Oldal: 94 / 144 ElsőElső ... 4484909192939495969798104 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 931 - 940 (1437) összesen

Téma: Szabalyozas magyarorszagon

Senior Member
    Hozzászólás
    262
    Jooooo Magyar szokàs szerint egy problèma megoldàsa helyett eljutottunk oda hogy egymàst ba**ogatjuk....
    Gyerekek vegyuk màr èszre hogy ugyan azt a szekèrt toljuk csak egyikünk az egyiksarkàt màsikunk a mssik sarkàt

Tapatalkkal küldve az én SM-G903F eszközömről

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.853
    Azért az nem mindegy, hogy a szembesarkát tolja-e valaki, vagy a másik mellett lévő sarkát...

Most komolyan olyanon polemizáltok, amire eddig sem volt ráhatásotok? Elhittétek, hogy a jogalkotó foglalkozott azzal a csomó kérdőívvel, amik itt terjengtek? ... Aranyos...

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    azért ütök, de keményen.
    Valóban ettől a ponttól már nem érvcsere, hanem polemizálás, amit a részemről most le is zártam.
    videa.hu/videok/kreativ/az-orokke-repulo-papirrepulo-termik-uiTZrZMUF6zvoJR7

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    322
    Én csak ezt kérem minden érintett részéről!

IMG_20170216_144306 (Másolás).jpg
    Topmodel Bliss
    HAI-2
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Mpx Easystar

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.498
    Idézet Prome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valóban ettől a ponttól már nem érvcsere, hanem polemizálás, amit a részemről most le is zártam.
    Igen, elismerem, hogy elkövettem azt a hibát hogy reagáltam egyáltalán rád.
    Egyszer már leiratkoztam innen, csak egyből visszakerülök ha válaszolok valamire.
    Utoljára módosítva: keril által : 2017-02-16 18:17
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    Azért az nem mindegy, hogy a szembesarkát tolja-e valaki, vagy a másik mellett lévő sarkát...

Most komolyan olyanon polemizáltok, amire eddig sem volt ráhatásotok? Elhittétek, hogy a jogalkotó foglalkozott azzal a csomó kérdőívvel, amik itt terjengtek? ... Aranyos...
    Nem egészet erről szólt ez a vita, amire gondolsz. Akinek még kétségei voltak a kötelező felelősségbiztosítás szükségességét illetően, most láthatta miért van rá mégis szükség. Ez erről szólt, nem a jogalkotókról. Mivel nem az a hozzáállás, hogy ha kárt okozok akkor megtérítem, hanem az, hogy ha kárt okozok akkor a vétlen pereljen, járkáljon bíróságra, szabadidejében, vagy ha az nem lehetséges akkor a munkaideje alatt, pénz és/vagy idővesztességet okozva - én ugye aki végeztem egy tevékenységet, vehetek ki pénzt az ő zsebéből, pedig ő mégcsak nem is csinált semmit, de én aki végzem a tevékenységet nekem ne vegyenek ki - és majd ha x év után megállapítják, hogy kárt okoztam, akkor fizetek, szóval amíg ez a hozzáállás addig kell a kötelező. És nem valószínű, hogy ez a hozzáállás a közeljövőben meg fog változni. Ha neki nem térítettek kárt akkor ő se térit másnak. Max. ha pert nyernek ellene. Kb. erről szól jelenleg az egész. És láthattuk, agresszívé válik, ha fizetnie kell.

Mennyivel jobb ha a biztosító fizet, s utána ők mászkálnak hivatalból bíróságra. Ha nekik kell kapcsolatban állniuk a fenyegető viselkedésű károkozóval. Minthogy a közembernek, aki mégcsak részt sem vett az ügyben, kelljen görcsölnie a saját pénzéért. És max. akkor perel a közember ha kevesli a kapott pénzt, nem pedig a semmi helyett valamiért perel. Az meg hogy a biztosító nem fizet... A biztosító vitás esetben nem fizet, de nem úgy áll hozzá, hogy csak akkor fizet ha pert nyertek ellene. De egyértelmű helyzetek esetén per nélkül is fizet.
    Na ép ezért van rá szükség mégis. Hogy a jogalkotók végül mit hoznak az egy egészen más dolog, de aki nem érti az egész helyzetet az most megérthette.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha kárt okozol valakinek és a bíróság megítéli, akkor ki kell fizetni.
    Emiatt kell a kötelező. A biztosító pedig nem "csak úgy" fizet, hanem pl. rendőrségi jegyzőkönyv alapján, amit a helyszínen felvettek és a károsultnak jó esetben kb. ennyi a dolga a saját pénzéért. Nem pedig bíróságra mászkálni. És a biztosító nem úgy fizet, hogy ha van károkozás és a bíróság megítélés stb stb. A biztosítónak elég ha csak van károkozás és fizet. És utána max. a károkozón hajtja be ha valamivel nem ért egyet, de a károsultnak már nincs több dolga. A biztosító vitás esetben nem fizet, nem pedig akkor nem fizet, ha károkozás történt, de nincs bírósági ítélet. Egyértelmű károkozás esetében - veled ellentétben - anélkül is fizet.

Senior Member mikagy logója
    Hely
    Gyömrő/Hungary
    Telefon
    0630-60-52-189
    Hozzászólás
    3.459
    Igen, elismerem, hogy elkövettem azt a hibát hogy reagáltam egyáltalán rád.
    Egyszer már leiratkoztam innen, csak egyből visszakerülök ha válaszolok valamire.
    Be lehet úgy állítani, hogy ne iratkozzon fel automatikusan. Hidd el megérni megkeresni.
    .

Senior Member
    Hozzászólás
    2.210
    Pöttyöslabdára nem akarsz kötelező biztosítást?
    (...)
    Betörheti az ablakot, kárt tehet a veteményesben, sőt akár tömeg balesetet is okozhat ha kirúgják az útra ahol éppen árva, leukémiás gyerekeket szállító busz halad, miközben cuki kutyakölyköket simogatnak....lényeg hogy nem kéne ennyire túlzásokba esni, bőven elég ha a törvényhozó esik ilyenekbe.
    (...)
    Ebben az esetben köss cascot. Pont teljesíti az elvárásaidat, de az én zsebemből ne akarj pénzt kihúzni a nagy semmire, mert azért ütök, de keményen.

(Mármint úgy érti, hogy arra az esetre kössek cascot ha egy drónos kárt okoz a kocsimban a drónjával, s vállalnia kellene a felelősséget)
    ...Ha kárt okozol valakinek és a bíróság megítéli, akkor ki kell fizetni.

(Ha a biróság megitéli...???)
    Neked kell a pénz, miért én fizessek?
    (...)
    Azért mert neked az esne jól. Nekem meg nem. Szóval ennyi. Perelj be.
    (...)
    Biztosító sem fizet csak úgy. Túl naív vagy ha ezt hitted.
    (...)Igen, elismerem, hogy elkövettem azt a hibát hogy reagáltam egyáltalán rád.

vérszemet kaptak a biztosítók, és túl sokat vesznek ki a rendszerből.
    Vagy egyszerűen csak arról van szó, hogy ha valaki egy ekkora arccal tárgyal helyettem, amikor az kárt okozott nekem, akkor azt meg kell fizetni...
    Utoljára módosítva: Prome által : 2017-02-17 00:28

Member
    Hozzászólás
    63
    Khmmm...

Idézet prisoft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kötelező felelősségbiztosításról van valakinek tapasztalata, konkrét javaslata?
    (mi a pontos megnevezése, melyik biztosítónál érdemes kötni, hozzávetőleges éves díja, stb.)

Oldal: 94 / 144 ElsőElső ... 4484909192939495969798104 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva