Oldal: 5 / 162 ElsőElső 1234567891555105 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (1619) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.572
    Rendben, fejet hajtok előtted.
    Csak eddig gyakorlatilag hőbörgésekkel találkoztam, olyannal nem aki tenni is akar/tud. Mindenki a másikra vár.

Ha ajánlasz egy hivatalos érdekvédő szervezetet, akkor én be tudom ajánlani a munkacsoportnak.
    MMSZ is így került a képbe, csakhogy rajtuk kívül senkit nem találtam.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.572
    Nem tudom kinek a kezdeményezése, de ártani nem árt. Ferihegy3 klub topikból kopiztam.

"Jelenleg már csak arra van lehetőség, hogy adatokat és támogatást gyűjtsünk azok segítésére, akik még beleszólhatnak a rendeletalkotásba! A lobbi körökön kívül, erre csak az MMSZ-nek és a DOE-nak lesz lehetősége.
    A kérdőív azt a célt szolgálja, hogy letagadhatatlanul és nyilvánvalóan mutassa fel a közösségi álláspontokat és igényeket, azaz világossá tegye a jogalkotók számára az elfogadhatóság és a támogatottság határait. Továbbá világossá tegye a képviselőink számára azt, hogy mit van felhatalmazásuk egyáltalán képviselni.
    A kérdőív pontosan azokat a kérdésköröket érinti, amelyek még az asztalon lehetnek. A kereszt hivatkozások elemzésével arra is alkalmas, hogy egyes csoportjellemzőket elkülönítsen (például, azoknak, akik fel sem tudnak szállni máshonnan, mint modellreptérről, nem nehéz elfogadni azt, hogy oda korlátozzák a tevékenységet, míg más csoportoknak ez nem elfogadható esetleg).
    A kérdőív eredményeihez folyamatos hozzáférése van (rajtam kívül) a képviselőknek.
    A kérdőív lezárása után magam is elvégzem az elemzést és nyilvánosságra hozom.
    Miután a kérdőív önkéntes és anonim, a reprezentativitáshoz lényegében csak elég nagy minta szükséges. Jelenleg 166 kitöltőnél tartunk, ami 12 óra alatt magas szám. De még több kellene. Ez segítené legjobban az érdekeink védelmét és érvényre juittatását.
    Kérlek benneteket, töltsétek ki, és minden módon továbbítsátok légimodellező társainkhoz!"

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/915791452/done/
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member bgeza logója
    Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.164
    Sziasztok!

Fontos és jó kezdeményezésnek tartom Kéri Laci kérdőívét, én is kitöltöttem. Mielőtt kitöltöttem volna, megnéztem az MMSZ honlapját és szomorúan tapasztaltam, hogy semmiféle utalás nincs a jelenlegi válsághelyzetre, holott ez mindnyájunkat érintő alapvető probléma. Az MMSZ több évtizednyi hátrányt mutat az internetes kommunikáció terén, holott napnál világosabb, hogy a modellezők ma leginkább ezt a fórumot használják, ezen szerveződnek. Az érv az szokott lenni, hogy a régi modellezők nem használják az internet adta lehetőségeket. Mégis azt mondom: az MMSZ-nek van egy friss adatbázisa a tagságról ez alapul szolgálhatna a regisztrált modellezőknek.

Korábban a HHH-n kötelező volt a biztonsági vizsga, amit a Műegyetemi Modellező Klub szervezett és ami most a tulajdonviszonyok átalakulásával megszűnt. Egy ilyen biztonsági vizsgát elfogadhatónak tartanék MMSZ szinten.

A vizsgázott és regisztrált modellezők a törvény végrehajtási utasításában felsorolt helyeken repíthetnének.

A repcsik regisztráltatásával óvatos lennék, mert a hangáromban most is van egy csomó roncs, valójában összesen 5-6 repülőképes gépem van, gondolom sokan vannak így. Akkor most melyiket regisztráljam, csak azt az 5-6-ot?

A szabadonrepülő gépekkel mi lenne (azok aztán csakugyan pilóta nélküliek)?
    Barátsággal Géza

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.572
    A regisztrálás vélhetően elektronikusan történne és ingyen, tehát mielőtt kimész regisztrálod, ráteszel egy címkét az adataiddal, és ennyi. Legalább is ez is működő megoldás más országokban. Lényeg az, hogy ha balesetet okoz a gép, akkor be lehessen azonosítani téged.
    Kéri Laci

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.164
    Szia Laci, a gépen rajta kell lenni az MMSZ számnak, tehát ennek alapján beazonosítható a modellező. Ugyanez a szám van rajta a tagsági kártyámon, tehát a gép és a személy összerendelhető.
    Nagyon híve lennék az online elektronikus repítési naplónak.
    Barátsággal Géza

Senior Member Tomek88 logója
    Hely
    Komárom
    Telefon
    70 466 20 64
    Hozzászólás
    2.394
    Üdv!
    Látom megy a kérdőív itt is, ez jó, és fontos, ennek összegzésével kapunk majd lefektethető irányvonalat amit lehet képviselni, és eljuttatni a megfelelő helyekre!!!
    Tehát fontos, hogy minél többen töltsük ki, van külön "repülős" , és van Helikopter specifikus kérdőív is.
    RC heli világ néven :http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/916098543
    Modellezők és a jog: http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/915791452
    Elvileg készül még egy "repülős" is.
    Propagáljátok mindenfele amennyire lehet, ezzel tudunk jelenleg leggyorsabban előállni a rendeletalkotáshoz.
    Utoljára módosítva: Tomek88 által : 2016-12-07 16:40
    Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
    Synergy E7SE Beastx
    Synergy N5C Beastx
    Aurora 9

Junior Member
    Hozzászólás
    4
    Üdv Mindenkinek,
    Régen jártam már nálatok, de az ügy fontossága újra ide hozott. Örömmel láttam, hogy van köztetek, aki még mindíg képviselheti az érdekeinket a minisztériumban.
    Zentai Pistával ( akié a kérdőív) közösen próbálunk tenni azért, hogy esély legyen egy elfogadható szabályozásra. Én a régi MMSZ-es múltam miatt,( jelenleg is az ANTIKOS szakág vezetőjeként próbálom hasznossá tenni magam) Dr. Reé Bandit ( MMSZ elnök) inspirálom cselekvésre és segítem információval. István a "civileket" mozgósítja, miközben egyeztetünk.
    Senkit nem vígasztal biztos, hogy a magyar törvény is az EU-s egységes tervezet miatt lett ilyen gyopár. Az eleve hibás meghatározást, a szigorú szabályozást mind-mind onnan vették át. A minisztérium segítőkésznek látszik, de nem mondják meg mi van az ő tervezetükben. Hangsúlyozzák, ha sikerülne is most egy megengedőbb szabályozás, csak az EU-s egységes bevezetéséig tarthat. Alakult azonban egy nemzetközi összefogás a nyugat európai országok szövetségeiből, akinek nem tetszik a CIAM teszetoszasága és szembe akar menni az EU-s tervezettel. Ehhez úgy tudom csatlakozni fogunk. Holnap 9-körül lesz egy rádió riport a Reé Bandival a Lánchíd Rádióban. (FM 100,3 Bp-en.) Aki kérdez Török Dániel szerkesztő riporter. Micsoda véletlen. A Facebookon is érdemes körülnéznetek tettem föl a nevem alatt felhívást és sok érdekes hozzászólás érkezett. Többek között a német modellezők petíciója 10000 aláírással a saját légügyi miniszterükhöz. A Szán Modellsport beszámolója a nemzetközi helyzetről, stb. Egy biztos, minden nyüzsgés jó irányba terelheti a jelenleg tragikusan kinéző helyzetünket. A konkrét repülős súlyokat és légtér méreteket Istvánnak továbbítottam, ő összesíti és küldi a főosztályvezető asszonynak. Hátha.....

Sziasztok, szia Laci,
    most látom ezt a mozgást, végre.

Az MMSZ-hez: nemcsak az online kommunikációban van lemaradva, hanem mintha nem végezne semmiféle nyilvános vagy a tagok felé irányuló kommunikációt - úgy néz ki számomra (és sokunk számára, ahogy hallom!) Úgy alkot véleményt, hogy nem kérdezi meg, mit képviselhet.

A tagság véleményére is ilyen külsős kérdőíveket kell csinálni (részben emiatt. .) Pont ezért a kérdőívet egyébként ebben a helyzetben agyon hasznosnak tartom de sajnos lezárult ("a modellezők és a jog" című legalábbis)

A kommunikáció eddigi hiánya miatt ezért is örülök a Lánchíd rádiós interjúnak, köszönöm a szervezést, remélem, hogy jól sikerül. A "hátha" itt kevés lesz, itt muszáj eredményesnek lenni.

Az oldalunkra a téma részleteit jobban ismerő számára ( Török Laci? ) felajánlom, hogy feltesszük a kérdőívet, és cikket vagy cikkeket is.

Repítések "repteren" kívül:

Az online lejtővitorlázó térképünk linkje - amibe nagyon sok munka van, sok terepbejárás - és folyamatosan fejlődik - ide becsatolom!

Magyarország RC lejtővitorlázó helyszínei - BETA - https://drive.google.com/open?id=13A...g8&usp=sharing
    (Még jó, hogy most épp kéznél van, elkészült. Mi lett volna tavaly ilyenkor? )
    Ezek fontos területek, amelyek egy tetemes részén rendszeresen van repítés, vagy potenciálisan lehetne repíteni. Ráadásul még nincs is az összes ismert, működőképes pont feltéve.

Pont ezért az "engedélyezett repterek" listája nagyon nem jó irány, mert ha csak egy zárt, modellező reptereket tartalmazó, vagy modellreptereket plusz pár lejtő starthegyet tartalmazó listát fogadnának el, onnantól egy gyerek sem mehet ki semmilyen rétre játszani, siklatni, gyakorolni. Agyrém lenne! Mellesleg, a hegyvidéki repülés és a lejtőzés akkor meg is halt onnantól elvileg, amit ugye nem kell részletezzek.

Mivel látom, többünket erősen érdekel a helyzet és vannak elszórtan erőforrások, kellene mielőbb munkacsoportot csinálni.
    Utoljára módosítva: F3X.hu2 által : 2016-12-09 17:00
    f3x(pont)hu

BGéza,
    olvasom: "megnéztem az MMSZ honlapját és szomorúan tapasztaltam, hogy semmiféle utalás nincs a jelenlegi válsághelyzetre, holott ez mindnyájunkat érintő alapvető probléma. "

Az a szomorú helyzet, hogy ha elolvasod a bejegyzés rovatát (nem cikkek, mert általában 1-2 mondatosak, mint egy üzenőfal) akkor olyan, mintha csak szabadonrepülők, beltériek, némi autó és motorcsónak létezne Magyarországon. Már a nyitólap három bélyegnyi képe is ilyen. Elnézést, nem akarok senkit se megbántani, de valójában hányan szabadonrepülőznek (beltériznek) Magyarországon és milyen az arány a rádiós kategóriákhoz képest? Ha egy képet kéne (lehetne?) feltenni a repülőmodellezésről egy weboldal nyitólapjára, az melyik lenne? RC-repülés vagy szabadonrepülés (vagy annak egy szub-szub-szub rétege)? Persze az is kérdés, miért nincsenek képek egyáltalán..

A hírsoron emlékérmek, bizottsági tagságok, gyászjelentések vannak többek közt - ha megnézitek, szinte SEMMI sincs a modellező életről, legyen szó vidéki bemutatókról, szakmai cikkekről, vagy a hazai rendezésű (részben nemzetközi, F3J) versenyekről, amelyekről színes-szagos beszámolókat lehetne olvasni. Ilyet én nem találtam. Én például küldözgettem néha nekik linkeket a saját tartalmakról, külföldi versenybeszámolókról, hogy használják, de se kép, se hang, se visszajelzés, semmi. A SZÁN Modellel sokkal jobban működött, ha már említettétek. Hát itt tartunk!

Tehát összegezve ha egy outsider felmegy erre az oldalra, mi lesz a benyomása? Kap-e egy gyors összképet-e vagy nem? Hiteles lesz, igen vagy nem? Kérdem én: ezután ki lesz az, aki az MMSZ-t úgy tekinti, hogy tömegek állnak mögötte, sok eredménnyel, és egyáltalán, a modellsport, a modellezés mint hobbi - fontos, és nem csak a meglett emberek szórakoznak (bocs, magamra is gondolok lassan). Pont az utánpótlás részéről sem látszik semmi, a gyászjelentések mellett. Ezzel szemben fel kéne rakni az összes klubot, az összes szakkört, interjúkat a gyerekekkel, fotókkal, hogyan repítenek együtt, hogyan gyakorolnak, stb.
    Egy ilyen éles helyzetben ez a muníció pont hasznos lenne!
    Miközben az MMSZ egy ilyen szabályozásnál nemcsak (az immár 1000 fő alá csökkent) tagságot képviseli, hanem mindenkit. Egyetlen ilyen szervként.
    BGéza, én is szomorúan tapasztaltam ezt a hozzáállást és szomorúan azt kell írjam, hogy a korábbi évek teljes kommunikációs csendje és a fent írtak miatt sokszorta nehezebb lesz érvényesülni, mint egyébként. Aztán nehogy egy kedvezőtlen kimenetel legyen ennek a lecsapódása.

Ezt előrefelé nagyon gyorsan meg kell szervezni, és az a véleményem, hogy az egész MMSZ-t át kellene alakítani a működésében, és erőforrásaiban is - amikről tudom, hogy korlátosak, de ezen alakítani kell.
    Ha ez ettől az ügytől függetlenül nem történik meg hamarosan, akkor a sokak által tapasztalható eljelentéktelenedés felgyorsul.
    Utoljára módosítva: F3X.hu2 által : 2016-12-09 17:26
    f3x(pont)hu

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.164
    Szia Laci (f3x)!

Mindenképp lépnünk kell valamit. E pillanatban az MMSZ az a szervezet, amely hivatalosan képviseli a modellezőket ezért gondolom azt, hogy nekik lépni kell az érdekünkben. Rée Bandit levélben figyelmeztettem is erre a veszélyre. A kapott választ néhány régi sporttársnak emailben elküldtem. Az MMSZ szervezeti és működési megújítását a legközelebbi közgyűlésen lehet kezdeményezni. Ez azonban a jelen helyzetben már túl későnek tűnik. lehet, hogy rendkívüli közgyűlést kellene összehívni?

A repülőmodellezők (RC és szabadonrepülő egyben) fontossági sorrendje alapvetően különbözik a hajós és autós szakágak érdekeitől. A jelen válsághelyzet őket egyáltalán nem érinti, viszont a szövetségi tagdíjak jelentős része az autósoktól származik. Ugyanakkor rendkívül furcsa, hogy a CIAM tagjai vagyunk, de szövetségünk egy rakás repüléstől független szakágat is tömörít. Még jó, hogy a rakétamodellezés nem szerepel a portfóliónkban (emlékeztetek a régi Modellezés címlapjára, ahol mindezeket felsorolták).

A szervezet hatékony működésének alapvető feltétele a nyíltság és a kommunikáció. Ezt pedig nem lehet másképp csinálni mint friss adatbázison alapuló, interaktív honlappal. A papír levelezés és a telefon feledhető. Ahogy a törvényjavaslatot olvasom, egy ilyen honlap készítésére és üzemeltetésére kötelezik a szakmai szervezeteket. Ehhez azonban erőforrások kellenek.

A dedikált repítőhelyek használatában eltér a véleményünk. Miért ne lehetne ez egy folyamatosan frissülő jó hosszú lista?
    Barátsággal Géza

Oldal: 5 / 162 ElsőElső 1234567891555105 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve