Hely
    Salzburg
    Hozzászólás
    1.241
    DEVO 10
    T-Rex - Raptor - Predator
    62,18

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    192
    Idézet Sihu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy feltételrendszert szivesen megnéznék, akár privátban is, ha nem publikus...
    Csatlakozom. Előre is köszönömn.

Senior Member Dumbo logója
    Hely
    Budapest XIV.,
    Hozzászólás
    500
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...de a Mátyásföldi Modellreptér megszívta...
    Azért Matyiföldön is egy 100m alatti korlát még simán beleférne. Kíváncsi lennék, látott-e valaki az elmúlt 100 évben ezen a siklópályán bejönni utasszállítót 100m alatt. Nem hinném. Legtöbbünk, aki csak 3D vagy akrobatokkal repülünk, nem megyünk 100m fölé.

High risk, fly low!

Dumbo
    kisHülye: Hyperion Rare Bear Warbird
    Alien: mini DLG (AliExpress)

Oldal: 31 / 146 ElsőElső ... 212728293031323334354181131 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve