Oldal: 56 / 146 ElsőElső ... 64652535455565758596066106 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 551 - 560 (1454) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member rcgabor logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    1.324
    Nem kell pánikolni a bitosítással sem. A modellezőegyesületeket várják a biztosítók mert új piac, ebből eredően lesz árverseny is. Például a K&H biztosítónál 180 ezres éves díjról már 116 ezernél járunk, amit azért össze lehet dobni. A kockázati 5. Besorolásból is tudnak engedni, feltéve, hogy nem központilag határozták meg. A K&H ebből pl. nem engedett mert az MMSZ,Szoboszlói biztosítás ikertestvérét húzták ki a fiókból. Most feldobtam az Allianznak is a lasztit. Eddig véleményem szerint a német DMO ár/ érték arányban a legjobb, amit scalerudi már belinkelt korábban. De mint korábban említettem a lakásbiztosításba is bele lehet húzni, de az inkább csak mutatóban jó.

Persze adott a lehetőségek tárháza, hogy ki mit akar. Jelen esetben a biztosítás az ami a legkevesebb utánajárással jár.
    Hangárban:06-30-737-50-37<br /><br />Soroljam én is a gépeket?

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    192
    Ha jol ertem ezek csoportos biztositasok egy-egy egyesulethez kotve?

Senior Member
    Hozzászólás
    635
    Az egyesület köt vállalkozói felelősségbiztosítást, annak záradékolása a modellező felelősségbiztosítás. A Biztosított az egyesület, nem pedig az egyes tagok. A biztosítás előre bejelentett rendezvényen történő káreseményre vonatkozik, tehát a mezőn való repkedésre nem, ill. a vállalkozói fel. bizt. feltételrendszere az irányadó, abban vannak kizárások, mentesülések stb.
    Utoljára módosítva: Sihu által : 2017-01-16 23:51
    Off

Junior Member
    Hely
    Újlengyel
    Telefon
    06 30 3135691
    Hozzászólás
    16
    Idézet Sihu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az egyesület köt vállalkozói felelősségbiztosítást, annak záradékolása a modellező felelősségbiztosítás. A Biztosított az egyesület, nem pedig az egyes tagok. A biztosítás előre bejelentett rendezvényen történő káreseményre vonatkozik, tehát a mezőn való repkedésre nem, ill. a vállalkozói fel. bizt. feltételrendszere az irányadó, abban vannak kizárások, mentesülések stb.
    Nem jól tudod. Idézek Hajdúszoboszlói biztosításból : A tagdíj és a biztosítás megfizetése és igazolása nem helyettesíti egyéb területen történő modellezés esetén a terület tulajdonosának a hozzájárulását, ezt minden esetben meg kell igényelni!
    Egyesületi tagjaink személyes felelőssége az általuk használt repülési területen a modellezés biztonsági szabályainak és a hatályban lévő légügyi törvényeknek a betartása, a terület tulajdonosától az engedély beszerzése. A fentiek be nem tartásából származó következményekért az egyesület vezetősége felelősséget nem vállal!
    Az egyesületünk felelősségbiztosítása modellezési tevékenységre vonatkozik, és egész Európa területére érvényes, kivéve a közterületeket, ilyen modellezési esemény esetén tagjainknak önállóan külön biztosítást kell kötni!

Senior Member
    Hozzászólás
    635
    Te nem jól tudod, de mindegy hagyjuk.
    Off

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.136
    "Az egyesületünk felelősségbiztosítása modellezési tevékenységre vonatkozik, és egész Európa területére érvényes, kivéve a közterületeket, ilyen modellezési esemény esetén tagjainknak önállóan külön biztosítást kell kötni!"

Ez aztán sok mindenre jó a magam fajta puruttya modellezőnek. Épp csak ott nem érvényes, ahol én a világtól elzárva, senkit nem veszélyeztetve, saját aljas vágyaimat kielégítendő, minden anyagi érdektől mentesen, egy-két hetente pár akkut szeretnék kirepkedni egy 1 kilogramm körüli "pilóta nélküli légijárművel", amit pár hónapja még a hab-sz@r névvel illettek a komoly modellezők.

Siralmas ez, kedves kollégák.

Utoljára módosítva: feket663 által : 2017-01-17 01:12

Szeretném elkerülni egyesületünk biztosításával felmerülő esetleges vitákat, ezért szó szerint idézem a kötvényből:

1. Szerződő: Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület
    2. Alapbiztosítás: Általános Felelősségbiztosítás (ÁFF-07)
    3. Biztosított tevékenység: Modellezés, modellversenyek és edzések lebonyolítása, bemutatók, rendezvények szervezése 25 kg-nál nem nagyobb tömegű modellek (pilóta nélküli légijármű) esetén.
    4. Kiegészítő biztosítás: szolgáltatói felelősség kiterjesztése személyi sérüléses károkra és rendezvényszervezői felelősség
    5. A Biztosító kockázatviselése nem terjed ki a köztereken megrendezésre kerülő ünnepségekre, felvonulásokra, tüntetésekre, demonstrációkra, politikai szervezetek megbízásából szervezett rendezvényekre, valamint egyéb célból történő gyülekezésekre.

Eddig a papírforma.

NEM KELL ELŐRE BEJELENTENI A MODELLEZÉST, EDZÉST, RENDEZVÉNYT.

Egyesületünk tagjaira érvényes a biztosítás a fent leírtak alapján. Tehát ha az edzést vagy bemutatót tagunk nem köztéren végzi (pl. Kiss Pista bácsi legelőjén) a biztosítás jogilag érvényes. Nem feltétel a többi törvényben meghatározott engedély megléte sem, de erősen javasolt a pénztárcánk védelme érdekében!

Üdvözlettel, M.Tóth Gyula
    Hajdúszoboszlói Modellező Egyesület elnöke
    No risk, no fun!

Senior Member pepe82 logója
    Hely
    Bakony
    Hozzászólás
    180
    Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy. Ha a megfog a rendőr, mindent elkobozhatnak? Vagy csak azt a gépet amivel a szabálysértést végrehajtottam ? elveheti a töltőket ? Akksikat? Azokat a gépeket amiket még elő sem szedtem a csomagtartóból? Nem beszélve még a bírság megfizetéséről is.
    Sajnos nem állok olyan szinten anyagilag hogy ilyen felesleges dolgokra költsem a pénzt és azt a kis időmet mint a biztosítás vagy a regisztráció,vagy egyéb hülyeségek, de a hobbimat nem fogom abbahagyni. Továbbra is folytatom a tevékenységet lakott területen kívül, ahogy eddig is. Csak szeretném tudni mire készüljek,mire számíthatok.

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.220
    amíg nincs végleges törvény addig neked erre senki nem tud válaszolni.
    Akit elkaptak a rendőrök azoktól elvettek mindent de ők nem szabad helyen repültek
    minden ami repül...

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.870
    Feltételezem az apróbetűs részekben még több olyan dolog van, ami biztosítja a biztosítót, hogy ne kelljen fizetnie.
    Mert fizetni azt nem szeret. Én se.
    Éppen ezért megpróbáltam újraolvasni és kideríteni, hogy mi az alapja a médiákban elhangzó véleményeknek, miszerint nem is kötelező bizonyos kategóriákban a biztosítás.

Nem sikerült kiderítenem, nem vagyok jogász, de gyanús, hogy van alapja a híreknek.

"A Lt. 69. § (1) bekezdésének értelmében csak az a légijármű vehet részt a légiközlekedésben, amely rendelkezik harmadik személyeknek okozott károk megtérítésére vonatkozó felelősségbiztosítással."

Ez a mondat biztos, hogy igaz?!
    Mert az ominózus paragrafus az így hangzik, és olvastam valamit arról is, hogy nem mindenhez kell "üzemben tartási engedély".

"69. § (1)383 A nyilvános repülőtér, a lajstromba bejegyzett polgári légijármű, a repülőeszköz és pilóta nélküli légijármű üzemben tartása, valamint polgári légiforgalmi irányító szolgálat által légiforgalmi irányítói tevékenység - harmadik személynek okozott kár megtérítése céljából - felelősségbiztosítási fedezet fennállása esetén végezhető. A nyilvános repülőterek esetében a felelősségbiztosítási fedezet összegét a tárgyévet megelőző három év statisztikai adatai alapján számított átlagos éves utasforgalom alapján kell megállapítani."

Ha van itt jogász, akkor segíthetne, köszönöm!

Oldal: 56 / 146 ElsőElső ... 64652535455565758596066106 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva