Oldal: 132 / 138 ElsőElső ... 3282122128129130131132133134135136 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.311 - 1.320 (1373) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member
    Hozzászólás
    2.205
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezúton köszönöm az úriember szemfüles, minden szabályt megszegő viselkedését, és azoknak akik tesznek magasról arra, hogy vannak szabályok, csak a hülye önző viselkedésük a lényeg, meg az a 3 perc hírnév amit szerzett magának:

Index.hu:
    "A szokás szerint oktogoni bulival végződő tiltakozás Kossuth téri részéről Kádár Bence készített drónfelvételt a magasból, amin hihetetlen látványos a hömpölygő tömeg, amit a szervezők 100 ezer fősre becsültek. Reméljük, nem lesz a készítőnek baja mindebből, ugyanis légtérzár volt érvényben a környéken a tüntetéskor."

Így is kell csinálni! Tenni magasról a biztonsági szabályokra, a tilalmakra, és azt csinálni amit akarunk! Aztán amikor majd még jobban megszigorítják a repülési feltételeket, és ezzel másoknak fog ártani, meg a hozzá hasonlók, akkor remélem lesz egy-két feldühödött sporttárs, és az elkövető "véletlenül" megcsúszik a liftben....

Köszi szépen Kuki! Tedd tönkre sok ember fáradozását, hogy javíthassanak a helyzetünkön....

Én azért drukkolok, hogy a rendőrségnek lesz annyi esze, hogy a felvétel, és a facebook profil alapján megtalálnak, lefoglalják a géped, és megkínálnak egy 300eHUF-os bírsággal...(és akkor olcsón megúsztad)...

Ahogy Lewis hamilton mondta: Dickhead.
    Az ellenzékre rá szabad zuhanni, ha kinyír egyet kettőt közülük, még dicséretet is kap.
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.653
    Idézet solowing eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...Én ha akarnék sem tudnék semmilyen egyesületbe belépni mert nincs autóm és a legközelebbi pálya legalább 20km-re van...
    Én mégis arra bíztatnálak, hogy igenis lépj be egyesületbe (Magyar Hobbi- és Sportmodellezők Országos Egyesületének), főleg azért, mert ezek szerint tekintélyes hangárod lehet...minél többen vagyunk tagok, annál jobban tud az egyesület segíteni érdeket érvényesíteni.
    Ha nem is Tesla tempóval, de dolgoznak a srácok, hogy könnyebb legyen az életünk, ennek köszönhetően láthatóan javult a HM hozzáállása a dologhoz, és már olyan helyekre is megadják az eseti légtereket, ahová eddig a jogszabály szigorú értelmezése miatt nem adták meg. Szóval van változás, csak nagyon lassan...

Modellreptér: mit is mondhatnék...kezdőként (bár kezdem úgy gondolni, hogy most még inkább az lettem) én is ott reptettem, ahol kedvem volt...Pécs határában, Tesco mögötti parkban, stb...aztán becsöppentem egy társaságba, és szépen kiszoktam a tőlem 17km-re modellreptérre...myilván az autó hiánya korlátozza a lehetőségeket, de szerintem még így sem veszett a dolog...tagság birtokában még ezt is át lehetne hidalni...

Senior Member solowing logója
    Hozzászólás
    3.467
    Köszi az infót!

Senior Member
    Hozzászólás
    371
    Halihó!

Akkor Te, mint pécsi lakos, tulajdonképpen a hajdúszoboszlói klubnak vagy a tagja?
    A légtér kérdés miatt érdekel, így bárhova lehet légteret intézni, ha úgy adódik?
    Itt szentesen nekünk is volna egy jó helyünk, a tulaj (önkormányzat) is jóváhagyta, vagyunk rá néhányan. Tavaly nekiszaladtunk az egyesület alapításnak, de nem igazán jött össze.
    A tavalyi határhelyzet miatt a katonai helikopterek menetrendszerűen közlekedtek felettünk. Lehet ez a hajdúszoboszlói klub nekünk is megoldás???

Senior Member
    Hozzászólás
    371
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezúton köszönöm az úriember szemfüles, minden szabályt megszegő viselkedését, és azoknak akik tesznek magasról arra, hogy vannak szabályok, csak a hülye önző viselkedésük a lényeg, meg az a 3 perc hírnév amit szerzett magának:

Index.hu:
    "A szokás szerint oktogoni bulival végződő tiltakozás Kossuth téri részéről Kádár Bence készített drónfelvételt a magasból, amin hihetetlen látványos a hömpölygő tömeg, amit a szervezők 100 ezer fősre becsültek. Reméljük, nem lesz a készítőnek baja mindebből, ugyanis légtérzár volt érvényben a környéken a tüntetéskor."

Így is kell csinálni! Tenni magasról a biztonsági szabályokra, a tilalmakra, és azt csinálni amit akarunk! Aztán amikor majd még jobban megszigorítják a repülési feltételeket, és ezzel másoknak fog ártani, meg a hozzá hasonlók, akkor remélem lesz egy-két feldühödött sporttárs, és az elkövető "véletlenül" megcsúszik a liftben....

Köszi szépen Kuki! Tedd tönkre sok ember fáradozását, hogy javíthassanak a helyzetünkön....

Én azért drukkolok, hogy a rendőrségnek lesz annyi esze, hogy a felvétel, és a facebook profil alapján megtalálnak, lefoglalják a géped, és megkínálnak egy 300eHUF-os bírsággal...(és akkor olcsón megúsztad)...

Ahogy Lewis hamilton mondta: Dickhead.
    Ugye, ugye!!
    Már megint magamat kell idézzem, meg a BTK 165 paragrafust....
    Szóval mikor jut már el oda a világ, a joggyakorlat, hagy az érvényben levő szabályok alapján azt az 1 évet kiszabják az ilyeneknek, kérdés nélkül. Elég lenne persze felfüggesztve is...

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.653
    @Solowing: nagyon szívesen, ha segített...legyünk minél többen tiszták, és akkor esetleg komolyabban is veszik az egyesület képviselőit, amikor az érdekeink mellett szólalnak fel...

@Zoller:
    Így van. Az egyesület működése országos, csak bíztatni tudlak, hogy lépjetek be ti is!

Szentesen fussatok neki! Ha tudjátok, papírozzátok le, mert a későbbiek folyamán még jobban járhattok (->modellreptér-program)! Lépjetek be minél többen, legyen biztosításotok, és így kérjetek esetit...Amennyiben van reptér a közeletekben, kérjetek egy "Légiforgalmi szolgáltatói véleményt", és azzal együtt intézzétek majd az esetit...

Én a mai állapotokat figyelembe véve úgy gondolom, hogy egy saját egyesületnek a megalapítása teljesen felesleges, úgyis korrektül meg van nehezítve a folyamat...sokkal egyszerűbb egy már működő (és jó nagy taglétszámú) egyesületbe csatlakozni, esetleg az egyesületen belül (nagy helyi taglétszám esetén) szakosztályként működni...

Ezzel a jogi részének játszi könnyedséggel megfeleltek...ezután már csak az eseti légtér van vissza...amikor az is megvan, elhárult a (jelenleg) törvényes működés elől az akadály...
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2018-04-15 20:44

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.653
    Idézet zoller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...Elég lenne persze felfüggesztve is...
    Szerintem inkább leüli...1 évig lógni?!

Senior Member mybuster logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.467
    Sziasztok!

Elnézést ha nem idetartozik. Ausztriába mennyire vészes kivinni egy koptert,kofferben lenne. Egy 3 kilos Hexárol lenne szó. Határon kérdezősködhetnek?

Köszi,
    Utoljára módosítva: mybuster által : 2018-04-17 19:53
    Tarot 680 Hexacopter, MAE Hobby Electronics , MAE aerial photography

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.378
    Idézet mybuster eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Elnézést ha nem idetartozik. Ausztriába mennyire vészes kivinni egy koptert,kofferben lenne. Egy 3 kilos Hexárol lenne szó. Határon kérdezősködhetnek?

Köszi,
    Semmi közük hozzá amíg nem szállsz fel vele.
    Milyen határ??? Nem vagy te migráns
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Member Sandopunk logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    47
    Idézet mybuster eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Köszi,
    Ha fel is szállnál vele:
    http://dronerules.eu/en/recreational...rities/austria

(bocs, telórról most ezt találtam meg, de van egy oldal ahol fent vannak az egyes eu országok szabályzásai pdf-ben.)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Utoljára módosítva: Sandopunk által : 2018-04-20 19:29

Oldal: 132 / 138 ElsőElső ... 3282122128129130131132133134135136 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva