Oldal: 107 / 161 ElsőElső ... 75797103104105106107108109110111117157 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.061 - 1.070 (1609) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.353
    Pozitív? Ostoba szabályozás, az van. Vagy lesz. 130m alatt minek légtérhasználati?
    A mobilappos légtérhasználatinál is csenget majd a kassza? Mennyi lesz az annyi? Valahogy ezt az apróságot mintha mindenhol kifelejtették volna.
    Birka nép a magyar.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.629
    Jaja, ez olyan, hogy kérsz két pofont? Nem. Ok, akkor csak egyet kapsz, örülsz?........
    12. éve kezdő modellező

Senior Member TotoFLY logója
    Hely
    Messze van a köves úttól O6-3O9-627-11O
    Hozzászólás
    4.592
    igaz. Kezdjünk zongorázni. Azt még lehet.
    Galambpostával küldve az én
    Nokia 2110 készülékemről

Senior Member
    Hozzászólás
    2.204
    Jövőre már a fogyasztókat is párhuzamosan lehet majd csak bekötni.
    A sorost betiltják.
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    HungaroControlnál a belső híradóban már mutogatják az applikációt, de nyilvánosan még nem találtam róla semmit.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hozzászólás
    1.420
    Alig 4 hónapnyi beszélgetés, levelezés után Generali (lakásbiztosítás) írásba adta: "szabadidős tevékenységként, repülőmodellezés közben, Európa területén okozott kár megtérítésére a biztosítási összeg (X Ft) erejéig tudunk kártérítést nyújtani"

Nem megváltás, nem is megoldás mindenkinek, de legalább valami kézzel fogható. Természetesen a fenti mondat a megadott szerződésre vonatkozik. Nem általános jellegű. Akinek van hasonló szerződése és érdekli a téma, keressen privátban!

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.629
    Idézet Stomi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Alig 4 hónapnyi beszélgetés, levelezés után Generali (lakásbiztosítás) írásba adta: "szabadidős tevékenységként, repülőmodellezés közben, Európa területén okozott kár megtérítésére a biztosítási összeg (X Ft) erejéig tudunk kártérítést nyújtani"

Nem megváltás, nem is megoldás mindenkinek, de legalább valami kézzel fogható. Természetesen a fenti mondat a megadott szerződésre vonatkozik. Nem általános jellegű. Akinek van hasonló szerződése és érdekli a téma, keressen privátban!
    nemrég írtam, hogy az aegon is hasonlóképp nyilatkozott az én biztosításomról.
    12. éve kezdő modellező

Member
    Hozzászólás
    51
    Tisztelt Modellező Kollégák, nagyjából végigolvasva e több mint 100 oldal terjedelmű hozzászólásokat; egy pár gondolatot mindenképpen szeretnék figyelmetekbe ajánlani! Hársfalvi Pali kollégánk viszonylag jól összefoglalta a várható törvényi szabályozást, melyet a magam részéről, ha nagyjából a benne foglaltak valóban megvalósulnak előremutatónak tartok. Ennek apropóján azt mindenképpen szeretném leszögezni, hogy a világ fejlettebb régióiban, Európában mindenhol van már törvényi szabályozás vagy most folyik ennek megalkotása. Egyfelől azért, mert azt is tudomásul kell venni, hogy a technológiai fejlődés mindig megelőzi a törvényalkotást, viszont az utóbbi 10-15 évben olyan technológiák terjedtek el széles körben, melyek mindenképpen megkívánják, hogy valamilyen szabályozott keretek között folyjon ezek alkalmazása.
    A modellezés, mint hobbi és sport is ezen fejlődés része, és ma már olyan eszközökkel is végezzük e tevékenységet, amit a fent leírt fejlődés is egy új dimenzióba helyezett.
    Azt is leszögezhetjük, hogy e hobbi is rejt magában potenciális veszélyforrásokat, mint baleseti, vagyoni, személyiség-jogi; de ma már ide sorolhatjuk sajnos a terrorizmust is.
    Bevezetőben e gondolatokat azért osztottam meg veletek, mert be kell látni, hogy valamilyen jogi szabályozásra mindenképpen szükség van, és ezen szerintem már kár problémázni, a kákán is csomót keresni. A szekeret egy irányba kellene húzni, hogy a modellező társadalom e tevékenységét hosszútávon biztonságosan végezhesse.
    Én azt javaslom, hogy addig is ameddig a végleges jogszabályok életbe nem lépnek (mint a Hársfalvi kolléga is említette valószínűleg csúszni fog, mivel még az Uniónak is ratifikálnia kell), úgy repüljünk, hogy ne hívjuk fel a figyelmet magunkra mindenféle negatív eseményekkel, és akkor valószínűleg olyan jogszabályok fognak születni, amelyeknek Mi természetesen nem örülünk, de tudomásul vesszük, hogy szükség van rá és számunkra elfogadhatóak lesznek.
    Sokan kritizáltátok a biztosítókat, de látni kell, hogy e témakörben a biztosítóknak nincsenek tapasztalataik, nincsenek statisztikai adataik és mivel a kockázatközösség elve alapján működnek, azt sem tudják pontosan, mekkora e közösség és mekkora és milyen jellegű károkozásra lehet számítani. Szerintem egy idő után ez is ki fog alakulni, de itt is érvényes amit az előbb javasoltam, hogy ne látszódjunk, ne legyenek negatív eseményeink és akkor valószínűleg elfogadható összegekért fognak kínálni biztosításokat is mind egyesületeknek, mind egyéneknek.
    Tehát végszóként még egyszer: összefogás, korrekt biztonságos repülés, lehetőleg olyan helyen, ahol e tevékenység mások zavarása, veszélyeztetése nélkül kellemesen végezhető.
    Baráti üdvözlettel: Donáth Béla ( egy 1970 óta modellező kolléga)

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.353

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    192
    Na, ja. Csak neki ott van egy olyan alkotmany amit az allampolgarok tisztelnek es elfogadnak, meg egy fuggetlen biro szervezet. Nekunk meg van egy ipad-en keszult hatszor? modositott granitszilardsagu izenk. Es ket jogrendszer eltereseirol mar ne is beszljunk.

Mindenesetre tokos ez a Mr. Taylor.

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Oldal: 107 / 161 ElsőElső ... 75797103104105106107108109110111117157 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva