Oldal: 131 / 162 ElsőElső ... 3181121127128129130131132133134135141 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.301 - 1.310 (1619) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member solowing logója
    Hozzászólás
    3.473
    Pedig hidd el Laci ha néha megszellőztetnétek egy- egy ilyen esetet akkor többek közt én is belátnám, hogy tényleg szükséges a szabályozás de így csak annyit látok az egészből, hogy minden amiért megdolgoztam az elmúlt 15 évben az mehet a kukába mert el lett lehetetlenítve ez a hobbi.

Hozzászólás
    3.473
    Először egy kellemes hangú hölggyel beszéltem, másodszorra meg egy bunkóval aki azt sem hagyta, hogy végig mondjam a mondandóm.
    Még Zentai István tett közzé egy technikai telefonszámot 2017 elején. Azt a számot hívtam először aztán adtak újabb számokat mert arra hivatkozott mindenki, hogy nem az ő hatásköre. Kissé kusza volt a dolog végül belefáradtam és úgy döntöttem le van szarva. Kimegyek a határba ahol már senki sem jár aztán lesz ami lesz...a tavaji év így telt el. Aztán gondoltam teszek még egy próbát hátha könnyebb lett az adminisztráció... Azért kérdeztem ki mit tud ?

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.863
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    HC illetékesei elég segítőkészek. Ha nem, szóljatok és nyakon csapom az illetőt
    Semmi bajom velük Laci...a repteresek (akár HC, akár az itteni reptér illetékesei) nagyon segítőkészek...a HM érdemelne egy Taslidzsánit...de azt neked sem ajánlom...

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.572
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Semmi bajom velük Laci...a repteresek (akár HC, akár az itteni reptér illetékesei) nagyon segítőkészek...a HM érdemelne egy Taslidzsánit...de azt neked sem ajánlom...
    Most már ők is beleszólhatnak?
    Mondjuk katonáéktól sokat nem is vártam. Az összes értelmes szakemberük átjött a HC-hoz, mert annyit nem kerestek mint egy kukás.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Már nem a HM légügyi osztálya adja ki az esetit a "drónokra"? Az utolsó kérelmünket tavaly még oda küldték...

Member Sandopunk logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    51
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Már nem a HM légügyi osztálya adja ki az esetit a "drónokra"? Az utolsó kérelmünket tavaly még oda küldték...
    De, továbbra is a HM adja ki az eseti légtérengedély.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Ezúton köszönöm az úriember szemfüles, minden szabályt megszegő viselkedését, és azoknak akik tesznek magasról arra, hogy vannak szabályok, csak a hülye önző viselkedésük a lényeg, meg az a 3 perc hírnév amit szerzett magának:

Index.hu:
    "A szokás szerint oktogoni bulival végződő tiltakozás Kossuth téri részéről Kádár Bence készített drónfelvételt a magasból, amin hihetetlen látványos a hömpölygő tömeg, amit a szervezők 100 ezer fősre becsültek. Reméljük, nem lesz a készítőnek baja mindebből, ugyanis légtérzár volt érvényben a környéken a tüntetéskor."

Így is kell csinálni! Tenni magasról a biztonsági szabályokra, a tilalmakra, és azt csinálni amit akarunk! Aztán amikor majd még jobban megszigorítják a repülési feltételeket, és ezzel másoknak fog ártani, meg a hozzá hasonlók, akkor remélem lesz egy-két feldühödött sporttárs, és az elkövető "véletlenül" megcsúszik a liftben....

Köszi szépen Kuki! Tedd tönkre sok ember fáradozását, hogy javíthassanak a helyzetünkön....

Én azért drukkolok, hogy a rendőrségnek lesz annyi esze, hogy a felvétel, és a facebook profil alapján megtalálnak, lefoglalják a géped, és megkínálnak egy 300eHUF-os bírsággal...(és akkor olcsón megúsztad)...

Ahogy Lewis hamilton mondta: Dickhead.
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2018-04-15 16:04

Hozzászólás
    3.473
    Lehet még ennél szarabb? Gyakorlatilag el lett lehetetlenítve a modellező társadalom! Gondolok itt a hobbi reptetőkre akik csak alkalom szerűen jártak ki. Akik meg egyesületi tagok azoknak mehet minden tovább... Pl. érdekelne, hogy Ferihegy 3 hogy kapott engedélyt? Vagy a többi piros és kék zónában lévő reptér? Ezek szerint csak addig szabálysértés a szabálysértés amíg pénzzel meg nem váltod! Mert utána persze már legális minden...

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.863
    Nézd...én sem örülök a helyzetnek, jobban tetszett az elvadult megoldás, és a szabályozatlanság...de! Nézzük meg a jelenlegi helyzetet, ami (elvileg) már jobb, mint a tavalyi:
    1. Egyesületi tagság: nem volt kedvem hozzá. De beléptem. Összegszerüsítve évi 2000HUF, havonta ~180HUF költség.
    2. Biztosítás: nekem 5000HUF/év, havonta ~500HUF.
    3. az egyesületnek illetékmentes a légtér megkérése (spóroltam évi 36eHUF-ot),
    4. a biztonsági elemzést akciósan készítik el (spóroltam évi 240eHUF-ot),

Tehát egy évi 7eHUF-ba kerülő tagsággal spóroltam évi 270eHUF-ot.

Nem tudom kinek mennyibe kerül a modellje, scale repcsije, 3D gépe, drónja, stb...nekem lassan közelíti a befektetés az 1M HUF-ot (a megvett, és eladott cuccokat, valamint a megsemmisült géptesteket nem számoltam)...
    Mindez két repülőre, és egy quadkopterre számítva...

Mindenki döntse el, mennyit ér meg neki a jogbiztonság...

Hozzászólás
    3.473
    Így van! Igazad van teljes mértékben de maga a probléma továbbra is a kamerás "dron" Amint Te is láthatod, nem a levegőben keringő Easy Star a legnagyobb probléma ma az országban hanem a kamerával felszerelt eszközök. Igazából csak azt nem értem miért nem ezt a kategóriát tiltották be vagy szigorították meg? Én ha akarnék sem tudnék semmilyen egyesületbe belépni mert nincs autóm és a legközelebbi pálya legalább 20km-re van. Azért puffogok itt mert látom én az igyekezetet de a gyakorlat azt mutatja, hogy vagy beleállunk a ránk kényszerített szabályozásba vagy lehet másik hobbit választani. A szabályozással nem lenne gond ha ésszerű lenne. Gondolok itt a súlyhatárokra, vagy egyéb jellemzők szerinti besorolásba. Gondolj csak bele: Veszel a gyerekednek egy tizenezer forintos valamit, hogy játsszon vele de ehhez ugyanazt a procedúrát kell betartanod mint aki a 7kg-os scale repülőjét akarja használni... Szóval nem túl életszerű ez igy... Marad az illegális reptetés vagy a jogszabály szegés vagy ki tudja mi! Főleg az fáj, hogy az évek alatt rengeteg pénzt fektettem a modellezésbe és most csak dísznek lehet használni a gépeket. Remélem az uniós szabályozás már nem annyira narancssárga és élhetőbb lesz az új szabályrendszer.

Oldal: 131 / 162 ElsőElső ... 3181121127128129130131132133134135141 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva