Oldal: 43 / 144 ElsőElső ... 333940414243444546475393143 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 421 - 430 (1434) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member sumi75 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06302170936
    Hozzászólás
    766
    Az ilyen szép videókat sem látnánk
    Azt értem én hogy benzin, de mitől megy 06302170936

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    198
    Idézet sumi75 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A "Phars"-os írásra reagálva :

- ha elveszik a jogosítványom annak mi köze a modellezéshez?

Üdv
    Vezetéstől általában nem akármiért tiltanak el. Ha valaki ott tojt a szabályokra akkor mi garantálja, hogy itt nem. Bár a magam részéről nem tudom eldönteni, hogy melyik verziót találnám elfogadhatónak.

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    198
    Az MMSZ módosítási javaslatairól tud valaki infókat?

Senior Member
    Hozzászólás
    307
    LEVÉLVÁLTÁS - ELMONDTAM JAVASLATAIMAT

"Tisztelt Zentai úr,

Köszönöm a dokumentumokat, sok értékes információt tartalmaznak.
    Első nekifutásunk, az amerikai szabályozási precedens átvétele jogrendi ellentmondás miatt nem járt sikerrel. Most a tételes véleményezés és a vonatkozó javaslatok előkészítését végezzük rohamtempóban.
    A 4. (utolsó) felmérésének eredménye érdemben szinte mindent elutasít, aminek nincs esélye, mert a helyzet szükségessé teszi a szabályozást, a kérdés a hogyan.

Ismételten köszönöm az anyagot, meglátjuk, mire jutunk.

Üdvözlettel
    Dr. Reé András"

EZT VÁLASZOLTAM:

"Kedves András,

Valójában, pontosan lehet látni, melyek azok a paraméterek, amelyek mellett már a modellezők többsége folytathatná a tevékenységét és még csak jelentős felháborodást sem váltana ki. A felmérések arra alkalmasak, hogy megbecsüljük a szabályozási elemek elfogadhatóságát.

Ezen túlmenően, pontosan felvázolható, hogy hol van a határ a modellező társadalom jogkövető szándéka és a jogkerülés tendenciái között. Különösen a 4-ik "Hatástanulmány" megvilágító e szempontból. Különösen, ha megfigyeljük az egyes válaszsémákban az eloszlásokat is.

Az azonban egyértelmű és figyelmeztető, amely az első kérdésre adott válaszokból felsejlik. Sokkal többen fogják abbahagyni a modellezést, mint ahányan majd betartják a szabályokat, valamint szinte senki sem fog betartani minden szabályt. A jogalkotónak is látnia kell, hogy ez az ellenállás nem valamiféle paradicsomi vágyak megnyilvánulása, hanem józan emberek ítélete.

Főbb vonalakban, az alábbiakat látnám szükségesnek és elérhetőnek:

1. Az indokolatlan adminisztrációt csökkenteni kell: a modellek dokumentációs követelményei abszurdak és értelmetlenek. Jelentősen meg lehetne húzni. Ez az egyik legritikusabb pont.

2. A kötelező biztosításra alternatívát kellene kérni, mert légiközlekedési felelősség biztosítás konstrukció nem is létezik modellezőkre. Ugyancsak abszurd módon túlzóak a fedezet határok. Sokkal alacsonyabb határok indokoltak, különös tekintettel arra, hogy az egyéb szabályok betartása eleve csökkenti a kockázatot, be nem tartásuk pedig kizárja a biztosító jótállását. Megjegyzem, még a légi mentőszolgálat pilótáinak is csupán 2 milliós fedezetű felelősségbiztosítása van.

3. A kategorizálást radikálisan meg kell változtatni. Legalább 1 új kategória létrehozása szükséges, legalább 10kg-os tömegig. A 2kg-os kategória emelése is indokolt lenne 5kg-ig. A kategorizálásban a repülési magasság nem lehet demarkációs kritérium, ez a másik súlyosan kritikus pont.

4. A tanfolyamos vezetőképzés rendszere nemcsak kidolgozatlan, de lényegében megvalósíthatatlan is. Nem lesz senki, aki akár csak képes lehet az akkreditációra (természetesen a Pharmaflighton kívül), és egy ilyen tanfolyam díja alaphangon 250 ezer forint lesz, másképp még az oktatókat sem fogják tudni kifizetni. Rá kell mutatni arra, hogy a rendeletben vázolt tanfolyam tökéletesen inadekvát modellezőrepülők számára, azt az egész 25kg alatti kategóriában ki kell zárni. Függetlenül a repülési magasságtól.

5. Az egyes passzusokban előkapott 50m-es és 130 méteres magasságküszöb teljesen megalapozatlan, sehonnan nem eredeteztethető (lábban kifejeztve nincs is értelmük). Semmilyen veszélyt nem jelentene már a megfelelő TMA-ban sem akár az 2000 lábas magassági küszöb sem. Mindenképpen javaslom, hogy a magassági határokra készüljön megengedőbb javaslat!

6. Az eseti légtérigénylésben javaslatot kellene tenni "modellező" eseti légtérre, sokkal egyszerűbb eljárással és sokkal olcsóbban vagy díjmentesen, esetleg speciális regisztrációval, elektronikusan. Radikálisan megnövekedne a légtérigénylési hajlandóság egy könnyített formában. Nagyon sok modellező soha nem jut semmilyen reptérre a jövőben sem (legalább 40%-unk van ezzel így!).

7. Messze a legkritikusabb paraméter a modellek hatósági nyilvántartásba vétele (minden 2kg-nál nehezebb és minden 50m-nél magasabban repülő 2kg-nál könnyebb) modellre . Ez értelmes lehet egy 2000m-en repülő autonóm kereskedelmi drón esetére, de tökéletes ostobaság egy RC modellre. Sok egyéb szempontból is életszerűtlen és kiszámítható, hogy ez lesz az a szabály, amit úgyszólván senki nem fog betartani. Különösen nem a rendeletben vázolt, eszetlen adminisztrációval. Az egész 25kg alatti osztályra, de legalább 10kg alatt ezt ki kellene zárni.

Végezetül: idáig több, mint 600 modellező írta alá a petíciómat, amelyben moratóriumot kértem a rendelkezések végrehajtására mindaddig, amíg a végrehajtás feltételei nem teremtődnek meg (nincs biztosítási termékkör, nincs képzés, nincsenek repterek, nincsenek hatósági adminisztrációs rendszerek, stb). Megjegyezném, hogy a majdani ügyekben (Pest megyében) eljáró vezető rendőrtiszt mélyen egyetért e kérésünkkel.

Nagyon fontos lenne hangsúlyozni a jogalkotó előtt ennek fontosságát. Bármi is hatályosul végül, mindenképpen időre lesz szüksége a modellező társadalomnak.

Természetesen, a rendelet hatályosulása után sem lesz vége a jogorvoslati utaknak, illetve bizonyos utak eleve csak akkor nyílnak meg. A szabályozás egész rendszere súlyos alkotmányossági aggályokat vet fel, illetve nemzetközi kötelezettségeket is sérthet. Hasonlóan a közelmúlt más szabályozási bravúrjaihoz, prognosztizálhatóan bírósági ügyeknek is elébe nézünk.

Üdvözlettel

Zentai István"

Ez egy válaszlevél, aminek az első részét feltettem ide a Magyar Modellezők Baráti Körének a nevében.

Üdv.
    Yodamaster

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    321
    Topmodel Bliss
    HAI-2
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Mpx Easystar

Senior Member
    Hozzászólás
    307

Yodamaster

Senior Member KozmaBalázs logója
    Hozzászólás
    1.039
    Sziasztok! Azon tanakodok, hogy az éppen készülő "dróntörvénnyel" kapcsolatban összeszedhetnénk komoly kibúvókat, kivételeket, ami mégis lehetővé teszi a nyögvenyelős modellezést. Arra akarok kilyukadni, hogy beleszámít-e vajon a DLG, aminek nincs hajtóműve?! És miért? Szabadonrepülők? Gumival kilőtt repcsik? De alulról is megközelíthetjük ezt, hogy például légijárműnek minősül-e a felrúgott focilabda, frizbi, bumeráng, hőlégballon, héliumos lufi, még valami? Köszönöm a válaszokat!
    Rezgőszelepes sugárhajtómű volt a jelem az oviban.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    Szerintem ha kerékpárral ugratok az még nem. Mert az pilótás repölő jármű. De ha eközben leesek róla akkor az már pilóta nélküli repülő jármű. Igaz nem távvezérelt. Ellenben ha kamera van a kerékpáron esetleg GPS akkor más feltételeket teljesit a kerékpár s már drónnak minősűl. Ráadásul 2 kg-nál nehezebb tehát egy felsőbb kategóriába kerül, főleg ha akkorát tanyázok, hogy 30 méternél messzebb repül tölem.
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.487
    Idézet KozmaBalázs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Azon tanakodok, hogy az éppen készülő "dróntörvénnyel" kapcsolatban összeszedhetnénk komoly kibúvókat, kivételeket, ami mégis lehetővé teszi a nyögvenyelős modellezést. Arra akarok kilyukadni, hogy beleszámít-e vajon a DLG, aminek nincs hajtóműve?! És miért? Szabadonrepülők? Gumival kilőtt repcsik? De alulról is megközelíthetjük ezt, hogy például légijárműnek minősül-e a felrúgott focilabda, frizbi, bumeráng, hőlégballon, héliumos lufi, még valami? Köszönöm a válaszokat!
    Nosza, szedd össze. Olvasd el, értelmezd, és keress kibúvókat ha ez szórakoztat. De mástól ne várd el, mert ennek semmi értelme nincs az égvilágon, csak hogy lehet rajta rágódni.

Tudod én régóta motorozok. Nem vagyok szent, sőt igazi aszfaltbetyár vagyok, de egy dolgot megtanultam.
    Lehet sunnyogni, meg lazán kezelni a szabályokat, de ha elkapnak akkor a legjobb amit tehetsz ha nem nézed hülyének a hatóságot, mert a végén annál jobban megszívatnak.

Ne tudd meg mennyi büntetést megúsztam azzal hogy őszinte voltam és egyenesen felvállaltam a tetteimet

Tehát pl. a szabadonrepülőket ne feszegesd, mert kitalálják, hogy irányíthatatlan gépet tilos felbocsájtani és a végén egy papírrepülőért is megbüntetnek...arról nem is szólva ha a kutyám frizbi nélkül marad miattad, akkor rád uszítom
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hozzászólás
    1.386
    A Lt. fogalommeghatározásában:

"35. pilóta nélküli légijármű: olyan polgári légijármű, amelyet úgy terveztek és úgy tartanak üzemben, hogy vezetését nem a fedélzeten tartózkodó személy végzi;"

ehhez pedig a légi jármű definíciója ugyaninnen:

"5. légi jármű: bármely szerkezet, amelynek légkörben maradása a levegővel való olyan kölcsönhatásból ered, amely más, mint a földfelszínre ható légerők hatása;"
    Vitorlázz némán, át a réteken...

Oldal: 43 / 144 ElsőElső ... 333940414243444546475393143 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve