Oldal: 137 / 137 ElsőElső ... 3787127133134135136137
Eredmény: 1.361 - 1.364 (1364) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member
    Hozzászólás
    353

Kék szalag 2018

Index -tech-drónkáosz a Balaton felett. Keressetek rá

Senior Member
    Hozzászólás
    110
    Sziasztok,

Kb. 6-7 éve nem repülőztem. Költöztem is időközben. A kisebbik lányom ahányszor látja a garázsban a repcsiket, nyaggat, hogy ki akarja próbálni. Azt már megemésztette, hogy irányítás az nem úgy megy, hogy odaadom és kész, úgy is jó, ha én irányítom (legalábbis most azt mondja :-), csak rüljön máááár...
    Van két LiPo akksim, amire időnként rátöltöttem és úgy néz ki a kapacitásuk jó még. Viszont, felmerült a kérdés, hogy légtér engedély ... és nézem, hogy amit szabályozás van az nem csak drónokra vonatkozik ! ? Ez a repcsi 300g körül van. Most akkor ha ki akarok menni a határba, erre is légtér engedély kellene ? Vagy mivel nem rendelkezik "autonóm repülési képességgel", így nem kell?
    Persze, ha erre újra rákapok, akkor kell biztosítás (Zalaegerszeg közelében tudtok kulbot/egyesületet?), de ez a légtér engedély dolog nagyon remélem nem kell.

Köszönöm,
    ÜDV JG

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.607
    A rossz hír az, hogy a jog jelenlegi állása szerint kell a légtérengedély, és a biztosítás is...a tapasztalat azt mutatja, hogy ezzel a kisméretű repcsivel, ha kimész a határba, és biztonságosan repteted, akkor a kutya sem foglalkozik a reptetéssel...innen kezdve a döntés a tiéd...

Senior Member
    Hozzászólás
    110
    Köszönöm :-(((
    Ez nagyon gáz. Gondolom ti ezt már évekkel ezelőtt átrágtátok és kellően csuklottak sokan, de én most realizálom, ha újra akarom kezdeni, nem egyszerű annyira mint gondoltam. Persze, értem, hogy a kutya sem foglalkozik majd velem, de azért mégis, nem szeretek illegálba menni.

Jól látom, hogy klubhoz kellene csatlakozni és annak a légterét akármikor tudom használni éves klubtagsát fejében? Tudtok ilyet Zalaegerszegen?

Amit találtam a piac mögött, a bolt is már régen bezárt, de ami mögötte van sem úgy tűnik mintha működne.

ÜDV JG

Oldal: 137 / 137 ElsőElső ... 3787127133134135136137

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve