Oldal: 152 / 161 ElsőElső ... 52102142148149150151152153154155156 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.511 - 1.520 (1609) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Élőben nem vészes. Amikor először elkezdtük a törvénytervezet véleményezését jó pár éve akkor rugalmas volt és megértő. Akkor volt pályakezdő a minisztériumnál és kezdte átvenni a feladatokat. Kicsit önbizalom hiányos volt, de értelmes.
    Viszont azt nem értem, hogy ha még mindig ő ennek a felelőse hogy a fenébe felejthette el a korábban kidolgozott jó megoldásokat, és a felmerült kifogásokat.
    Lehet azóta szerzett rutint a mások szempontjainak magasról lesz...ásábból.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member Nadi 1 logója
    Telefon
    30-261-7426
    Hozzászólás
    1.019
    Sziasztok!
    Nem feladni!
    Nekem az a leginkább bántó ebben az egészben, hogy a szabadidőm eltöltésében korlátoznak!
    Ezt pedig nehezen viselem!
    Nadi.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.629
    Idézet Nadi 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Nem feladni!
    Nekem az a leginkább bántó ebben az egészben, hogy a szabadidőm eltöltésében korlátoznak!
    Ezt pedig nehezen viselem!
    Kocsmába, múzeumba, moziba, koncertre, kiállításra sem mehetsz. A többi hekyre is csak maszkban. Csettintenek egyet és hoznak egy rendeletet. Holnap majd kitalálják, hogy fűlevest kell enni mert egészséges. Rendelet és kész. Bármiben korlátozhatnak, nincs beleszólásunk.
    12. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    263
    Először is BÚÉK mindenkinek!

Másodsorban: Megjelent a Mydronespace új verziója.
    Személyivel lehet regisztrálni, plusz belekerült néhány új menüpont, "kapcsoló". Berepülni kívánt terület alakja pl már nem csak kör, lehet "folyosó", illetve sokszög.
    Ami érdekesebb, az a "pilóta képesítés azonosítója" adatmező, illetve a repülési terv hozzáadásánál egy "Felelősségbiztosítás" feliratú kapcsoló, melyhez az alábbi szöveg tartozik: A jogszabályban előírt felelősségbiztosítással rendelkezem.

A GYIK még nem elérhető, pedig szívesen végigolvastam volna...

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.629
    Regeltem is. Jogosítvánnyal is engedte. Repülést is engedett bejelenteni bár nem írtam be vizsga vagy biztosítási számot mivel nincs is.
    12. éve kezdő modellező

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.380
    Én már tesztelem is! Dobálja az SMS és email-eket lakotterületre kért repülésre. A biztosítás fül nem marad bekapcsolva, hiába próbálom (lementve és visszalépve).

FIGYELEM!
    A repülése (PZQEAB)
    A repülés a BUKK korlátozott területet érint. Engedély vagy hozzájárulás szükséges. A BUKK azonosítójú korlátozott légtérben a repülést az adott légtér igénybevételére vonatkozó szabályok figyelembevételével hajtom végre.

Senior Member
    Hozzászólás
    842
    Sziasztok!

Egyébként hol lehet biztosítást kötni? Én, amit eddig találtam, csak "ipari" reptetésre volt, magánszemélyt nem találtam.

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    263
    Idézet Professzor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Egyébként hol lehet biztosítást kötni? Én, amit eddig találtam, csak "ipari" reptetésre volt, magánszemélyt nem találtam.
    Szia!

Én tavaly tt.alfa.team segítségével kötöttem biztosítást, remélem idén is sikerülni fog... :-) Ő a hajdúszoboszlói modellreptér vezetője, én ott vagyok "tag".

Senior Member
    Hely
    Hatvan
    Hozzászólás
    263
    Idézet HC eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én már tesztelem is! Dobálja az SMS és email-eket lakotterületre kért repülésre. A biztosítás fül nem marad bekapcsolva, hiába próbálom (lementve és visszalépve).
    Ezek szerint ott nem is enged repülni? Bekéri az engedélyszámot vagy bármit?
    Ja és vittél fel "drónt" is a programba? Már csak azért kérdem, mert ugye alapból a "játék" kategóriával indít.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Idézet v_zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Regeltem is. Jogosítvánnyal is engedte. Repülést is engedett bejelenteni bár nem írtam be vizsga vagy biztosítási számot mivel nincs is.
    Akkor te várhatod a büntetést, amit automatikusan postázott a rendszer. Mivel bevezetésről van szó, most csak 1 millió lesz nem 100
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Oldal: 152 / 161 ElsőElső ... 52102142148149150151152153154155156 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva