Oldal: 114 / 127 ElsőElső ... 1464104110111112113114115116117118124 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.131 - 1.140 (1261) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.218
    Idézet feket663 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Majd, ha a bicikliseknek kötelező lesz a vizsga, utána esetleg foglalkozhatnának a modellezőkkel is. Esetleg első körben a 20 kilogramm feletti modellekkel indítva, a többit meg békén hagyva.

Szerinted segítene a vizsga? Korlátlan A-m van ráadásul PÁV-al csináltam meg, mégis utálnak az autósok
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member rcgabor logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    1.313
    A korábban név nélkül leírt büntetéses esettel kapcsolatban emeljetek már be legyetek szívesek egy büntető cédulát, mert nekem nagyon "csipkerózsika" mesének tűnik ez a dolog. Meg ez a hallottam, hogy ez történt..... Érdekes dolgokat tud szülni az élet, de ez szerény véleményem szerint nagyon messze áll az igazságtól...... Az hogy beszólt- e a toronynak vagy sem teljesen mindegy, mivel Szolnok MCTR légtér......

Gondoljunk már bele egy légügyi szabálysértés nem lehet helyszíni bírság, meg nem állhat meg 20-25ezer Ft-ban. Nem lehet, hogy másért kapott egy csekket aminek semmi köze a modellezéshez?
    Hangárban:06-30-737-50-37<br /><br />Soroljam én is a gépeket?

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.670
    Idézet rcgabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A korábban név nélkül leírt büntetéses esettel kapcsolatban emeljetek már be legyetek szívesek egy büntető cédulát, mert nekem nagyon "csipkerózsika" mesének tűnik ez a dolog. Meg ez a hallottam, hogy ez történt..... Érdekes dolgokat tud szülni az élet, de ez szerény véleményem szerint nagyon messze áll az igazságtól...... Az hogy beszólt- e a toronynak vagy sem teljesen mindegy, mivel Szolnok MCTR légtér......

Gondoljunk már bele egy légügyi szabálysértés nem lehet helyszíni bírság, meg nem állhat meg 20-25ezer Ft-ban. Nem lehet, hogy másért kapott egy csekket aminek semmi köze a modellezéshez?
    Csekket bemutatni ... Ne értsd félre - de ha alapból megkérdőjelezed hogy igazat írok-e, akkor csoda h itt járunk?
    kb alapból 3-4 hetente 1x vagyok otthon. kis tulzással van olyan modellező akinek Boldog Újévet kellene kivánnom, mert idén még nem láttam.
    Jelelneg az aktív repülés (pl. szunyogírtás, oktatás, vitorlázás) miatt a modellezők inkább betelefonálnak, hogy ettől - eddig akarnak kint lenni ... stb
    Fogalmam sincs hogy mi az MCTR légtér. De kb arról se hogy mi a szitu otthon. Amikor kimegyek, érdekes hogy kb soha senki nincs kint.
    De ... amikor legutóbb kimentem, egy számomra hiteles kolléga ezt mesélte. Ez van ...
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.670
    Idézet feket663 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Majd, ha a bicikliseknek kötelező lesz a vizsga, utána esetleg foglalkozhatnának a modellezőkkel is. Esetleg első körben a 20 kilogramm feletti modellekkel indítva, a többit meg békén hagyva.
    Szrtm 5-7-10kg lenne a reális, abba már benne vannak a 2m -es gépek.
    Megjegyzem, a multikopter őrület miatt nem a repcsiseket kellene csesztetni.
    De az is igaz h az én volt DLE-55 -ös gépemet is lehetett hallani 2-2,5km -ről.
    A magyar nép meg messze nem ennyire toleráns ... és télleg hangos volt, pedig én imádtam

Senior Member rcmodellfoto logója
    Hely
    Budapest XVIII.
    Hozzászólás
    3.842
    Idézet laszieee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...Fogalmam sincs hogy mi az MCTR légtér. De kb arról se hogy mi a szitu otthon. ...
    Nem baj...idővel megtanulod.

Idézet laszieee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

....ezt mesélte....
    Igen, mese az egész.
    "A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.026
    MCTR - katonai légtér

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.976
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerinted segítene a vizsga? Korlátlan A-m van ráadásul PÁV-al csináltam meg, mégis utálnak az autósok
    Én is ugyanígy vagyok, van A, B, C, E kategóriára jogsim, de a PÁV-ot alig akarták megadni, mert a pszichomókus azt mondta, hogy szabályszegő vagyok, ezt állapította meg Nem is értem, mit keresek a forgalomban egy Hayabusával.

Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.670
    Idézet rcmodellfoto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem baj...idővel megtanulod.

Igen, mese az egész.
    Igen ... már tudom h miért nem kommentelek ide egy ideje ... Te biztos jobban tudod. Hisz ott voltál, és neked mondták .. na hagyjuk ...

Senior Member
    Hozzászólás
    2.188
    üdv az rcmodell fórumon
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Junior Member
    Hely
    Stuttgart
    Hozzászólás
    2
    Sziasztok,

nem Magyarországon élek, de néhány hét múlva ott leszek és viszem magammal a Mavic-et is (most először).
    A kérdésem az lenne, hogy össze tudná foglalni valaki röviden, mi ma az aktuális szabályozás drónhasználatra vonatkozóan Magyarországon?
    Próbáltam utánanézni, de a neten semmi egyértelmű és/vagy hivatalos infót nem találtam. Úgy láttam hogy júl. 1-től terveztek bevezetni egy új "dróntörvényt", de ha jól tudom ebből nem lett semmi.

Tehát ami érdekelne:
    - hol engedélyezett ill. tiltott a repülés privát célból? (pl. saját ingatlan, idegen ingatlan, nemzeti park, városi területek stb.)
    - milyen távolsági és magassági korlátozások vannak?
    - egyéb szabályozás

(felelősségbiztosításom van)
    Előre is köszönöm

Oldal: 114 / 127 ElsőElső ... 1464104110111112113114115116117118124 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva