Oldal: 83 / 161 ElsőElső ... 337379808182838485868793133 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 821 - 830 (1609) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member mikagy logója
    Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.500
    Törölve
    Utoljára módosítva: mikagy által : 2017-02-09 20:53
    .

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Idézet Nadi 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali!
    Akkor még egyszer!
    Aki már igényelt eseti, vagy bármiféle légteret megosztaná a dolog mikéntjét!?
    Köszönöm!
    hungarocontrol.hu ?
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member P_Taki logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    223
    Taki
    Emax 250 Pro, Naza-M Lite, FPV, OSD.
    Úgy repülök, ahogy a fény terjed. Egyenes vonalban.

Senior Member
    Hozzászólás
    404
    Tartok tőle, tévedsz. De igen, bemehet. A törvénytelen cselekmény megszüntetése érdekében
    Utána lehet feljelentőset játszani, hogy jogszerű volt-e az intézkedése, de attól még megteszi a feljelentését.
    A törvényt pedig alapvetően nem elcseszték, hanem jó magyar/európai mentalítást tükrözően a szokásos túlzó/tiltó módon, hozták meg, hogy lehetőleg minden kiskaput bezárjanak. Törvényhozóinknak valamiért évtizedek óta nem akar beülni, hogy az ilyen törvényalkotással leginkább az amúgy ártalmatlan, alapvetően jogkövető állampolgárnak ártanak, az ügyeskedő tökorrúak tovább ügyeskednek.

Ja, alapvetően erre válaszoltam:
    Az a baj, hogy megkérdeztem a HC-nál. Ők sem tudnak megoldást, mert a törvényt elcseszték. Azt javasolták repüljek ahogy eddig, illegálisan.
    Ezt fogom tenni. A rendőr meg nem jöhet be magánterületre, mert feljelentem.
    Utoljára módosítva: Rozsomák által : 2017-02-05 12:18
    &quot; 2 dolog végtelen: az univerzum és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.&quot; /A.E./<br />

Senior Member Nadi 1 logója
    Telefon
    30-261-7426
    Hozzászólás
    1.019
    Illeték fizetés hogy történik?

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.869
    3000ft az eljarasi illetek.
    El is utalhatod, de akkor a bizonylatot csatolni kell a kerelemhez, vagy illetekbelyeget ragasztasz a kerelemre.
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    324
    PicsArt_02-05-12.10.03.jpg

Nekem egy valami még nem világos,mindenhová kell eseti légtérengedély vagy csak....
    Konkrétan a nyíl hegye alatt tanyázom!
    Topmodel Bliss
    HAI-2
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Mpx Easystar

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Idézet Rozsomák eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tartok tőle, tévedsz. De igen, bemehet. A törvénytelen cselekmény megszüntetése érdekében
    Utána lehet feljelentőset játszani, hogy jogszerű volt-e az intézkedése, de attól még megteszi a feljelentését.
    A törvényt pedig alapvetően nem elcseszték, hanem jó magyar/európai mentalítást tükrözően a szokásos túlzó/tiltó módon, hozták meg, hogy lehetőleg minden kiskaput bezárjanak. Törvényhozóinknak valamiért évtizedek óta nem akar beülni, hogy az ilyen törvényalkotással leginkább az amúgy ártalmatlan, alapvetően jogkövető állampolgárnak ártanak, az ügyeskedő tökorrúak tovább ügyeskednek.

Ja, alapvetően erre válaszoltam:
    Az a baj, hogy megkérdeztem a HC-nál. Ők sem tudnak megoldást, mert a törvényt elcseszték. Azt javasolták repüljek ahogy eddig, illegálisan.
    Ezt fogom tenni. A rendőr meg nem jöhet be magánterületre, mert feljelentem.
    Mivel én voltam az aki többek között egyeztetett a HC-nál az illetékesekkel, mit szeretnénk, szépen meg is tárgyaltuk, hogy lesz hivatalos modellreptér minimális adminisztrációval ahol minden különösebb szivatás nélkül bárki repülhet a modellreptér légterében. Tehát pont ahogy eddig is működött, csak lepapírozva.
    Ehhez kitalálták, hogy a CTR zónában modellekkel adott magasságig lehessen repülni, mert amúgy teljesen tiltott. Ez emberes repülőknél még rendben is van, de modelleknél amik föld közelben maradnak értelmetlen. Szépen bele is írta a tervezetbe a törvényt alkotó munkacsoport, majd akinek alá kellet volna írnia ezt a részt visszadobta. Így jelenleg Budapest pesti oldalán nem lehet létrehozni modellrepteret. A légtér engedély meg nem megoldás egy szimpla mezei modellreptetésnél. Ezt a HC-nál is belátták erre mondták hogy amíg nem jön ki a vélhetően értelmesen módosított törvény júniusban, addig meg repüljünk ahogy eddig.
    Magán területre ha a rendőr bűncselekmény gyanúja esetén, vagy bírói felhatalmazással mehet be. Szimpla szabálysértés nem ad neki felhatalmazást, tehát el sem járhat. Ha mégis eljár akkor meg a hatósághoz kerül a feljelentés akik meg elküldenek egy ejnyebejnyével. Minden helyszíni bírságot vissza kell utasítani jogtalanságra hivatkozva, amit magán területen a terület tulajdonosának engedélye melleti repülésért akarnak kiszabni rád.

Közterületen viszont büntethet jogosan.

Tehát, alapvetően ahol lehet modellrepteret kell igényelni, gyakorlatilag ugyan az mint az eseti légtér, csak ez tovább érvényes és nem kell bejelenteni ha kimegy valaki.
    HC segítőkész a magánemberekkel is.
    Ahol nem lehet modellreptér, pedig magánterületen a terület tulajdonosának engedélyével kell repülni, amíg nem tisztázzák a törvény hibáit.
    Biztosítás az kell minden hova és mindenkor.
    Utoljára módosítva: keril által : 2017-02-05 13:49
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member rcmodellfoto logója
    Hely
    Budapest XVIII.
    Hozzászólás
    4.175
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ....mert feljelentem.
    Ja persze....
    Ismered a mondást: szép lehetsz, de....
    "A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

Senior Member M. Zoltán logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    614
    1994. évi XXXIV. törvény
    a Rendőrségről

39. § (1) A rendőr magánlakásba bebocsátás vagy hatósági határozat nélkül nem léphet be, illetve nem hatolhat be, kivéve
    a) segélyhívás esetén vagy öngyilkosság megakadályozása céljából;
    b)187 bűncselekmény elkövetésének megakadályozása, megszakítása vagy büntetőeljárás terheltjének elfogása és előállítása céljából;
    c) közveszély, továbbá az életet vagy testi épséget fenyegető közvetlen veszély elhárítása, illetőleg az ilyen veszélyben lévők kimentése érdekében;
    d) rendkívüli vagy tisztázatlan okból bekövetkezett halálesettel kapcsolatos intézkedés megtételére;
    e)188 végrehajtási eljárás lefolytatása, illetve az építmények tervezésével és kivitelezésével kapcsolatos egyes viták rendezésében közreműködő szervezetről szóló törvényben meghatározott szakértői vizsgálat biztonságos és eredményes végrehajtásának biztosítása céljából, ha az abban való közreműködés - jogszabály alapján - a rendőrség számára kötelező;
    f) az elővezetés végrehajtása érdekében;
    g)189 a büntetőeljárásról szóló törvényben meghatározott, a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz telepítése, ellenőrzése, karbantartása, valamint eltávolítása céljából;
    h) a szabálysértést felszólítás ellenére folytató személy előállítása céljából;
    i) személy- és létesítménybiztosítási intézkedés [46. § (1) bekezdés c) pont] végrehajtására;
    j) ha ez előállítás a törvényben meghatározott egyéb okból szükséges;
    k)190 a Bv. tv.-ben meghatározott, az elítélt mozgását nyomon követő elektronikus távfelügyeleti eszköz telepítése, ellenőrzése, karbantartása, valamint eltávolítása céljából.
    (2) A végrehajtási eljárásban a rendőr kirendelésének törvényességéért a végrehajtást elrendelő szerv vezetője a felelős.
    (3)191 A birtokos távollétében történt behatolást követően - a végrehajtási eljárásban való közreműködés kivételével - a rendőrség köteles a birtokost tájékoztatni, és a vagyonvédelem érdekében szükséges intézkedést megtenni.
    (4) A magánlakásban való tartózkodás csak a feladat végrehajtásához szükséges ideig tarthat.
    40. § A rendőr a feladata ellátása során - jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - beléphet a magánlakásnak nem minősülő egyéb helyre, és ott az intézmény rendjének lehetőség szerinti tiszteletben tartásával intézkedhet.
    AS350 (T-250), MD500 (T-250), Lama 315B (T-250), Hugh. 300 (T-250, Gaui Mini Z, V911) valamintt Koax Lama-k, mocsárjáró, Styroman Extra 300 (800), Mini Fun Cub (1000)...

Oldal: 83 / 161 ElsőElső ... 337379808182838485868793133 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva