Oldal: 133 / 133 ElsőElső ... 3383123129130131132133
Eredmény: 1.321 - 1.329 (1329) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member
    Hozzászólás
    368
    Sziasztok!

Az eseti légtérrel kapcsolatban gondolkodtam el valamin. Az egy dolog, hogy megigényeljük, betartjuk. De mi van az 1:1 sportrepülőkel? Rájuk mennyire komolyan vonatkozik ennek betartása, stb....
    Sajnos vannak itt is olyan szakik, akik nagygéppel is igencsak tesznek mindenre, szeretnek a modellezők felett tiszteletköröket tenni. Nem mintha máshol nem lehetne...
    Szóval????

Member Sandopunk logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    42
    Idézet zoller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Az eseti légtérrel kapcsolatban gondolkodtam el valamin. Az egy dolog, hogy megigényeljük, betartjuk. De mi van az 1:1 sportrepülőkel? Rájuk mennyire komolyan vonatkozik ennek betartása, stb....
    Sajnos vannak itt is olyan szakik, akik nagygéppel is igencsak tesznek mindenre, szeretnek a modellezők felett tiszteletköröket tenni. Nem mintha máshol nem lehetne...
    Szóval????
    Csak annyit tudok hozzátenni, hogy itt simán berepülnek Falke-val meg Movit-tal a bekapcsolt eseti légtérbe. A paplanernyősöket meg már meg sem említem...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Senior Member mybuster logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.428
    Köszi, utánaolvasva az ottani Austro Controltol kell kérni engedélyt ennek éves költsége 330 eur. Igy nem biztos hogy viszem magammal. Kockáztatni meg nem szeretnék még ha olyan helyen is repülnék.
    (Olyan írhatna aki esetleg mostanában járt )
    Tarot 680 Hexacopter, MAE Hobby Electronics , MAE aerial photography

Senior Member mybuster logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.428
    Amugy szerintem a mostani rendszer elfogadhato itthon, még nem probáltam. Ha jol értelmezem kérek egy esetei légtér engedélyt az adott napra 3e ft ért 30 nappal előtte. Kicsit ezen a 30 napon kellene faragni és akkor egészen elfogadható.
    Tarot 680 Hexacopter, MAE Hobby Electronics , MAE aerial photography

Senior Member
    Hozzászólás
    368
    Idézet Sandopunk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak annyit tudok hozzátenni, hogy itt simán berepülnek Falke-val meg Movit-tal a bekapcsolt eseti légtérbe. A paplanernyősöket meg már meg sem említem...

Akkor te itt vagy a szomszédban! Innen Szentesről meg simán átrepülnek. Lehet, ugyan arról beszélünk....

Member Sandopunk logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    42
    Idézet zoller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor te itt vagy a szomszédban! Innen Szentesről meg simán átrepülnek. Lehet, ugyan arról beszélünk....
    Szentesről jönnek, csak ezt már nem írtam le. Valószínűleg ugyanarra, vagy azokra gondolunk.
    Hozzáteszem, a környékbeli repterek értesítve lettek (paraméterek megadásával), hogy van itt két eseti légtér is; számoljanak a rep.modellekre, kopterekre... tehát az infó elment, a feldolgozása meg nem mindenhol sikerült

Member Sandopunk logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    42
    Idézet mybuster eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amugy szerintem a mostani rendszer elfogadhato itthon, még nem probáltam. Ha jol értelmezem kérek egy esetei légtér engedélyt az adott napra 3e ft ért 30 nappal előtte. Kicsit ezen a 30 napon kellene faragni és akkor egészen elfogadható.
    30 napra tudod kérni max. És akkor van mozgástered, ha esetleg valami miatt nem jön össze a kiválasztott időpont.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.301
    Szentesről jönnek, csak ezt már nem írtam le. Valószínűleg ugyanarra, vagy azokra gondolunk.
    Hozzáteszem, a környékbeli repterek értesítve lettek (paraméterek megadásával), hogy van itt két eseti légtér is; számoljanak a rep.modellekre, kopterekre... tehát az infó elment, a feldolgozása meg nem mindenhol sikerült

Fel kell engedni nekik ballonokat hosszú madzaggal.
    Ha London bombázásánál bevált itt is be fog. Minden jogod megvan hozzá ha van légtér engedélyed.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hozzászólás
    368

Neveket is tudnék sorolni, akár...

Oldal: 133 / 133 ElsőElső ... 3383123129130131132133

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve