Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (82) összesen

Téma: Csupaszárny diegos habból

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.308

Re:Csupaszárny diegos habból

Idézet saxon eredeti hozzászólása
    A teteje ugyan akkora, a felso iveles miatt hatul kicsit rovidebb. Viszont a csuro rogzitese igy konnyebb.
    Regen cellux-szal csinaltam a zsanerozast, mostanaban viszont mar UHU porral. ( itt a forumon olvastam rola, kirpobaltam es nagyon jol mukodik.)

Merevitesnek mikor mi volt itthon. Volt, hogy 1x0,5-es fenyolec, volt hogy karbon.
    Ha nem tervezel bele tul gyors motort ( 1000-1500kv kozottit, 8x6 os proppal ), akkor nem lesz annyira gyors, hogy ne birja el a fenyolec-merevites.
    Viszont, ha pl egy 2200-es motort teszel bele egy 7x4-es proppal, akkor meg kell erosintei alul még egy-ket helyen, mert nagyon veszett lesz tole.

Udv.Saxon
    Még néhány kérdés:
    Az összehajtást hogy kell csinálni? Lecsiszolod az éleket 45° ban és a másik oldalon a kettőt vastag celluxal össze kell ragasztani és mehet a hajtás?

Ez milyen szárnyprofil? Hol legyen a legvastagabb a profil (hova kerüljön a fenyőléc)?

Oldalt a függőleges vezérsík mekkora, milyen forma? Ahoz rajz nincs?
    Üdv. Hasi

Senior Member saxon logója
    Hozzászólás
    2.381

Idézet Hasi eredeti hozzászólása

Az összehajtást hogy kell csinálni? Lecsiszolod az éleket 45° ban és a másik oldalon a kettőt vastag celluxal össze kell ragasztani és mehet a hajtás?
    Csak a felulre kerulo lapok szelet vagom le 45 fokban, ezt ragasztom az also vizszintes reszehez.

A képet az RcPilot.hu tárolja.

Ez milyen szárnyprofil? Hol legyen a legvastagabb a profil (hova kerüljön a fenyőléc)?
    A lecet a belepotol szamitva 2cm-re szoktam ragasztani. Hogy milyen profil nem tudom.

Minel nagyobbat csinlasz, annal stabilabb lesz ( de azert ne legyen extrem nagysagu) Siman repul ugy is, ha nincs rajta, csak ugy kicsit idegesebb.
    Az enyemen pl most egy 14x13x12cm-es haromszog van, az atfogo van alul.

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.308

Csak a felulre kerulo lapok szelet vagom le 45 fokban, ezt ragasztom az also vizszintes reszehez.

A lecet a belepotol szamitva 2cm-re szoktam ragasztani. Hogy milyen profil nem tudom.

Minel nagyobbat csinlasz, annal stabilabb lesz ( de azert ne legyen extrem nagysagu) Siman repul ugy is, ha nincs rajta, csak ugy kicsit idegesebb.
    Az enyemen pl most egy 14x13x12cm-es haromszog van, az atfogo van alul.
    Köszi a segítséget! A következő kérdések remélhetőleg az elektronikánál lesznek
    Már tudom hogy fogom dekorálni. Nagyon ütős lesz, de még titok, hogy milyen...
    Üdv. Hasi

Hozzászólás
    2.381

nincs mit!
    Viszont a dekornal elso korben valami egymastol nagyon eluto szint javaslok alulra-felulre, mert eleg gyorsan tud terulni-fordulni.

Konfignak:
    2200kv-s motor, 7x4-es APC prop, 1300mAh aksi - 3 cella..- ez fuggolegesen viszi felfele...
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=12919
    Sajna ez most nem kaphato, de nekem a tolo motoros gepekbe ilyen van es teszi szepen a dolgat.

Sziasztok!
    Én is elkezdtem építeni egy csupát
    Bár igaz hogy nem ezzel a módszerrel csinálom amivel ti hanem én egy 2cm-es anyagból aminek majd csiszolok belépő és kilépő élet is
    Így néz ki a gép!
    http://noob.hu/2011/06/22/DSC01801.JPG

Még meg is kell csiszolnom....
    Most először építek ilyen gépet! Mire figyeljek majd az építésnél és a repítésnél?
    Üdv:Balázs
    Mosquito2<br />Hitec Optic 6 Sport<br />RAY GOLD 2200mAh 36c<br />Accucell 6

Senior Member
    Hely
    Graz, Austria
    Hozzászólás
    2.308

nincs mit!
    Viszont a dekornal elso korben valami egymastol nagyon eluto szint javaslok alulra-felulre, mert eleg gyorsan tud terulni-fordulni.

Konfignak:
    2200kv-s motor, 7x4-es APC prop, 1300mAh aksi - 3 cella..- ez fuggolegesen viszi felfele...
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=12919
    Sajna ez most nem kaphato, de nekem a tolo motoros gepekbe ilyen van es teszi szepen a dolgat.
    A másik topikban írta valaki, hogy neki gyenge volt a 9g-os szervó. Szervónak mit ajánlasz. Lehetőleg ne legyen olyan drága
    Üdv. Hasi

Hozzászólás
    2.381

Idézet bazsika95 eredeti hozzászólása
    Sziasztok!
    Én is elkezdtem építeni egy csupát
    Bár igaz hogy nem ezzel a módszerrel csinálom amivel ti hanem én egy 2cm-es anyagból aminek majd csiszolok belépő és kilépő élet is
    Így néz ki a gép!
    http://noob.hu/2011/06/22/DSC01801.JPG

Még meg is kell csiszolnom....
    Most először építek ilyen gépet! Mire figyeljek majd az építésnél és a repítésnél?
    Az epitesnel kb annyi, mint barmely mas habgepnel. A motor elhuzatas itt is erdemes megcsinalni.
    Ha ez az elso csupad, akkor azt javaslom, hogy az elektronikat, aksit a gep ala, egy bolcsobe tedd, ugy viszonylag stabil lesz.
    Nagyitasnal latszik az a kis rozsaszin valami az aljanal..na az az. Abba van beteve a vevo, aksi, szabalyzo minden.Vegig van vezetve alul egeszen a motorig.

Ha nem az elso, akkor mehet minden felulre:

...vagy bele a gepbe:

Köszi a képeket és a segítséget
    Holnap még vennem kell csiszoló papírt mert az most nincs itthon
    De szerintem ez egy jó kis gép lesz!
    Szerintem a mixeléssel lesz problémám! De elvileg tudja az adóm (HITEC optic 6 sport)
    Mosquito2<br />Hitec Optic 6 Sport<br />RAY GOLD 2200mAh 36c<br />Accucell 6

Hozzászólás
    2.381

A másik topikban írta valaki, hogy neki gyenge volt a 9g-os szervó. Szervónak mit ajánlasz. Lehetőleg ne legyen olyan drága
    Szeritnem en. De ezekbe a 80cm-es fesztavu gepekbe eleg a mezei 9g szervok. ( en legalabbis azt hasznalom mindbe )

A 1,5m fesztavuakba viszont keves volt, ott nagyobbra kellett oket cserelnem

Ezek birjak a plusz sulyt, 2200-es aksival 20percet tudnak repulni.

A kicsik az 1300-as aksikkal olyan 7 perc korul. ( persze ott zuzva vannak rendesen, de azok arra valok.)
    http://www.youtube.com/watch?v=RTB2Mnx1a3g
    ( amit kimondottan Combat Wing.nek szannak, ott a fuggoleges vezersikok a motor melle kerulnek. Jobban manoverezhetoek es nem tornek le egy-egy impacktnal.)

Hozzászólás
    2.381

Idézet bazsika95 eredeti hozzászólása
    Köszi a képeket és a segítséget
    Holnap még vennem kell csiszoló papírt mert az most nincs itthon
    De szerintem ez egy jó kis gép lesz!
    Szerintem a mixeléssel lesz problémám! De elvileg tudja az adóm (HITEC optic 6 sport)
    Nincs mit.
    Biztos, hogy tudja, csak keresd az ELEVON lehetoseget es kapcsold be.

Oldal: 2 / 9 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva