Oldal: 161 / 161 ElsőElső ... 61111151157158159160161
Eredmény: 1.601 - 1.609 (1609) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.369
    Pontosan!

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    825
    Szerintem elég lenne csak a felhasználót regisztrálni. Kapna egy számot és ezzel jelölhetné minden modelljét. Egyszerre úgysem tud senki többel repülni. A biztosításhoz meg a legnehezebb modelljét figyelembe venni amivel repülni akar, és ez alatt a súly alatt bármelyiket nyugodtan használhatná a saját regisztrációs számán. Életszerűbb lenne!
    Utoljára módosítva: Jimmybá által : 2021-04-18 17:52
    A levegőben még nem maradt semmi!

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Gondolom az MMSZ valami hasonlóval próbálkozott az ITM-ben...

De azért nézzük kicsit pozitívan a dolgot: az MMSZ biztosítás megfelelő keretet biztosít a modellezők számára...képzeljétek el mekkora szívás lenne minden modellre biztit kötni, és mellékelni minden egyes kötvényt a regisztrációs űrlaphoz...

Senior Member Papa logója
    Hely
    Szeged, Hungary
    Hozzászólás
    1.159
    Idézet Jimmybá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem elég lenne csak a felhasználót regisztrálni. Kapna egy számot és ezzel jelölhetné minden modelljét. Egyszerre úgysem tud senki többel repülni. A biztosításhoz meg a legnehezebb modelljét figyelembe venni amivel repülni akar, és ez alatt a súly alatt bármelyiket nyugodtan használhatná a saját regisztrációs számán. Életszerűbb lenne!
    Ez lenne a logikus. Hjaa..! De a hatóság meg a logika......
    Sánta István / Papa / 20 / 33 64 726

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.369
    Csoda történt!
    Megkaptam a határozatokat.
    Olyan nevetséges azonosítóval, hogy szerintem mindenki ilyet kaphat, nem látom benne az egyediséget. Vagy ha mégis egyedi, nagyon hamar betelik.

Senior Member osy51 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.825
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A friss infók szerint eddig 600000db üzembentartó (tehát nem drón, rc modell, stb.) került beregisztrálásra a rendszerbe. Ha csak mindenkinek 1 madara van, akkor az plusz 600000db UAS...de nyilván több is van, induljunk ki a cégekből, és az elborult modellezőkből, és arányában emeljük meg mondjuk 5db UAS / üzembentartóra...

Ez rögtön 3000000db UAS-t jelent. Mivel a regisztráció, hogy hiteles legyen nem egy automatizált rendszerben történik, gondolom az EÜ adatbázishoz hasonlóan manuális feldolgozást jelent...
    A 3000000db UAS 3 hónapra levetítve 1000000db/hó, ami törvényes munkaidő beosztást számítva 5953 regisztrációt jelent naponta. legyünk optimisták, és ezt intézze mondjuk 20 ember, akinek csak ez a dolga...az azt jelenti, hogy naponta 297db UAS regisztráció jut egy dolgozóra, ami azt jelenti, hogy óránként 37db UAS regisztrációt kell bevinnie a rendszerbe, ami azt jelenti, hogy 1 perc 30 másodperc jut egy regisztráció bevitelére...statisztikailag.

de ugyebár a 8 órából megjár 20 perc étkezési idő, és mivel monitoros munkavégzést nem végezhet a hatályos Mv.törvény miatt napi 8 órában, leugrik 2 óra, illetve óránkét 10 perc szünetet kell(!!!) tartani...tehát a 8 órányi munkaidő megrövidül összesen 200 perccel...

Így a feldolgozásra jutó darabszám leesik 60 másodperc / 1db UAS regisztráció

Nem tudom hányan csináltak már adatbevitelt munkaként, amikor kézírásból, szar űrlapokból, automatizálás nélkül kellett mindig más adatot bevinni...volt részem hozzá az EÜ-ben...beugróként 1 hónapig csináltam...Aki még nem csinálta, javaslom próbálja ki...kelj fel reggel 0530-kor, tisztálkodj, öltözz fel, menj el autóval 15km-t reggel a csúcsforgalomban (oda-vissza a lakáshoz 7-8km), kapcsold be a gépet, és kezd el beírni a regisztrációs űrlapot folyamatosan a gépbe, miközben a stopperóra a szemed előtt van (ez szimulálja az eljárási határidő okozta nyomást), és ne hibázz! Opcionálisan kérd meg a kislányodat, hogy nyivákoljon a munkaállomás mellett (szimulálja az osztályvezetőt), miközben figyelned kell rá, mert nem teheted meg, hogy nem figyelsz a főnökre (közben persze a stopperóra fut)...és ez mehet egészen délig. Délben közli az osztályvezető, hogy lassú voltál, így nem mehetsz ebédelni, különben kirúg...szóval nincs ebéd, de munkaidő végén ehetsz...nehezen vége a napnak, kikapcsolhatod a gépedet, a kislányodat elzavarhatod az udvarra (szimulálja az osztályvezető halálfaszára küldését), majd újra autózz a csúcsforgalomban 7-7km-t (szimulálva a hazautat), és menj fel a lakásba...otthon remélhetőleg hazaért a feleséged, és (csak a vicc kedvéért írom így) fejhangon sivalkodik, hogy mennyien vannak a boltban, és lehet menni bevásárpolni...

Este lefekszel aludni, de nem tudsz, mert a monitorok kék fénye miatt alvászavarod lesz...gondolkozol mi legyen...de csörög a (kibaszott) ébresztő, és kezdődik egy új nap a "milyenjóhelyedlesz" államigazgatásban....

Nem védeni akarom őket, csak több toleranciűt, megértést kérek nekik, más szempontból nézve...hátha...
    Sajnos én ezt saját bőrömön tapasztalom.
    Törvénykövető embernek tartom magam. Kitöltöttem a regisztrációs lapot( 5 modellre is), pilóta jogosítvány, rendben, biztosítás rendben, minden be egy borítékba, április 6-án feladtam Innováció és T. minisztérium Légügyfelügyeletei Hatóság Főosztálya.. Azóta semmi, se egy email, hogy nyugalom öcsi, megkaptuk, csak el vagyunk havazva, vagy válasz.
    Telefonon azt a hatóságot- beleértve az ügyfélvonalakat is- lehetetlen elérni. .. 3 napja próbálom.Egyetlen mellék sem él!
    Szóval megint lett egy törvény erejű rendelet, amihez se infrastrúktúra, se kapacitás nincs... de ha nem csinálod meg akkor dádá lesz, mert ez a BÜNTETŐ Törvénykönyvbe került.
    Én úgy tudtam, hogy ha hozunk egy rendelkezést,változtatást, az élet bármely területén, meg kellene előzni hatástanulmánynak... ez Magyaroszágon semmilyen területen nem megy! Lásd. Eü. átszervezés.
    " betegség ez gyerekek! "

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.369
    Én február közepén adtam be, a ügyfélkapun keresztül (on-line). Most jött meg az e-mail és letölthető volt a pdf határozat. Postán szerintem még lassabb, ráadásul on-line kaptam egy befogadó visszaigazolást is. Ha jött volna a rendőr, a befogadót nyomtam volna az orra alá.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Én március elején adtam be (pár nappal a fizetősség válás előtt) az epapíron keresztül, és még semmi...mondjuk van jobb dolgom is, mint a reptetés, szóval nekem belefér...de tudom, hogy sokaknak nem...kíváncsi leszek mikor kerül rám a sor.

Oldal: 161 / 161 ElsőElső ... 61111151157158159160161

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva