Oldal: 160 / 161 ElsőElső ... 60110150156157158159160161 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.591 - 1.600 (1604) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.353
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon fiatal lehetsz ha még hiszel a mesékben
    A propagandát meg ne itt nyomasd, épp elég hogy a csapból is ez folyik, nem ezért járok ide.
    Vagy nyomasd, de akkor én is elkezdem, de azt senki nem szeretné
    Hát pedig ez tiszta politika. Szakmai érdekeket nyomokban sem tartalmaz.

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    193
    Nem olvastam vissza, csak pár oldalt, ami kérdésem lenne -és láttam másban is megfogalmazódott-, de választ nem láttam rá:
    Hogyan regisztráljam a saját építésű kis drónom (27cm), amin éppen van kamera az fpv miatt, de max 10-20 méter magasra repülnék vele (esetleg néha a kertemben)? De szó lehetne itt régi EasyStar-om vagy Cessna-mról is amiket már sokszor átépítettem pl. törés miatt....

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.354
    Ti sem kaptatok még mindig semmi regisztrációs határozatot (az automatikus válaszon kívül)?

Senior Member nebula logója
    Hely
    Rákospalota
    Telefon
    06-20-9158040
    Hozzászólás
    466
    Én még nem kaptam...
    Storm-450 FB, Trex-500 FB, Trex-550 FBL, Trex-600, MD-500, AS-350, CAT (Own preparing)

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    388
    Az esetetek is mutatja, hogy kis Honunkban mekkora a káosz, pedig a mi ügyünk a többihez képest semmiség, bár számunkra eléggé bosszantó.

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.354
    Komolytalan banda az biztos....

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.840
    Idézet dr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogyan regisztráljam a saját építésű kis drónom (27cm), amin éppen van kamera az fpv miatt, de max 10-20 méter magasra repülnék vele (esetleg néha a kertemben)? De szó lehetne itt régi EasyStar-om vagy Cessna-mról is amiket már sokszor átépítettem pl. törés miatt....
    A regisztrációs űrlapon a saját adatok mellett a géped nevét adod meg, és amennyiben rendelkezik gyári egyedi azonosítóval azt kell megadnod.

Példa:

DJI MAvic esetében:

Gyártó neve: DJI Technology Co.
    Típusa: Mavic Pro
    altípusa: Platinum
    sorozatszáma: 08QCFALP124??? (a kérdőjel természetesen valódi betű, de hát nem írom ki teljesen, fő a biztonság)

aztán kitöltöd a személyes adataidat, aláírod, szkenneled pdf formátumban, és vagy papír alapon, vagy epapír (elektronikus beküldés ügyfélkapu segítségével) segítségével beküldöd.

NEM gyári építésű modell esetén:
    gyártó beve: Kovács Szabolcs (ide írhatod azt is: egyedi építésű)
    típusa: Crosswind (írhatod azt is: egyedi építésű)
    altípusa: Mini (írhatod azt is: egyedi építésű)
    sorozatszáma: KSZ-6008-02 (nem kötelező sorozatszámot megadni, de mint egyéni készítő/gyártó megteheted).

A többi ugyanaz, mint fennt...

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.840
    Idézet gyr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az esetetek is mutatja, hogy kis Honunkban mekkora a káosz, pedig a mi ügyünk a többihez képest semmiség, bár számunkra eléggé bosszantó.
    A friss infók szerint eddig 600000db üzembentartó (tehát nem drón, rc modell, stb.) került beregisztrálásra a rendszerbe. Ha csak mindenkinek 1 madara van, akkor az plusz 600000db UAS...de nyilván több is van, induljunk ki a cégekből, és az elborult modellezőkből, és arányában emeljük meg mondjuk 5db UAS / üzembentartóra...

Ez rögtön 3000000db UAS-t jelent. Mivel a regisztráció, hogy hiteles legyen nem egy automatizált rendszerben történik, gondolom az EÜ adatbázishoz hasonlóan manuális feldolgozást jelent...
    A 3000000db UAS 3 hónapra levetítve 1000000db/hó, ami törvényes munkaidő beosztást számítva 5953 regisztrációt jelent naponta. legyünk optimisták, és ezt intézze mondjuk 20 ember, akinek csak ez a dolga...az azt jelenti, hogy naponta 297db UAS regisztráció jut egy dolgozóra, ami azt jelenti, hogy óránként 37db UAS regisztrációt kell bevinnie a rendszerbe, ami azt jelenti, hogy 1 perc 30 másodperc jut egy regisztráció bevitelére...statisztikailag.

de ugyebár a 8 órából megjár 20 perc étkezési idő, és mivel monitoros munkavégzést nem végezhet a hatályos Mv.törvény miatt napi 8 órában, leugrik 2 óra, illetve óránkét 10 perc szünetet kell(!!!) tartani...tehát a 8 órányi munkaidő megrövidül összesen 200 perccel...

Így a feldolgozásra jutó darabszám leesik 60 másodperc / 1db UAS regisztráció

Nem tudom hányan csináltak már adatbevitelt munkaként, amikor kézírásból, szar űrlapokból, automatizálás nélkül kellett mindig más adatot bevinni...volt részem hozzá az EÜ-ben...beugróként 1 hónapig csináltam...Aki még nem csinálta, javaslom próbálja ki...kelj fel reggel 0530-kor, tisztálkodj, öltözz fel, menj el autóval 15km-t reggel a csúcsforgalomban (oda-vissza a lakáshoz 7-8km), kapcsold be a gépet, és kezd el beírni a regisztrációs űrlapot folyamatosan a gépbe, miközben a stopperóra a szemed előtt van (ez szimulálja az eljárási határidő okozta nyomást), és ne hibázz! Opcionálisan kérd meg a kislányodat, hogy nyivákoljon a munkaállomás mellett (szimulálja az osztályvezetőt), miközben figyelned kell rá, mert nem teheted meg, hogy nem figyelsz a főnökre (közben persze a stopperóra fut)...és ez mehet egészen délig. Délben közli az osztályvezető, hogy lassú voltál, így nem mehetsz ebédelni, különben kirúg...szóval nincs ebéd, de munkaidő végén ehetsz...nehezen vége a napnak, kikapcsolhatod a gépedet, a kislányodat elzavarhatod az udvarra (szimulálja az osztályvezető halálfaszára küldését), majd újra autózz a csúcsforgalomban 7-7km-t (szimulálva a hazautat), és menj fel a lakásba...otthon remélhetőleg hazaért a feleséged, és (csak a vicc kedvéért írom így) fejhangon sivalkodik, hogy mennyien vannak a boltban, és lehet menni bevásárpolni...

Este lefekszel aludni, de nem tudsz, mert a monitorok kék fénye miatt alvászavarod lesz...gondolkozol mi legyen...de csörög a (kibaszott) ébresztő, és kezdődik egy új nap a "milyenjóhelyedlesz" államigazgatásban....

Nem védeni akarom őket, csak több toleranciűt, megértést kérek nekik, más szempontból nézve...hátha...

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.354
    Akkor ebben az év(tized)ben nem lesz regisztrálva egyik gépem se!!!
    Olyan komoly ez a regisztráció, hogy se fesztáv, se felszálló súly, se meghajtás típusa, se használt rádió freki, semmi nem érdekelte őket, ezért nekem minden gépme ugyanazt fogja kapni!

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.840
    Idézet HC eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...semmi nem érdekelte őket, ezért nekem minden gépme ugyanazt fogja kapni!
    Ennyi.

Ezért nem értettem soha, hogy az rc modellezők java miért akadt fenn...örüljünk, hogy nem kérnek fényképet, és specifikációt...a lajstromszám meg mehet a gépekre kinek kedve szerint...nem legális, csak kiskapu...

Oldal: 160 / 161 ElsőElső ... 60110150156157158159160161 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva