Oldal: 15 / 146 ElsőElső ... 51112131415161718192565115 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 141 - 150 (1454) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.336
    Idézet Bigyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A modellezőket nem nagyon kell keresni. Ide (a Fórumra) beírják évek óta, hogy hol találhatók... A jelenleg használt budapesti "modellrepterek" full illegálisak az új szabályok szerint... Azt is tartalmazza a jogszabály, hogy hogyan, és hol lehet egyáltalán "modellrepteret", illetve "drónrepteret" kialakítani, engedélyeztetni... Ugyanis jelenleg legális "modellreptér" az országban nincs...
    Bocs !....lehet igazad van .........vidéki vagyok .........ez esetben is örülök neki .

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Idézet Bigyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A modellezőket nem nagyon kell keresni. Ide (a Fórumra) beírják évek óta, hogy hol találhatók... A jelenleg használt budapesti "modellrepterek" full illegálisak az új szabályok szerint... Azt is tartalmazza a jogszabály, hogy hogyan, és hol lehet egyáltalán "modellrepteret", illetve "drónrepteret" kialakítani, engedélyeztetni... Ugyanis jelenleg legális "modellreptér" az országban nincs...
    Tegyük azért azt is hozzá, hogy nem is túl bonyolult legális repteret csinálni.
    Kitöltesz és leadsz egy űrlapot értelem szerűen, kijelölsz munkaterületet és vészleszálló területet, valamint kitűzöd a reptér rendet. Valójában ezeknél többet is szoktam találni az általam látogatott reptereken, szóval csak egy űrlapot és gondolom valami pár ezer forint illetéket kell leadni, azt meg összedobjuk.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Idézet móki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na de ez csak egy modellezés és nem közlekedési eszközök .
    Azért azt nem hinném ,hogy erre be fognak ruházni és lesz minden járőrnél valami kütyü amivel gyorsan megméri ,hogy a modelled milyen magasan repül per pillanat.
    No és hol ......mikor ?..... keresni fogják a modellezőket ?......kijárnak majd a modell repterekre ?...és aki csak spontán kimegy egy prérire ?
    Persze együtt érzek a sok versenyszerűen modellezőkkel ....de ez nem más mint lehúzás .
    Mindig a felkapott és tömeges használatú dolgokat adóztatják és fizettetik meg ....... itt az alkalom ismét picit szakítani valamin .......és valóban kicsit elszaporodott a multikopterezés .....szinte mindenhol vehet bárki ,bármilyent .
    Fúú...ez már majdnempolitika.
    Inkább üldözési mánia
    Ennél jóval egyszerűbb/fontosabb dolgokkal sem foglalkoznak a hatóságok, majd velünk fognak, hogy a szántóföld felett ártalmatlanul játszunk, persze.
    Hatóságnak sem a normális modellezők szabályozása volt a célja, ezt már az elején leszögezték, csak egyrészt kötelező úniós marhaság, másrészt valahogy kell csinálni szabályokat, a renitensek ellen.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.336
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Inkább üldözési mánia
    Ennél jóval egyszerűbb/fontosabb dolgokkal sem foglalkoznak a hatóságok, majd velünk fognak, hogy a szántóföld felett ártalmatlanul játszunk, persze.
    Hatóságnak sem a normális modellezők szabályozása volt a célja, ezt már az elején leszögezték, csak egyrészt kötelező úniós marhaság, másrészt valahogy kell csinálni szabályokat, a renitensek ellen.
    No ezt Lájkolnám !!!

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.220
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én mindennel úgy vagyok ha egységes EU rendelet akkor nincs vele bajom de sajnos itthon nem így működik!!!

Szeretnék már az EU ban élni de sajnos még mindig M.O vagyok...
    minden ami repül...

Junior Member
    Hely
    Újlengyel
    Telefon
    06 30 3135691
    Hozzászólás
    16
    Vissza térve a felelősségbiztosításhoz ,a legtöbb modellezőnek több modellje van, akkor külön kell mindre kötni ?

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170
    Hát, ez a felelősségbiztosítás szerintem nem egyértelmű:

"2/A. § (1) A pilóta nélküli légijárművek által harmadik személynek okozott károk megtérítésére vonatkozó felelősségbiztosításnak a pilóta nélküli légijármű kategóriától és maximális felszálló tömegétől függően legalább az alábbi összeghatárokig kell fedezetet nyújtania:"

Ebből nem derül ki, hogy a pilótának, vagy a gépnek kell a biztosítás. Az 1. kategóriában (2 kg-ig) valószínűleg a pilótának, mert ott nincs nyilvántartás a gépekről, de a 2. kategóriában (2-10 kg), már gépszintű nyilvántartás lesz.
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hozzászólás
    635
    A különböző felelősségbiztosításoknál a kockázatviselés más-más módon alakul. Pl. a gjmű felelősség bizt.-nál A járműre ÉS a szerződőre IS vonatkozik a kockázatviselés. A lakásbiztosítás felelősségbiztosítási eleme viszont a szerződőre vonatkozik, tehát pl. ha a kutyád megharapja a szomszédot, akkor térül, nincs a biztosítási kötvényben kikötve a kutya neve, chip-száma, vagy ha a gyereked a biciklivel kárt okoz, ott sincs kikötve, hogy melyik gyereked melyik biciklivel okozhatja azt. Sztem a mi fel. biztosításunknál az utóbbihoz hasonlatos a helyzet, tehát nem kell külön a gépekre kötni, hiszen a kárt nem a gép, hanem az azt irányító személy (pilóta) okozza. (Aztán lehet kivétel, ha a drón "automóm", irányítás nélküli repülést végez, mint ahogy most azon nyúlik a fejük a biztosítóknak, hogy majd az önvezető autóknál ki fogja okozni a balesetet). Persze a biztosítókban a kockázatelemzők kicsit sötétben tapogatóznak, hiszen (szerencsére) nincs kialakult kárrendezési gyakorlat ebben a témában. Vszínű, hogy eltúlzott óvatosságból olyan széles (lesz) a kockázatból kizárások köre, hogy a biztosítás csak arra lesz jó, hogy meg tudjuk mutatni, hogy van...
    (A hajdúszoboszlóiak által preferált biztosítás feltételrendszerét kerestem a K&H honlapján, de nem találom, valaki belinkelhetné, ha tudja).

Az utóbbi 23 évet kárrendezésben töltöttem.
    Off

Senior Member chris. logója
    Hely
    Salzburg
    Hozzászólás
    1.241
    Én mindig úgy tekintettem erre a hobbira, mint egy játékra (tegyük félre a versenyzést).
    Nem is értem, miért kéne fizetnem, hiszen nem kell fizetni a görkorcsolya, roller, bicikli, elektromos bicikli, stb... után sem.
    Itt mondjuk nem engedtek repülni a kis játékhelimmel sem, mert nem volt papírom, de baszki, itt 2-3 méteres gázturbinás gépekkel repülnek, az azért más kategória!
    Szóval, minden egy kalap alá lesz véve?
    Itt könnyű dolgom van, mert belépek a modellklubba, kifizetem a tagságit, meg a biztosítást (150 eu/év), de mi van, ha hazamegyek pár napra és repülni szeretnék?
    DEVO 10
    T-Rex - Raptor - Predator
    62,18

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.527
    Idézet Sihu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A különböző felelősségbiztosításoknál a kockázatviselés más-más módon alakul. Pl. a gjmű felelősség bizt.-nál A járműre ÉS a szerződőre IS vonatkozik a kockázatviselés. A lakásbiztosítás felelősségbiztosítási eleme viszont a szerződőre vonatkozik, tehát pl. ha a kutyád megharapja a szomszédot, akkor térül, nincs a biztosítási kötvényben kikötve a kutya neve, chip-száma, vagy ha a gyereked a biciklivel kárt okoz, ott sincs kikötve, hogy melyik gyereked melyik biciklivel okozhatja azt. Sztem a mi fel. biztosításunknál az utóbbihoz hasonlatos a helyzet, tehát nem kell külön a gépekre kötni, hiszen a kárt nem a gép, hanem az azt irányító személy (pilóta) okozza. (Aztán lehet kivétel, ha a drón "automóm", irányítás nélküli repülést végez, mint ahogy most azon nyúlik a fejük a biztosítóknak, hogy majd az önvezető autóknál ki fogja okozni a balesetet). Persze a biztosítókban a kockázatelemzők kicsit sötétben tapogatóznak, hiszen (szerencsére) nincs kialakult kárrendezési gyakorlat ebben a témában. Vszínű, hogy eltúlzott óvatosságból olyan széles (lesz) a kockázatból kizárások köre, hogy a biztosítás csak arra lesz jó, hogy meg tudjuk mutatni, hogy van...
    (A hajdúszoboszlóiak által preferált biztosítás feltételrendszerét kerestem a K&H honlapján, de nem találom, valaki belinkelhetné, ha tudja).

Az utóbbi 23 évet kárrendezésben töltöttem.
    Mert egyedi konstrukció a Hajduszoboszlóiaknak szerintem.
    De valaki írta hogy a lakásbiztosítás felelősség biztosítás részébe simán beleírták neki a modellel okozott kárt is.
    Nyilván ez üzleti drónra nem jó, de az olyan mezőn hobbimodellezőnek mint én tökéletes.
    Kéri Laci

Oldal: 15 / 146 ElsőElső ... 51112131415161718192565115 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva