Oldal: 93 / 144 ElsőElső ... 4383899091929394959697103143 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 921 - 930 (1434) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170
    Idézet Tomcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azok a verseny race quad ok milyen súlyban vannak?
    180-250es nem tudom milyenek vannak de azok mondjuk mennek 100 al nem? Azt inkább veszélyesnek tartom...
    Hát, én nézegettem, számolgattam. Egy 250-es nem jön ki ennyiből. Egy 150-180-as talán. Persze, az akkun lehet spórolni, csak sűrűbben kell cserélgetni...
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.187
    Hat ez az megint a quad osok...
    Repcsiből kb depron gépet lehet összehozni ennyiből. Epp gép már határeset...
    És ezeket főleg teremben használják.
    minden ami repül...

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebben az esetben köss cascot. Pont teljesíti az elvárásaidat, de az én zsebemből ne akarj pénzt kihúzni a nagy semmire, mert azért ütök, de keményen.
    a casco nem arra vonatkozik amikor más hibájából van nekem károm. ép ez az amit a kötelező fedez. a casco arra vonatkozik amikor saját hibámból okozok saját magamnak kárt. csakhogy én nem erről beszélek. azt én se tenném kötelezővé. de nehogy már nekem kelljen arra biztosítást kötni hogy fedezze ha egy drónos a kocsimnak vezeti a drónját...
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.486
    Idézet Prome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha behajtható a vagyonodból az általad okozott kár akkor semmi gondom azzal ha kárt okozol nekem.
    Ez pont így van. Ha kárt okozol valakinek és a bíróság megítéli, akkor ki kell fizetni. De az én zsebemre, kötelező jelleggel pláne ne, blazírozzon egy rohadék hiéna biztosító sem, akik MINDEN esetben csak azt keresik miért nem szeretnek fizetni, de azért vastagon beszedik a díjat, mert nem tehetsz semmit ellene.
    Jelenleg egész egyszerűen nem éri meg biztosítást kötni, mert a biztosító többszöröse pénzt beszed, mint amennyit kifizet. Felelősség biztosítást meg főleg nem éri meg kötni.

Szóval légy szíves ne találj ki olyan osotobaságokat, hogy kötelező biztosítást akarunk a matchboxra is.

Majd akkor beszélhetünk az igazságos felelősség biztosításról, ha az ÖSSZES létező káromat amit én szenvedtem el más hibájából szépen kifizetgetik a biztosítók visszamenőleg, kamatostul, addig csak a törvényesített csalás egy újabb formája.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.486
    a casco nem arra vonatkozik amikor más hibájából van nekem károm. ép ez az amit a kötelező fedez. a casco arra vonatkozik amikor saját hibámból okozok saját magamnak kárt. csakhogy én nem erről beszélek. azt én se tenném kötelezővé. de nehogy már nekem kelljen arra biztosítást kötni hogy fedezze ha egy drónos a kocsimnak vezeti a drónját...
    Neked kell a pénz, miért én fizessek?
    Azért mert neked az esne jól. Nekem meg nem. Szóval ennyi. Perelj be.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    megoldható lenne személyi nyilvántartással is. aki okozott egyetlen egy olyan kárt amiért nem vállalt felelősséget annak kötelező a felelősségbiztosítás. aki mindig vállalta eddig a felelősséget annak nem. így persze magasabb lenne a díj, de csak annak akinek nincs kellő felelőssége. igazságosabb lenne, az biztos. és az összes biztosítónak közösen kellene vállalnia azt a kárt, amit azok okoznak első károkozással akik nem vállaltak érte felelősséget és így bekerültek ebbe a rendszerbe. amit szintén azok fizetnek akik önszántukból nem vállalták a felelősséget, de mégis folytatni akarják a tevékenységet. annak lenne szigorúbb a szabályozás aki kárt okoz s annak szabadabb aki nem. autóknál is valami hasonló módon van arra az esetre ha olyan valaki okoz kárt aki nem kötött semmilyen biztosítást, de ott igazságtalanabb mert ott az az összes többi autós is fizeti ezt, aki rendben megköti, de sose okoz kárt, igaz ők egyre kevesebbet fizetnek ahogy múlnak az évek,

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.486
    Idézet Tomcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azok a verseny race quad ok milyen súlyban vannak?
    180-250es nem tudom milyenek vannak de azok mondjuk mennek 100 al nem? Azt inkább veszélyesnek tartom...
    500gramm körül, de megoldható 249g-ból is manapság.
    Viszont üres mezőn repkedünk ezzel is, alacsonyan, maximum a kihelyezett és természetes akadályokra jelent veszélyt, ráadásul ha gond van akkor ballisztikus pályán becsapódik a földbe. Szerintem a vitorlázók sokkal veszélyesebbek, mert azok irányítás nélkül is elég messzire és magasra el tudnak jutni...(ha már egymás baszogatásáról van szó, én sem akarok lemaradni) szóval szerintem egyezzünk meg abban, hogy fejezzük be a más fa..val való csaláncsapkodást, és foglalkozzunk a saját dolgainkkal.
    Aki úgy érzi kell neki biztosítás az kössön.
    Én személy szerint úgy repülök, hogy kisebb kockázatot jelentek mint egy pöttyöslabda, ezért nem érzem szükségét. Ha meg mégis betörik a szélvédőd, akkor van a számlámon az előírt 3 milla kötelező fedezet.
    Kéri Laci

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    "Neked kell a pénz, miért én fizessek?
    Azért mert neked az esne jól. Nekem meg nem. Szóval ennyi. Perelj be."

Na pont ez a hozzáállás miatt kell mégis a kötelező. Te okoztad a kárt de én tegyek a megtérüléséért, mert az én pénzem. Mert te erre már nem vagy arra hajlandó, hogy ha a pénzemet kivetted a zsebemből akkor vissza is ad. te kivehetsz az én zsebemből pénzt s nekem kell visszaszereznem. Fordítva azonban fenyegetsz - pedig csak a hiányzó felelősséged biztosításáról van szó.. Visszavonom amit az előbb írtam, jobb az ha mindenki fizet - pont az ilyen hozzáállás miatt - de az aki nem okozott kárt egyre kevesebbet. És akkor a károsultnak kisebb mértékben kell rohangálnia a saját pénze után.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.486
    megoldható lenne személyi nyilvántartással is. aki okozott egyetlen egy olyan kárt amiért nem vállalt felelősséget annak kötelező a felelősségbiztosítás. aki mindig vállalta eddig a felelősséget annak nem. így persze magasabb lenne a díj, de csak annak akinek nincs kellő felelőssége. igazságosabb lenne, az biztos. és az összes biztosítónak közösen kellene vállalnia azt a kárt, amit azok okoznak első károkozással akik nem vállaltak érte felelősséget és így bekerültek ebbe a rendszerbe. amit szintén azok fizetnek akik önszántukból nem vállalták a felelősséget, de mégis folytatni akarják a tevékenységet. annak lenne szigorúbb a szabályozás aki kárt okoz s annak szabadabb aki nem. autóknál is valami hasonló módon van arra az esetre ha olyan valaki okoz kárt aki nem kötött semmilyen biztosítást, de ott igazságtalanabb mert ott az az összes többi autós is fizeti ezt, aki rendben megköti, de sose okoz kárt, igaz ők egyre kevesebbet fizetnek ahogy múlnak az évek,
    Még jobb.
    Tegyék kötelezővé a kár kifizetését.
    Akinek nincs rá keret vegyen fel hitelt és fizesse azt piaci kamatokkal együtt. Ez sokkal igazságosabb lenne, de akkor nem kaszálhatnának akkorát a biztosítók.

Én a biztosítás díját saját számlámon gyűjtöttem, ezért van rá keret. Ha okozok kárt elbukom, de ha nem, akkor megmarad.

Eredetileg a biztosításnak a kockázat közösség volt a lényege, és így a ritka de túl nagy összegű kár elhanyagolható mértékű összegként jelentkezett az összes tagon, csak vérszemet kaptak a biztosítók, és túl sokat vesznek ki a rendszerből.
    Mostanra autó esetén fizeted a kötelezőt, amivel én már 3 járművemmel is B10-ben vagyok, és gyakorlatilag bőven kifizettem minden lehetséges károkozást előre, mégis ha balesetet okozok akkor durván megemelik hogy még egyszer kifizessem a kárt az évek alatt, tehát én bőven jobban járnék ha saját magam biztosítanám a kártérítési fedezetet.

Eleve nem értem minek fizetni 3 járműre, amikor egyszerre csak egyet vezetek. Legyen felelősség biztosítás személyre, és akkor az legyen érvényes minden általa vezettet járműre a távirányítós autótól kezdve a tankerhajóig. A biztosítás díja meg legyen az adott személy kockázati kategóriája.
    Kéri Laci

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.486
    "Neked kell a pénz, miért én fizessek?
    Azért mert neked az esne jól. Nekem meg nem. Szóval ennyi. Perelj be."

Na pont ez a hozzáállás miatt kell mégis a kötelező. Te okoztad a kárt de én tegyek a megtérüléséért, mert az én pénzem. Mert te erre már nem vagy arra hajlandó, hogy ha a pénzemet kivetted a zsebemből akkor vissza is ad. te kivehetsz az én zsebemből pénzt s nekem kell visszaszereznem. Fordítva azonban fenyegetsz - pedig csak a hiányzó felelősséged biztosításáról van szó.. Visszavonom amit az előbb írtam, jobb az ha mindenki fizet - pont az ilyen hozzáállás miatt - de az aki nem okozott kárt egyre kevesebbet. És akkor a károsultnak kisebb mértékben kell rohangálnia a saját pénze után.
    Biztosító sem fizet csak úgy. Túl naív vagy ha ezt hitted.
    Magánszemélyen sokkal könnyebb behajtani mint egy biztosítón.
    Kéri Laci

Oldal: 93 / 144 ElsőElső ... 4383899091929394959697103143 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva