Oldal: 44 / 144 ElsőElső ... 344041424344454647485494 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 431 - 440 (1437) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.869
    Rákerestem. A focilabda 420 és 450 gramm között van. Mit fognak szólni a focisták, hogy vizsgázniuk és regisztrálniuk kell és kötelező biztosítással is kell rendelkezniük. Pláne, ha 50 méter fölé rúgják. Nem kicsi technikai kihívás lesz az sem, hogy mindig annak a játékosnak a regisztrációs száma legyen a labdán, aki utoljára belerúgott.
    A fenti példából is látszik, hogy eléggé nonszenszre sikeredett a tervezet...

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.869
    Folytatva az agymenésemet, lesz néhány stadion és sok falusi focipálya, ahol innentől sajnos nem lehet labdába rúgni, mert ellenőrzött légtérben vannak.

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát pl. a szabadonrepülőket ne feszegesd, mert kitalálják, hogy irányíthatatlan gépet tilos felbocsájtani és a végén egy papírrepülőért is megbüntetnek...
    Nem tudom, az MMSZ felvetette-e az "egyeztetésen"/"uralkodói meghallgatáson" a szabadonrepülő problémát. Mert az egy dolog, hogy a vitorlázókat 50 m-en oldják le, de van gumimotoros, és robbanós kategória is, ami alapból jóval 50 m fölé emelkedik...
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    Rugáselőttlégtérhasználatiengedélytkellkérni.
    Utoljára módosítva: Prome által : 2017-01-29 14:16
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Senior Member KozmaBalázs logója
    Hozzászólás
    1.039
    Keril! Ne haragudj ha rosszul fogalmaztam, JOGOS kiskapukat és kivételeket keresek! Senkit bűnözésre nem buzdítok, csupán tudni szeretném hol húzódnak a határok, mert nem egyértelmű...

Pigeonman! Szuper amit írtál. Szerintem ez a 'légi jármű' definíció, most a drónszabály miatt kellene hogy kiegészüljön, ugyanis a ezt a tulajdonságot hogy 'a légkörben maradása a levegővel való kölcsönhatásból ered' ez ilyen vemhes-nem vemhes dolog. Mert ha rendőr meg akar büntetni, akkor én azt mondanám, hogy a DLG repcsim légkörben maradása nem a levegővel való kölcsönhatásból ered, hanem abból ered hogy én a eldobtam, majd a karomból nyert mozgási energiáját felélve végül újra visszapottyan. Ez így helytálló lenne? A rendőr itt hogy reagálna szerintetek?

Mellesleg mit jelent ez: '
    más, mint a földfelszínre ható légerők hatása'. MI VAN? Fölfelszínre ható légerők? AZ MI??? Valaki elmagyarázhatná!
    Rezgőszelepes sugárhajtómű volt a jelem az oviban.

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170
    Idézet Prome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rugás előtt légtérhasználati engedélyt kell kérni.

30 nappal korábban...
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    195
    Idézet KozmaBalázs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Keril! Ne haragudj ha rosszul fogalmaztam, JOGOS kiskapukat és kivételeket keresek! Senkit bűnözésre nem buzdítok, csupán tudni szeretném hol húzódnak a határok, mert nem egyértelmű...

Pigeonman! Szuper amit írtál. Szerintem ez a 'légi jármű' definíció, most a drónszabály miatt kellene hogy kiegészüljön, ugyanis a ezt a tulajdonságot hogy 'a légkörben maradása a levegővel való kölcsönhatásból ered' ez ilyen vemhes-nem vemhes dolog. Mert ha rendőr meg akar büntetni, akkor én azt mondanám, hogy a DLG repcsim légkörben maradása nem a levegővel való kölcsönhatásból ered, hanem abból ered hogy én a eldobtam, majd a karomból nyert mozgási energiáját felélve végül újra visszapottyan. Ez így helytálló lenne? A rendőr itt hogy reagálna szerintetek?
    Ezzel egy baj van. Szabó 47 őrmester nem fog veled leállni polemizálni. Elveszi, feljelent akármi.

Ezt aláírtátok? Mert nem tűnik olyan nagynak a tömeg.....

Senior Member Nagyfater Bátyó logója
    Hozzászólás
    195
    Idézet Bigyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    30 nappal korábban...
    Kivétel Felcsút ott másnak lesz tiltott a légtér.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.498
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rákerestem. A focilabda 420 és 450 gramm között van. Mit fognak szólni a focisták, hogy vizsgázniuk és regisztrálniuk kell és kötelező biztosítással is kell rendelkezniük. Pláne, ha 50 méter fölé rúgják. Nem kicsi technikai kihívás lesz az sem, hogy mindig annak a játékosnak a regisztrációs száma legyen a labdán, aki utoljára belerúgott.
    A fenti példából is látszik, hogy eléggé nonszenszre sikeredett a tervezet...
    Azért az ugye megvan hogy egy 10 emeletes épület 34méter magas még nem láttam focistát aki átrúgott volna felette.
    Amúgy simán 7. osztályú reptérré kell nyilvánítani minden stadiont és a gond megoldva.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Oldal: 44 / 144 ElsőElső ... 344041424344454647485494 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva